Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti is szorongtok azon, hogy...

Ti is szorongtok azon, hogy melyik óvodát válasszátok? Mi néha már úgy vagyunk vele, hagyjuk is a témát!

Figyelt kérdés

Jövő szeptemberben kezd a fiunk az óvodában. Már néhányat megnéztünk a gyerekkel együtt, néhánynak írtam e-mailt, néhányat felhívtam, van olyan is, ahová be se lehet jutni...


Egyszerűen képtelenség dönteni közöttük. Nem beszélve arról, hogy mi van, ha nem tudunk mindről a guglizás alapján?


Egyikbe sem szerettünk még bele igazán, a napközinél egyből tudtuk, melyik az igazi. Amiket most nézünk: nevelési program, csoportlétszám, lokáció, ár, étkezés, óvónők, környezet. Egyik sem tökéletes, és ez szorongással tölt el minket egyre jobban, mert már kellene foglalót letenni a kiválasztott helyre.


Ti mi alapján döntötettek? Hogyan reagáltatok erre a felelősségre? El sem tudom képzelni, az iskolaválasztás milyen lesz, ami még nagyobb gond egy szülőnek.



2018. júl. 9. 09:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem ismertem itt az ovikat, olyat akartam keresni, amiben külön korcsoportok vannak. Nem találtam, ezért a körzetibe írattuk, ami 2 perc sétára van. Előre nem lehetett tudni, hogy melyik óvónőhöz kerül, nyáron derült ki. Sőt, az enyém nem szeptemberben kezdte, hanem később, addig átkerült egy másik csoportba. Aztán onnan elment az egyik óvónéni, most majd jön helyette egy idegen. Tehát hiába is kerestem volna úgy, hogy melyik óvónő milyen, egyrészt nem ismertem, másrészt bármikor elmehetnek.
2018. júl. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
36%

De hát itt az a lényeg, hogy csoportonként 2 óvónőre és 1 dajkára ne jusson 10 gyereknél több, az óvoda ne legyen 10 évnél idősebb épületben, lehetőleg 2 és 5 perc közötti sétára legyen, az udvaron csak platánfák lehetnek, ebédre csak bio ételt szolgáljanak fel, az óvónéni lehetőleg szőke legyen, de ne festett szőke, stb. stb.


Tiszta vicc.

2018. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az volt a lényeg, h aranyos legyen az ovoneni és lehetőleg korosztályos csoportba kerüljön. Ez sikerült is, az enyém most fog kezdeni, még nem tudom milyen lesz. Reménykedem.

Ha minden kötél szakad, legfeljebb atiratom.

2018. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
22: A demagógia sem áll jól mindenkinek. Pl.semmit sem mondtam arról, milyen fák legyenek, sem az épület állapotáról, sem az óvónők hajáról és bioról sem. Mondtam viszont a kiscsoportról, a gondoskodásról, a lokációról és az egészséges ételekről. Ami azért durva, hogy luxus és vicc számodra. Még akkor is, ha te magad egy tini vagy.
2018. júl. 17. 21:27
 25/25 anonim ***** válasza:
Szia! Na, milyen ovit sikerült talalnotok?
2019. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!