Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szoltak az oviban, hogy jo...

Szoltak az oviban, hogy jo lenne ha en is kivennem a 3 evesemet mint a tobbi anyuka, mondvan oszi szunet van. Normalis ez?

Figyelt kérdés

Kozoltek finoman, hogy tul sokat jar oviba a lanyom (havi 3 het betegseg miatt otthon) es mivel az iskolaban most oszi szunetek vannak, ezert a sok gyeses anyuka kiveszi az ovibol vagy ebeduti viszi haza.

Magyarul en hogy merem vinni mindennap 8tol 4ig oviba.

Finoman szoltak, hogy mivel csak 3-4 gyerek marad igy, ezert jo lenne ha a 4 napos unnepek korul legalabb ebedutis lenne a lanyom.

Velemeny?


2018. okt. 30. 20:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem meg nem normális.Ha az oviban nincs szünet,akkor ugyanúgy mennek a gyerekek.Az teljesen más dolog,hogy a suliban szünet van- a 3 évesek oviba járnak,kit érdekel,hogy a suliban szünet van?
2018. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

Én dolgozom, de a párommal felváltva megoldottuk ezt a három napot, szabadsággal.

Így is alig vagyunk év közben együtt, szerintem a gyereknek is jár a szünet.

Gyed/gyes alatt pedig egyértelmű volt,hogy nem viszem a nagyot szünetben.

2018. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos nalunk is ez van. Alig jar a gyerek, ha nem beteg akkor vagy szunet , vagy nevelesi nap.

Mi persze szulok dolgoznank. :-(

Ovodaban konkretan nem nincs oszi szunet hivatalosan. De mivel az iskolas nagyteso otthon marad, a kicsit kiveszik.

Nalunk ezt osszevont csoporttal oldjak meg, kevesebb ovonovel, null fejlesztessel, null programok, szoval gazos ilyenkor, mi probaltuk vinni, de nem eri meg.

Rohej, hogy errol szol az ovi, en konkretan fel vagytok sokszor haborodva.

2018. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%

Nalunk ugy van őszi szünet, hogy összevont csoportok vannak. Akik gyesen vannak tesóval, vagy alapból nem dolgoznak, vagy a nagytesó miatt marad otthon, az nem viszi a gyereket. De előtte való héten megkérdezték, hogy hány gyereket visznek a szülők. Talán 27ből 3 gyerek ment oviba a héten. Nekem is sokat beteg a gyerek, de pont emiatt MÉG nem dolgozom, de attól h sokat beteg, még nem viszem a héten. Más lenne ha én is dolgoznék, bár igyekeznék kivenni szabit, hogy ne küldjem összevont csoportba. Annyira sajnálom szegényt, mert eléggé döcögősen megy az ovi. Szereti az óvónőket, kisbarátja is van, de nagyon-nagyon hianyzunk neki. Hogy tudták ezt régen anyumék megoldani? :o


Szóval ez attól függ, hogy otthon vagy-e, vagy dolgozni jársz. Ha dolgozol, akkor butaság ilyet kérni, hiszen sokat kell otthon lenned amúgy is a gyerekkel és nem biztos hogy tolerálják a munkahelyeden. Ha otthon vagy, akkor "jogos" a kérésük, hiszen egyszer gyerek a gyerek. Mikor máskor "lógjon", mint oviban? Iskolában már jobban be van szabályozva a hiányzás, felnőttkorban meg végképp...

2018. okt. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%
Én nem vittem, mert meg tudom oldani. Nálunk is csak azok viszik, akik dolgoznak. Összevont csoport van oviban. Néha a gyerekeknek is kell a szünet, és a betegség más helyzet, mint mikor egészségesen van otthon.
2018. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
24%

az a baj hogy azt nem fogják már fel sokan, hogy a magyar ellátó rendszer úgy van kitalálva, hogy nem mérleges. Nem nézi, ki mennyi éven keresztül mennyi adót fizet, vagy járulékot, hanem a feltételek teljesítése esetén mindenki ALANYI jogon jogosult GYESre, függetlenül attól, hogy tett e bele a kalapba pénzt vagy sem.

Ebből adódóan az, hogy valaki 1 éves korában visszamegy dolgozni, és úgy gondolja neki ezért jár az óvoda, aki meg gyesen van annak nem, nagyon is helytelenül gondolkodik. Mindenkinek joga van ahhoz hogy a gyerekét óvodába vigye, őszi szünetben is, lehet hogy most Te dolgozol és nem én, viszont lehet, hogy én háromszor akkora bruttó bérrel dolgoztam 4 évig a gyerek előtt mint te 10 évig.

Az óvoda mindemellett kötelező, ezért nem tartom etikusnak megkérni egy szülőt arra, hogy tartsa otthon.


Persze most jöttök azzal hogy nem az óvodának szülünk...álszent majom aki azzal jön, hogy elsózzuk a gyereket az óvodába!! Az én 4 évesem ezerszer jobban eltudja ott tölteni a fél napot, mint itthon, ahol rohadtul nincs időm vele játszani bármennyire is szeretnék, mivel mindent meg kell csinálnom a ház körül, meg az amellett futó 500 projektet, ami engem igényel. Így igen, én beviszem oviba, cserébe délutánra végzek a dolgommal, és minőségi időt töltünk utána el együtt, ellentétben azzal mint mikor itthon van és az egész nap egy rohanás és nyűg, mindenkinek.

Nyugodtan pontozzatok csak le DOLGOZÓ ANYÁK! aztán pedig nézzetek magatokba.

2018. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
18%
*nem mérlegel
2018. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%
Mi már ott tartunk, hogy két és fél évesen az összes cigány oviba akarja adni a gyereket! Dolgozni nem fog egyik anyuka sem, természetes módon. De háborognak, miért van szünet 😂😂😂
2018. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem minek viszed be szünetben ha otthon vagy. Oké hogy neked így könnyebb, de akkor is gáz. Az ügyelet kb. szükséghelyzet a dolgozóknak, aki nem tudja megoldani. Aki otthon van az ne vigye be szünet alatt, ennyire nem lehet teher az a nagyobb gyerek.....
2018. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem minek viszed ha otthon vagy.

Enyém se járt eddig sokat oviba (szeptemberben 2 hetet, októberben meg kb 1et volt bent) mert állandóan elkapott valamit, de ettől függetlenül nem vittem most be, pedig nem mondták hogy maradjon itthon. Szerdán mennünk kellett be mert egy felmérés volt amin részt kellett vennie, egy félóra sem volt. Alig volt bent gyerek az oviban. Én sajnálnám a gyerekemet hogy azt látja neki bent kell lennie azzal a pàr gyerekkel, pedig az anyja otthon van. Egyébként pedig most legalább kitudjuk használni a jó időt együtt. Oké hogy betegen is itthon van, de az nem olyan, csak nyűglödés az egész. Szeretek a gyerekemmel lenne, alig vártam hogy őszi szünet legyen és drukkoltam ne legyen beteg, hogy tudjunk minőségi időt együtt tölteni. Mondjuk most torokfájàssal lázzal jól kidőltem, örülök neki nagyon, de ez a 3 napunk szuper volt.

Jövőre màr ha minden jól megy és nem lesz ilyen beteges akkor visszamegyek dolgozni. Elég lesz akkor bemennie ha nem tudjuk megoldani hogy valaki vigyàzzon rá ilyenkor és valószínűleg nem fogjok tudni megoldani, mert közeli rokonok mind tàvol laknak.

2018. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!