Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megtehetik azt, hogy nem...

Megtehetik azt, hogy nem veszik be a gyereket oviba, amíg nem ágytiszta?

Figyelt kérdés

Szóval a történek, hogy a fiam most júliusban tölti a 3-at. Bölcsis 2 éves kora óta.


Na, most volt ovis szülői, ahol közölték, hogy nemhogy szobatisztának kell lennie a gyereknek (oké, ezt teljesen érthető, tudom), DE... ágytisztának is! És közölték, hogy aki nem, azt nem veszik be!


Ezt elmondtam a bölcsis dadáknak, és kismillió más anyukának akik más-más oviba viszik/járatják a gyereket és mind csak nézet rám, hogy biztos viccelek, mivel ha betölti a gyerek a 3. életévét, akkor kötelező bevennie, ha tetszik, ha nem, mert ez törvényben van leírva.


A bölcsis dadusunk mondta, hogy habár náluk már sok gyerek szobatiszta, de ha arra várnának, hogy ágytiszták legyenek, akkor ősszel egyik se menne oviba, még a 3,5 éves sem, mivel alváshoz még mindig kapnak pelust. Ráadásul ez hormonális dolog. A szobatisztaságra lehet szoktatni, de az ágytisztaságra nem, mert arra vagy megérik az idegrendszere vagy nem, azt nem lehet úgy elősegíteni, mint a szobatisztaságot.


Míg volt olyan anyuka, mesélte, hogy az ovijukban a nem ágytiszta gyerekekhez kértek gumilepedőt (így hívják?), ami felfogja a pisit, és ha nap közben egyszer-egyszer becsurrant, akkor átöltöztetik, szóval egy halom ruhát vittek az első 1-2 hónapban.


A mi bölcsinkben kerek-perec kijelentették, hogy nem... nem hoztak fel más lehetőséget.


Azt szeretném kérdezni, hogy most kinek van igaza? Ha be kell venniük, és mégsem akarják és kitalálnak mindenfélét, akkor hova mehetek? Jegyzőhöz? És ő mit tud csinálni? Vagy van lehetősége az oviknak felülírni a törvényt, hogy nem veszik be? (Habár ezt nem hiszem, de ebben az országban minden előfordulhat.)


A másik, hogy nem szept. 3-tól szokik be a gyerek, hanem 17-től, mivel 3-asával szoktatják be, és hiába mondtam, hogy nekem dolgoznom kell és nincs hova tenni a gyereket és a beszoktatásra is egy hetem lesz szabi, és még most jön az egy hónapos bölcsiszünet (amit felesbe megoldunk a férjemmel), de így pápá sok-sok szabinap, életszerűtlen, hogy szeptember 3-31-ig szabin legyek, csak mert... Erre ők azt mondták, hogy hát oldjam meg. Erre én, hogy ha 3-ára nem lesz ágytiszta, akkor 17-ére sem lesz az! Erre nem mondtak semmit. Most mondjak fel, mert adott esetben nem veszik be a gyerek? Ezt megtehetik?



2018. jún. 26. 09:19
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

26-os, igen, ez lenne a normális.


27-es, csak kíváncsiságból, h jegyző után hova tovább lehet menni?


Különben megtehetik azt, h habár felveszik a nem szobatiszta/dálutánialvástiszta, mivel kötelező, vagyis a rendszerükben szerepel, csak épp nem veszik BE, amig nem lesz sz.tiszta, viszont a helyet fenntarják neki, mintha oda járna?


Csak mert ezzel meg lehet kerülni a törvényt. Csak eszembe jutott.

2018. jún. 27. 07:45
 32/40 anonim ***** válasza:
16%
Nincs joga nem bevenni.
2018. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Igen, ezt is teszik.


32, szerinted mennyire jó az a gyereknek, ha egész nap pisiben, kakiban ül és naponta hússzor öltöztetik?

2018. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
12%
Mondom pelenkát kell adniuk rá és szükség esetén cserélni.
2018. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Beszéltem a bölcsőde vezetőnkkel, és mondta, hogy ezt nem tehetik, már csak azért, mert ha a gyerek nem jár oviba, minden egyes napot igazolnom kell, de van egy határ, ami után nem tehetem, és akkor a családit is megvonják azzal a felkiáltással, hogy a gyerek nem jár oviba, plusz ugye a munkahelyemen is fel kellene mondanom, mivel a gyerekre nincs ki vigyázzon, így ezt nem tehetik meg, hogy nem veszik be, mert nem károsíthatnak meg, főleg hogy én mosnék naponta és biztosítanám a csereruhát, gumislepedőt, mindent.


Mondta, hogy várjam meg a beszoktatást és hogy a fiam is hova fejlődik és szükség lesz-e egyáltalán a harcra, de ha esetleg úgy alakulna, hogy nem lesz ágytiszta és pampognak, akkor mehetek a jegyzőhöz, a helyi önkormányzat szociális osztályánál is feljelenthetem őket.


Mondta, hogy egyik bölcsis gyerekükkel történt az, hogy amikor oviba ment, akkor még nem volt ágytiszta és anyuka adott gumislepedőt, de azt nem akarták bevenni, és anyuka már többek között a minisztériumnál is panaszt tett, szóval eléggé megrángatta őket, pedig csak egy gumislepedőről volt szó, nem pedig a gyerek nem fogadásáról.


Szóval most nyáron kivárunk és a gyerek szokja a szobatisztaságot, és majd a szoktatási időszakban kiderül szeptember közepén, végén, hogy akadékoskodnak-e vagy sem. Majd, ha valakit érdekel, akkor megírom, hogy mi lett a kimenetele a dolognak.


A válaszokat köszönöm. A zöld kezek mentek, pirosat nem adtam.

2018. jún. 27. 09:56
 36/40 anonim ***** válasza:
34%

Oké, akkor most próbálj hátradőlni, elég alaposan körbejártad a témát. Szerintem nem lesz gond, addig még hátravan 2 hónap, iszonyat hosszú idő egy ilyen pici gyermek életében, simán kialakulhat az a nappali ágytisztaság.

Egyébként pedig tisztában vagy a jogaiddal, ez töltsön el magabiztossággal! Nem rövidíthetnek meg téged, nem kényszeríthetnek bele abba, hogy fel kelljen mondanod a munkahelyeden, ezt senki sem teheti.

Nyugi, nyári szünet, koncentrálj a gyerkőcre, a többire tegyél most magasról!

A férjem szokta mondani, hogy "akkor menjünk át a hídon, amikor odaértünk". Utálom, ha ezt mondja, ugyanis nem szeretem elodázni a dolgokat, én is inkább előbb körbejárom a témát, minthogy utóbb derüljön ki, hogy nem jól tudok valamit, vagy lecsúsztam valami határidőről stb. De most ül ez a mondás: te megtetted, amit megtehettél, ha elérkeztek a szeptember végéhez, és nem az elképzeléseid szerint alakulnak a dolgok, akkor kell majd lépned.

2018. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

"Mondom pelenkát kell adniuk rá és szükség esetén cserélni."


Nem kell. Ha nincsenek meg hozzá a szükséges személyi és technikai feltételek, az antsz nem engedélyezi. A törvény pedig nem tér ki arra, hogy rendelkezniük kell hozzá.

2018. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, nyugi!!! Mondom ezt úgy, hogy az 5 évesemnél még most alakul az éjszakai szobatisztaság és kiscsoportban és középsőben is minden nap kaptam mosnivalót a délutáni alvás miatt.


1. vedd meg azt a gumilepedőt és vidd majd be, hogy "esetleges baleset esetére"


2. egyszerűen megmondod, hogy már szobatiszta. Kész. Ha meg bepisil, akkor biztos szorong kicsit az ovi miatt. Otthon szobatiszta. Ennyi! Kapják be! (ezt azért ne mondd...)


Nehogy már elveszíts egy munkahelyet emiatt!

2018. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
55%

"Nem kell. Ha nincsenek meg hozzá a szükséges személyi és technikai feltételek, az antsz nem engedélyezi. A törvény pedig nem tér ki arra, hogy rendelkezniük kell hozzá."


Hazai bürokrácia... :( AZ ÁNTSZ ellenben engedélyezi azt, hogy egész nap kakis/pisis bugyiban legyen a gyerek az oviban... "Beszarok"... :(

2018. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
79%
Mivel betölti a 3-at szeptemberig, így be be kell venni az oviba, akkor is, ha egyáltalán nem szobatiszta. Ez már 2014 szeptemberétől így van. A mi ovinkban még pelenkázzák is a gyerekek. Sőt, lányom most volt nagycsoportos, még volt olyan csoportása, akit pelenkáztak alváshoz. Komoly. Fiam kiscsoportos volt, náluk is van pelenkás gyerek, még nappal is. Fiam sem teljesen ágytiszta még, de az oviban a délutáni alvásnál egyszer sem pisilt, kakilt be. Ha nem akarják bevenni, tegyél panaszt. Ugyanakkor kötelesek bevenni már szept. 3-tól. Nálunk minden gyerek ment a nevelési év első napján, aki addig betöltötte a 3-at.
2018. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!