Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen bicajjal menjen oviba?

Milyen bicajjal menjen oviba?

Figyelt kérdés

3 éves lesz az unokahugim ebben a hónapban, még nincs 100 centis.

Milyen méretű bicajt vegyek neki? 14" vagy jó lehet a 16"?

Milyen fék legyen? Láttam 2 db V-fékkel szereltet egy sportszer áruházban és olyat, ami hátul kontrás. Az áruházban ott gurulgattak vele a kicsik nagy örömmel, de nem forgott a kerék, kb. csak ha hajtva volt, azzal nem tud gurulni! Vagy direkt ilyen?

A kontrástól félek, ne azt tanulja meg és nem ismerem, hogy azzal lehet-e gurulni!

Dombtetőn van az ovi/böli, fel tudnak menni bicajjal ilyen korban? Milyen súlya legyen, mik legyenek rajta?

Mi a menő az oviban? :D

Milyet vegyek?



2018. szept. 7. 10:18
1 2
 11/13 szlory ***** válasza:
50%

Ha megy neki a futóbicaj, jöhet 3 évesen a 14-es. A decathlonost tudom javasolni, a kontráshoz nyilván erősebb a lába, de szerintem butaság azt tanítani a gyereknek. Akikkel dolgom volt, biztonságban megálltak 2 kézi fékkel, hátul dob volt, elöl V.


A dombtető sajnos az elején még akadály lesz, de nem sokáig, ezeket a könnyű tekerésre és nem a nagy sebességekre találták ki, kisebb dombon hamar hozzászokik.


Viszont a futóról a pedálosra úgy szoktassátok át, hogy nem pótkerekeztek! Nyilván ha megkapja, azonnal akarja majd, de ne legyen a kísértés áldozata senki. Ahol bejátszották a pótkereket, lerontotta a gyereket, visszaesett.


Javaslom: futóbrinyón nyerget magasra állítani (szépen, lépcsőzetesen), közben mehet a játék, hogy meddig tud elmenni felemelt lábbal. Ha ez már jól megy neki, akkor jöhet a pedálos, az persze leeresztett nyereggel. 1 nap (délután?!) alatt képeset átszokni a pedálos 14-esre a futó 12-esről. Elesés pedig csak nagy ritkán lesz, figyelem-függő persze.


Esetleg keress "BMW Cruiser" 14-es bicót. Nyilván jó drágán adják használtan is, viszont tetszetős és ráadásul egyszerre tud futóbicó lenni (ki lehet venni a pedálos középrészt), aztán ugyanazt a bicajt pedálozza majd tovább a kölök. Jópofa. :)

2018. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Közben megkapta a 14-est! Pótkerékkel tettem ki neki, mert a futóval se láttam túl ügyesnek. Szuper, ráült és azóta megy, imádja! Minden nap gurulnak! :) A fékezést még gyakorolni kell, de nagyon tetszik neki, hogy gurulni lehet vele!

A mérete megfelelő, de lehet majd magasítani, aztán jövőre majd kiveszek 1 hetet és lelopikálom a kerekeket! ;)

2018. okt. 7. 11:49
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha kézifékest veszel, jól nézd meg, elég erős-e a keze egy vészfékezéshez. Képzeld el, ha lefelé gurul a dombról és nem tud megállni..

A kontrát a lábizmaival működtetheti, amik sokkal erősebbek.

2018. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!