Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti is szorongtok azon, hogy...

Ti is szorongtok azon, hogy melyik óvodát válasszátok? Mi néha már úgy vagyunk vele, hagyjuk is a témát!

Figyelt kérdés

Jövő szeptemberben kezd a fiunk az óvodában. Már néhányat megnéztünk a gyerekkel együtt, néhánynak írtam e-mailt, néhányat felhívtam, van olyan is, ahová be se lehet jutni...


Egyszerűen képtelenség dönteni közöttük. Nem beszélve arról, hogy mi van, ha nem tudunk mindről a guglizás alapján?


Egyikbe sem szerettünk még bele igazán, a napközinél egyből tudtuk, melyik az igazi. Amiket most nézünk: nevelési program, csoportlétszám, lokáció, ár, étkezés, óvónők, környezet. Egyik sem tökéletes, és ez szorongással tölt el minket egyre jobban, mert már kellene foglalót letenni a kiválasztott helyre.


Ti mi alapján döntötettek? Hogyan reagáltatok erre a felelősségre? El sem tudom képzelni, az iskolaválasztás milyen lesz, ami még nagyobb gond egy szülőnek.



2018. júl. 9. 09:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Igazából a napközinél éreztük, hogy ez az igazi és eddig egy "elég jó" ovit találtunk, de valahogy nem érezzük AZT. Valószínűleg az fog maradni, ha nem nyitnak egy újabbat esetleg, ami jobb lesz.


Igenis számít a későbbi iskolaválasztásnál az óvoda választás, sajnos, bár ne lenne így és mindegy lenne, hová jár.

2018. júl. 9. 11:48
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a faluban egy van, így ha nincs nagy gond, akkor oda fog járni, remélem szeretni fogja, miért ne szeretné.


Ha lehetőségünk lenne 2 és több közül választani, akkor válogatnék, de nem stresszelném magam miatta.

Amiket felsoroltál, azok fontosak, de tökéletes nincs.

Amúgy pl. egy kislétszámú csoportban is érezheti rosszul magát a gyereked és kaphat egy "belesz"rok az egészbe" óvónőt, míg egy nagyobb csoportot imádna.

2018. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is túl van misztifikálva ez az intézmény választás a részedről, és sok más szülő részéről is.


Feltenném a kérdét a 25-40 éves korosztálynak hányan jártatok gondosan kiválasztott oviba, a szülőnek legközelebbi helyett? Utána hányan jártatok a legközelebbi általános iskolába? Mindezek utána hányan lettetek sikeres felnőttek?

Segítek: nagyon sokan!

Ugyanis ez nem ettől függ. Hanem a nevelésen, a szülőtől kapott megfelelő motiváltságon, és a gyerek fogékonyságán.


Kis faluban nőttem fel Bp közelében. Mind egy oviból érkeztünk, egy általános iskolába. Lett közöttünk sikeres orvos, ügyvéd, külföldön sikeres karriert befutott üzletasszony, óvónő, szociális gondozó, HR-es, eltartott feleség, klinikai-kémiai laboráns, gyári munkás, kocsma töltelék, eladó... stb.

Nem ettől függött, hanem hogy ki milyen középiskolát választott és a szülei mennyire hagyták elkallódni.

2018. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13: Igen, csak sajnos ma már nem a 70-80-90-es évek van. Teljesen másként működik a világ, mint a mi gyerekkorunkban. Erre ma már nem lehet alapozni.
2018. júl. 9. 12:24
 15/25 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan mi változott? Anyukám 40 éve óvónő, nem változott ott semmi elmondása szerint (és nem az épületmegóvásra gondolok).
2018. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi annó sok ovit megnéztünk a lányommal. Én nem gondoltam túl a dolgot, azt az óvodát választottuk, ahol a lányom a legjobban érezte magát! Most megy 1. osztályba, imádott itt lenni 4 évig.

Nem kell ennyire ráparázni, ez csak egy óvoda!

2018. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%

Igazad van a világ másként működik, lényegesen több a neveletlen gyerek, akinek csak jogai vannak, de kötelezettsége nincs. Akiket csak hagynak nőni, mint a gazt, mert nem szólnak rá semmiért mert "jaj a kicsi lelke".

Nem rád célzok Kérdező, ezt csak általánosságban írom.


Ha ti következetesek vagytok és a gyereknek szilárd támaszai akkor édes mindegy az ovi kiválasztása. Ott ő még csak egy kisgyerek, aki bemegy játszani, kicsit számolni tanulni, esetleg idegennyelvű mondókákat/énekeket tanulni.


Ez nem az USA.. ahol már az iskolaelőkészítő befolyásolja kb az egyetemi továbbtanulást.


Ne pörögd túl. Ha ti szeretetteljes, gondoskodó szülők vagytok, és miért ne lennétek azok ha így aggódsz egy ovi miatt?! Akkor nem lesz semmi gond, és később mikor már tényleg fontosak a döntések pl a középiskola előtti években, akkor úgyis a megfelelő irányba tudod terelni, hogy később sikeres élete lehessen.

Bízz magatokban!

2018. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

A nevelési program, az étkezés minősége, a rugalmasság, a csoportlétszám, az óvónők személye, a környezet volt a döntő.


Az olyan apróságok, hogy milyen foglalkozások vannak, hogy erőltetik-e az alvást, vagy van pihenőszoba délben, ahová lecsendesedni el lehet vonulni, akár olvasgatva is. Ugyanez a reggeli érkezésben is, hogy 8-kor ott kell lenni, mert csak, vagy 8-9 között érkezünk...

Hogy mik az óvoda által közvetített legfontosabb értékek: a feltétel nélküli szabálykövetés vagy a rugalmasság. Azaz engedelmeskedő robotokat akarnak kiképezni vagy reflektív emberi lényeket.


Fontos, hogy naponta mennyit tartózkodnak szabad levegőn, hogy milyen az étkezés minősége.


Volt óvoda, ami azért esett ki, mert hallottuk, ahogy az óvónők szava járása a "rossz vagy" és a "rossz gyerek vagy" .... No comment.


És a 17-essel ellentétben azt kell mondjam, hogy van az az óvoda, ami hatással van a későbbiekre is.

2018. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy szorongtam. Kivalasztottam a 3 legközelebbi ovit a lakhelyunkhoz. Ebbol meg egy a korzetes, es oda is vettek fel. Az egyik ovit kilottem, mert igy is messzinek talaltam es oda járnak a gazdag gyerekek. Alapbol nincs gondom, csak ugye tul sok lenne a draga fizetos program, es nem lenne jo ha a gyerekem miattam kimaradna a tobbiek szorakozasabol. A masik oviba az óvónők nem voltak annyira szimpatikusak. Mondjuk ebbe se nagyon, de kiderult h igazabol nagyon aranyosak.. Stb. Étkezésen nem parazok, allami szabalyozas miatt (elvileg) nagy különbség nincs. Meg csak az ovodai felszereltseg sem izgat, csak legyen kozel, jo ovonok es kesz.
2018. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
35%
A 17-esnek tök igaza van. Mit kell ezen ennyit görcsölni?
2018. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!