Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megtehetik azt, hogy nem...

Megtehetik azt, hogy nem veszik be a gyereket oviba, amíg nem ágytiszta?

Figyelt kérdés

Szóval a történek, hogy a fiam most júliusban tölti a 3-at. Bölcsis 2 éves kora óta.


Na, most volt ovis szülői, ahol közölték, hogy nemhogy szobatisztának kell lennie a gyereknek (oké, ezt teljesen érthető, tudom), DE... ágytisztának is! És közölték, hogy aki nem, azt nem veszik be!


Ezt elmondtam a bölcsis dadáknak, és kismillió más anyukának akik más-más oviba viszik/járatják a gyereket és mind csak nézet rám, hogy biztos viccelek, mivel ha betölti a gyerek a 3. életévét, akkor kötelező bevennie, ha tetszik, ha nem, mert ez törvényben van leírva.


A bölcsis dadusunk mondta, hogy habár náluk már sok gyerek szobatiszta, de ha arra várnának, hogy ágytiszták legyenek, akkor ősszel egyik se menne oviba, még a 3,5 éves sem, mivel alváshoz még mindig kapnak pelust. Ráadásul ez hormonális dolog. A szobatisztaságra lehet szoktatni, de az ágytisztaságra nem, mert arra vagy megérik az idegrendszere vagy nem, azt nem lehet úgy elősegíteni, mint a szobatisztaságot.


Míg volt olyan anyuka, mesélte, hogy az ovijukban a nem ágytiszta gyerekekhez kértek gumilepedőt (így hívják?), ami felfogja a pisit, és ha nap közben egyszer-egyszer becsurrant, akkor átöltöztetik, szóval egy halom ruhát vittek az első 1-2 hónapban.


A mi bölcsinkben kerek-perec kijelentették, hogy nem... nem hoztak fel más lehetőséget.


Azt szeretném kérdezni, hogy most kinek van igaza? Ha be kell venniük, és mégsem akarják és kitalálnak mindenfélét, akkor hova mehetek? Jegyzőhöz? És ő mit tud csinálni? Vagy van lehetősége az oviknak felülírni a törvényt, hogy nem veszik be? (Habár ezt nem hiszem, de ebben az országban minden előfordulhat.)


A másik, hogy nem szept. 3-tól szokik be a gyerek, hanem 17-től, mivel 3-asával szoktatják be, és hiába mondtam, hogy nekem dolgoznom kell és nincs hova tenni a gyereket és a beszoktatásra is egy hetem lesz szabi, és még most jön az egy hónapos bölcsiszünet (amit felesbe megoldunk a férjemmel), de így pápá sok-sok szabinap, életszerűtlen, hogy szeptember 3-31-ig szabin legyek, csak mert... Erre ők azt mondták, hogy hát oldjam meg. Erre én, hogy ha 3-ára nem lesz ágytiszta, akkor 17-ére sem lesz az! Erre nem mondtak semmit. Most mondjak fel, mert adott esetben nem veszik be a gyerek? Ezt megtehetik?



2018. jún. 26. 09:19
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
72%

Óvodaköteles gyereket nem szobatisztán is kötelesek bevenni (pár éve változott a törvény, keress rá és akkor lobogtathatod). Az ágytisztaság az éjszakai pelusmentességre vonatkozik, szóval nem tudom, hogy jön ide, a szobatisztát meg arra értik, aki a délutáni alváshoz sem hord pelenkát. (És még hosszú a nyár, simán változhat a gyereked pár nap alatt is.)


Beszoktatásnál általában a szülők jelentkeznek a szülőin tolongva a papírért, hogy kinek melyik időpont a jó. (Bölcsiseket vagy nagytestvérekhez már aktívan bejárt kistestvéreket pl. nem is szokták beszoktatni vagy csak 1-2 napig.) Ha erről lemaradtatok, akkor vagy elfogadjátok a kapott időpontot és megoldjátok (anya, apa vagy nagymama viszi beszoktatni vagy addig máshol oldjátok meg az elhelyezését) vagy nem szoktatjátok be a gyereket... sajnos ez a választék.

2018. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

10-es, hát pedig a nap közbeni alvásra értik az ágytisztát.


Amúgy a szobatiszta gyerekek is bepisilnek a napközbeni alvásnál, mivel alszik (nincs tudatánál), így irányítani (visszatartani) sem tudja, az egy magasabb szintű érettség. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor a bölcsinkben sem pisilnének be az amúgy már szobatiszta gyerekek, akiknek pisis pelusuk van alvás után.

2018. jún. 26. 10:13
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom most kezdi az ovit,ősz óta szobatiszta,de nem ágytiszta. Múlt héten volt az első szülői,ahol fel sem merült az éjszakai ágytisztaság.Annyit kértek,hogy akinek még nem szobatiszta nappalra a gyereke,a nyáron próbálják meg leszoktatni a pelusról,mert beveszik úgy is,de pelenkázásrs nincs lehetőség,és ha bepisil a gyerek,annak lehet anyagi vonzata is.
2018. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

11-es, volt szülői, ott jeleztem is, hogy szept-től kirakják a bölcsiből (ezt megkérdeztem a bölcsiben), nekem meg dolgoznom kell. Tehát nem opció, hogy jár még oda 2 hetet. És ennek fényében is hátra soroltak, de csak azért mert még most (júniusban) még nem szobatiszta. Szóval csak ezért kerültünk hátra.


Elénk vették azokat:

- akiknek muszáj visszamenni dolgozni és szobatiszta a gyerek, aztán jöttek a

- nem kell visszamenni dolgozni, de szobatiszta a gyerek, aztán jöttünk mi,

- a kéne menni dolgozni, de nem tud, mert nem szobatiszta a gyerek.


Szóval mindent erre húztak fel. Erre kérdeztem őket, hogy most komolyan, ha szeptember 3-án nem lesz szobatiszta és ágytiszta, akkor hogy gondolják, hogy 17-én már az lesz? Erre nem mondtak semmit.


Persze a szobatisztaságon dolgozunk, és remélem, hogy az lesz, csak nekem attól pöccent be az agyam, hogy ágytisztának is kell lennie (a délutáni alváshoz), és hogy ha nem, akkor nem veszik be. Na, ezen akadtam ki, hogy ha nem ágytiszta, akkor egyszerűen nem veszik be.

2018. jún. 26. 10:24
 15/40 A kérdező kommentje:

13-as, igen, amit írtál azt hallottam sok anyukától, és ez is lenne a normális.


Szóval nem értem, hogy vannak olyan ovik, akik felülírnak mindent és saját szabályokat hozhatnak?


Persze a beszoktatási időtartamot megoldjuk valahogy, csak kiakadtam, hogy csak és kizárólag azért soroltak hátra, mert még nem szobatiszta.


De ha, azt a megoldást alkalmaznák, amit 13-as is írt, akkor nemcsak, hogy hamarabb szokhatnánk be, hanem nem kapnék az idegtől agykukit és rettegnék azon, hogy "jaj, mi van, ha nem lesz ágytiszta..., mit fogok csinálni".

2018. jún. 26. 10:29
 16/40 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk szerencsére nem vacakoltak ilyen változó időpontos beszoktatással. Szeptember elején kezdett 1 gyerek kivételével a többi, nem is kellett ott ülni 1 nap se, aki tudott délben érte ment, aki nem az nem, a gyerekekkel se volt gond.
2018. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
20%

Persze, sajnos mindent megtehetnek.

Mehetsz panaszra a jegyzőhöz, de nem biztos, jól jár a gyerek ha így sikerül bejuttatni.

2018. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
82%
sosem hallottam ilyet-óvodában folyamatos beszoktatás???nekünk,óvónőknek is könnyebb,ha minél hamarabb beáll a rendszer.Nem mondom,az elején mindenünkből folyik a viz-de 2-3 hónap után már nincs sirás-.Ja,és szobatisztaságnak örülünk--de nem követelmény.Igaz,hogy a pelenkázáshoz azonban nincsenek meg sem a személyi,sem a tárgyi,sem a higéniés feltételek.
2018. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
47%
Mi "elvileg" nem veszünk fel olyan gyereket, aki nem teljesen szobatiszta. Gyakorlatban előfordul, de nincs mód a pelenkazásra. Ha bepisil kap váltóruhát, ha felkelt. Feltéve, ha van! Előfordul nagycsoportosnál is, hogy bepisil álmában. De gondolj bele, ha egy nem ágytiszta gyerek felvételt nyer, 23 nem ágytiszta sem kivétel. És az óvoda nem bölcsi, ezért elvárás a szobatisztaság. Megtehetik, hogy addig nem veszik fel.
2018. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk felveszik a gyerkőcöt, de pelust nem adnak rá. 3 évesen nappalra szobatiszták a gyerkőcök általában. Alvásnál... Lefektetik bugyiban, ha bepisil, akkor átöltöztetik. És küldik haza a ruhát, ágyneműt, meg az ágynak azt a levehető fekvőjét mosni, akár minden nap. De arra nagyon odafigyelnek, hogy alvás előtt mindenkinek kötelező ráülni a wc-re, hátha csurizik picit, ha más nem, egymás kedvére. Így viszonylag ritkák a balesetek, lányomnak kb 2 volt a második félévben. (Év közben, 2,5 évesen kezdte az ovit).
2018. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!