Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen bicajjal menjen oviba?

Milyen bicajjal menjen oviba?

Figyelt kérdés

3 éves lesz az unokahugim ebben a hónapban, még nincs 100 centis.

Milyen méretű bicajt vegyek neki? 14" vagy jó lehet a 16"?

Milyen fék legyen? Láttam 2 db V-fékkel szereltet egy sportszer áruházban és olyat, ami hátul kontrás. Az áruházban ott gurulgattak vele a kicsik nagy örömmel, de nem forgott a kerék, kb. csak ha hajtva volt, azzal nem tud gurulni! Vagy direkt ilyen?

A kontrástól félek, ne azt tanulja meg és nem ismerem, hogy azzal lehet-e gurulni!

Dombtetőn van az ovi/böli, fel tudnak menni bicajjal ilyen korban? Milyen súlya legyen, mik legyenek rajta?

Mi a menő az oviban? :D

Milyet vegyek?



2018. szept. 7. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem futóbiciklit, ha nincs neki még.
2018. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Neki még a magasságához képest a 12-es bicikli való. Először még olyannal járjon, amiről biztonsággal le tudja tenni a lábát és meg tud rajta tanulni rendesen biciklizni.

A 16-os felejtsd el, nagy az még neki. Még a 14-est is max. úgy tudná használni, ha teljesen leteszed neki az ülést és a kormányt. De még lehet úgy sem érne le róla a lába.

2018. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Futóbicaj szerintem is.
2018. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Futója van, de kérte hogy vigyek neki biciklit. Erre vágyik, van több másik gyereknek is, szülinapjára miért is ne! :)
2018. szept. 7. 10:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom is kb ilyen magas, 14-es bicikli pont jó neki, kitámasztó nélkül megy, leér a lába és nem is a legalacsonyabbra van állítva az ülés. Egyébként neki decathlonos biciklije van két fékkel.
2018. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

futóbicikli!


"de nem forgott a kerék, kb. csak ha hajtva volt" akkor az rossz volt, mert ilyen nincs max triciklinél és monociklinél.

2018. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ami ki volt téve, azt megforgattam. Az eleje se suhant, de a hátsó kerék egyértelműen fojtva volt valamivel, pedig szabadonfutós. Nem tudom, hogy ez funkció vagy trehányul volt összerakva, csak megtetszett, hogy aki épp arra szaladt, mind ment vele örömmel!
2018. szept. 7. 11:02
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
12-est vettünk az 1 méteres lányunknak és 5 perc alatt megtanult pótkerék nélkül bicajozni. A 14-est is próbálta a boltban, de nagyon természetellenes volt a tartása rajta, ráadásul bitang nehéz is egy 14-es, ritka az a 3 éves, aki még tudja tartani.
2018. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
A 14" es még a négy éves fiamnak is nagy, igazi kis növésű. Legjobb lenne kipróbálni hogy ő is ott van.
2018. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

16-os bicaja az 5,5 éves fiamnak van...


Vegyél használtan 12-est, amin megtanul rendesen biciklizni. Addigra ki is növi, és akkor lehet 14-est hosszabb távra venni.

Ha még egyáltalán nem tud biciklizni, akkor 12-est.

2018. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!