Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Reggeli nehéz elindulás...

Reggeli nehéz elindulás oviba, hogy vegyem rá hogy igyekezzen? Korábban nem akarom kelteni mert úgy is elhúzza az időt.

Figyelt kérdés
Nem sír hogy menni kell oviba, csak elhúzza az időt a felkeléssel, öltözéssel, játszik, szórakozik, én türelmes vagyok, szépen kérem, de előbb-utóbb elszakad a cérna. Tippeket kérnék hogy ti mit tesztek az idejében való elinduláshoz.
2018. szept. 27. 09:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%

9

Valóban elhitetted a gyerekeddel, hogy magára hagyod? És jó dolognak tartod, hogy rögzült benne a félelem, és emiatt harabb ült az autóban, mint te?


És "összevesztél" vele? Mint ahogy a felnőtt szokott felnőttel? A szülő-gyerek viszony eléggé más ...

2018. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Előzőnek: szerintem nincs azzal semmi baj hogy ne tudná mit kell csinálnia, ha nyilakat teszek ki akkor is tudja. Tippeket várok, ki hogyan csinálja. Minden szülő tudja hogy egy ilyen korú gyereket nem érdekli az idő, de valahogy el kell indulni.
2018. szept. 27. 10:23
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

9 vagyok.

AMikor azt mondtam, hogy öltözz, mert itt hagylak, akkor utánam jött és mondta, hogy én egyszer azt mondtam neki, hogy soha sehol nem fogom otthagyni. Szóval ezt ő nagyon is jól tudja. És mondtam neki, hogy nem is fogom otthon hagyni, de nekem időre be kell érnem a munkahelyemre.

Nem hitettem el vele semmit, csak szó nélkül mentem kocsit indítani, mert tudtam, hogy onnan még minimum 10 perc az indulásig. Ezt csak ő gondolta, hogy otthon hagyom.

És nyilván egy 5 évessel nem tud úgy összeveszni az ember, mint egy felnőttel.

Csak megkérdeztem, mit tegyek, hogy időben elindulhassunk??? Mert a ruhája kikészítve, a reggeli az asztalon, tehát csak annyi a dolga, hogy felöltözik, és eszik. Ennyi. Nekem ezer dolgom van reggel, neki csak 2. Nincsenek nagy elvárásaim.

2018. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

"AMikor azt mondtam, hogy öltözz, mert itt hagylak..."


én azt szoktam mondani, hogy öltözz, különben pizsamában viszlek a suliba. Oviban előfordult...

2018. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

12

Kérlek, könyörögöm, értsd már meg, hogy ez NEM azért kell, mert a gyerek nem tudja, mit kell csinálni. 4 gyereket indítok el ezzel a módszerrel, időre.

A magad életét könnyíted meg vele, és eddig 3-szor írtam le, hogy mi a háttere a működésnek.


De akkor nem erőltetem, ha nem, nem. Én csak segíteni akartam.

2018. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13%
Akkor oltoztesd fel. Az kb. 2 perc összesen. Ennyi.
2018. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
felkelted,kiteszed ruháját,szolsz neki hogy őltözés ,és ott állsz és biztatod ,vagy fel őltözteted,és indultok.én mind kettőt csináltam a lányomal ennyi idősen.
2018. szept. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!