Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Járnátok szülöire a helyemben?...

Járnátok szülöire a helyemben? Ugy érzem nagy áldozatot hozok a semmiért

Figyelt kérdés

Gyermekem egyedül nevelem, idiota rokonsaggal megàldva, akikre jobb nem bizni a gyereket csak élet-halàl bajban.


Nos elsö szüloire lehetett gyerekkel menni, csak épp du kb 15-töl este 7-kor is tartott még javàban, nem tudtam, hogy ez lesz, nem keszultem hideg élelemmel, pelenkàval a kicsinek, teljesen àtàzott, a nadràg is csupa pisis, probaltam huzni az ott töltött idot amennyire lehet, erre nekiàllnak a szulokkel maganproblemakrol beszelni (pl az o gyerekecumival alszik, szabad e)érdemi informaciok helyett, igy este 7-kor felàlltam es hazavittem a kicsit, a szomszedok szerint nem gondozom a gyerekem, hogy csupa pisi...


2.Szüloin megbeszeltuk elore, hogy csak addig tudok maradni amig az ugyelet tart, mert ellenben mindenki massal nem bizom masra a gyerekem, mert itt kitalalhatnàm az egesz maganeletem, hogy a szuleim csak dirigalnak neki de ha kerdez a kicsi nem felelnek es egy meset nem olvasnanak neki stb, )es multkor is este 7-ig voltunk es elore vették a pisis kakis beszelgetest erdemi infok helyett. Erre..!a szüloin amig ott tudtam lenni egyedul a faces csoportötletet beszelték es utana hoztàk temaba a csoport életet, azt hogy mikor mit tanitanak nekik, stb nagy hatasszunettel elotte, hogy ha gondolom, mehetek. Mintha direkt csinalnak...mikozben..napok ota tulorazok a gyerek pont mostanaban borul ki attol hogy napi 9-10 oràkat van oviban, féltettem attol hogy ma este fel 6-ig is bent tartsam, itthon tiszta nyüg, en rohanok a vacsi furdes stb vel, egy normalis egyuttjàtszàs sincs, es Mindezt azert hogy meghallgathattam hogy legyen zart face csoportunk vagy ne...!!es az ügyeletesek akik a kicsire vigyaznak szajhuzogatàsàt is megkaphattam, hogy keson jottem, holott szoltam elore hogy szuloi miatt fel 6-ig lesz ugyeletben. Amire gyereket nem engednek bevinni.


Nos azt is kerdeztem hogy a face csopiba nem e letémàznàk a tovabbiakban a szuloit, hàt en ilyet ne is varjak hogy majd ok felvisznek 2,5 beszelgetest még vazlatpontokban sem.


Mivel ugye egyedul vagyok a tobbi szulovel ellentetben ilyen nyomorult szerencsetlen helyzetben es a polgarmester parja sem vagyok, szinte termeszetes hogy alàmtedznek pl olyanokkal hogy a semmirol van szo mig jelen tudok lenni.


Nos?


2017. nov. 16. 19:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
nem kell bejárnod. ami nagyon fontos azt úgy is elismétlik az óvónők 1000x mindenkinek. a többi köcsög szülőt meg szard le.
2017. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező én ilyen körülmények között nem járnék inkább szülőire a helyedben.

Nálunk is van facebook csoport, ott egy anyuka mindig leirja a legfontosabb dolgokat amik elhangzottak. Vagy szóban is meg tudod kérdezni a többi anyukától vagy az óvónőktől hogy mi volt a szülőin.

2017. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
81%

Én eddig minden szülőin ott voltam (bölcsi,ovi,suli) és minden alkalommal nyugtázom magamban hogy totál felesleges volt,bár ahol én eddig megfordultam ott 1,5 óránál több sose volt,de az érdemi információk az kb 10 perc...

viszont mindenhol azt tapasztaltam,hogy 7-8 szülő soha nincs ott általában az egyedülállóak vagy a sok gyerekesek.Soha nem hallottam hogy ebből probléma lett volna

Nem tudsz,nem akarsz akkor ne menj.

Másnap vidd be 10 perccel hamarabb a gyereket,és kérd meg az óvónőt hogy darálja le gyorsan a lényeget.

2017. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat. Sikerult megbeszélni az ovonokkel es egy anyuka fog nekem infozni.es mondtak hogy evente csak 3 szüloi van.gondolom nevelesi evet ertettek alatta
2017. nov. 17. 18:25
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Oké, tehát fél éve nyűglődsz, most kiírod és hopp, azonnal meg is oldódik. Persze.
2017. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Milyen feleve?

Volt anno a beiratos szuloi. Most ez volt a kovetkezo. A beiratos szuloi kalvariám eszembe sem jutott hogy novemberben megismetlodik.ergo nem nyuglodtem..mindent lefixaltam elotte, keszultem.gyerek ugyeletbe helyezve es kertem hogy az erdemi infokkal kezdjenek, mert nem tudok maradni.

Es remenykedtem hogy birni fogja a kicsi mert elotte pont tulorazos napjaim eltem es rohanas volt a het es ki volt epp borulva már.

Erre azt kapom hogy az ugyeletesek kineznek, szuloin face nyavajakrol beszelnek, hazaviszek egy total nyüg gyereket, en melo utan turelmileg sem voltam toppon es mindekozben olyan volt az egest mintha kizarnanak a csoport eletebol mert ennyire nem kepesek hogy keresem ellenere erdemi infokat velem is kozoljenek.

Igen megoldodott annyiban mivel masnap reggel kiborultam az oviban, hogy bocsanatot is kertek egy masik anyuka is pont ott volt, vazoltak hogy a gyerekekrol mindenkinek tartanak mindig fogadoorakat es ott reszletesen elmondjak a fejlodesuket, a szuloi csak amolyan altalanos es az anyuka megir mindent amirol lemaradtam.es azert kezdtek a faccel mert korabban ebbol balhe volt mas csoportok szulei kozott es muszaj volt szabalyzatot meghallgatni alairni es a vezetoseg rangsorolja a szuloi ertekezlet temait.

Es nyugi evente csak 3-szor van szuloi.kövi januarban februarban kb.

Annyiban megoldodott hogy mivel minden panaszom kiontottem, azota az ugyeletesek haptakba allva mosolygosan koszonnek nekem es lattam a nevelokon hogy segiteni akarnak es nem azon vannak hogy kiutaljanak egy haborgo szulot hanem az egyuttmukodest akarnák segiteni hogy ne aggodjon az ember hogy mi van a gyerekevel.

2017. nov. 18. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!