Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan reagáltok az óvónői...

Ti hogyan reagáltok az óvónői nyomásra?

Figyelt kérdés

Gyermekem 5 éves, csak délelőttönként jár oviba, délben érte szoktam menni.


Most jön a nyár, a nyári szünet egy hónapja alatt természetesen nem viszem, de meggyőzött az óvónő, hogy 2 hónapig ne vigyem be, mert akkor őket nem rendelik be, meg amúgyis nyaralni mennek, meg hogy összevont ovis csoportok lesznek, váltott nevelőkkel, ki tudja, hogy reagálna a gyerekem(aki amúgy barátkozós, de nem szabálykövető csendes típus.


Abszolút megértettem, mivel nem kell dolgoznom jelenleg, csak tanfolyamra járok, ami nem létszükséglet, tudják, hogy nem dolgozom, így természetesen van időm.


Viszont most utólag fel vagyok háborodva, egyedül nevelem, soha senki sem vigyáz rá, összvissz annyi időm van magamra, amikor az oviban van 9-12ig, és ugyan imádom nagyon, de belebolondulnék 60 napba éjjel nappal úgy, hogy amúgyis csak 3-4 órát tölt nélkülem naponta, azt is ritkán, mert minden második héten beteg. Szóval nincs bepótolnivaló idő, amit nélkülem tölt, mint a többségnek, nem érzem, hogy most kell pótolnom az eddigi elhanyagolást.


Úgy érzem nekem jár ez a délelőtt, másrészt meg rossz anyának érzem magam, hogy meg kell indokolnom, miért akarok a gyerekem nélkül tölteni napi 3 órát.


Minden hétvégén is velem van, sosincs rokonnál, se nagyinál, se apukánál, se bébiszitternél, csak én vagyok.


Másikoldalról meg le akarják passzolni az oviból, mert nagy türelmet igénylő gyerek, bár szerintem csak velük nem jön ki, korábban nagyon imádta az előző nőt. Szóval nem is vinném szívesen, arra a délelőttre is csak azért hordom, mert muszáj és mert a gyerekem igényli a többi gyerek társaságát..


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nálatok hogy zajlik ez az egész?


2019. máj. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
54%
Szinten 5 eves gyerek, dolgozo szulok vagyunk. Julius elso 3 hete ovi zarva. Egy het en, apa nem tud most eljonni, munkahelyet valtott, egy het tabor, egy het mama. Augusztusra kertek, hogy aki tudja, vagy ne vigye a gyereket, vagy vigye el ebed utan. Mivel mindketten dolgozunk, igy lehetetlen. Az iskolai idoszakra gondolni se merek, mi lesz honapokig. Az en eves szabimat meg ne az ovoda hatarozza meg. Tokre ertem oket, es ha szemtol szembe mondjak, akkor is azt mondom, akkor kevesebb ovo no lesz, nem zavar. Sajna vagy nem sajna, a gyerkoc megy. Amugy 1,5 honap itthon kozosseg nelkul nem hinnem, hogy jo lenne neki. Szereti a pajtasait.
2019. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam el a hozzászólásokat. Én pedagógus vagyok, igaz, iskolában dolgozom.


Azt kell mondjam, hogy ahogy mi is, és mindenki annyi szabadságot vehet ki, amennyi jár, úgy az óvónő szabadságolás sem attól függ, hogy hány gyerek van az oviban. Nyilván, ha egyetlen gyerek sincs, akkor nem nyitnak ki, de hogy öt gyerek van, vagy 15, az teljesen mindegy. Olyan sincs, hogy egy óvónő azért ne tudná kivenni a neki járó szabadságot, mert nyitvatartási időben vannak gyerek az oviban. tehát nem a szülő felelőssége az óvónő szabadnapjait biztosítani, a nyári szüneten felül ezek el vannak osztva részben a többi szünetre, részben év közben is, ha nem is egyhuzamban 1-2 hetet, de ki tudják venni a szabadnapjaikat.


Ami igaz, hogy minél kevesebb a gyerek, annál könnyebb a munkájuk, és az is teljesen igaz, hogy nagyonis megérdemlik a pihenést.


Az is igaz, hogy a nyári szünet a gyerekeknek kell. Több szempontból is, egyrészt pihenés, másrészt másfajta tanulás (a paradicsombefőzés a nagyinál éppolyan értékes idő, mint az iskolában, óvodában "hasznosan" töltött órák), harmadrészt családi együttlét.


De a legutóbbi tényleg azokban a családokban a legfontosabb, akik egyébként csak esténként találkoznak. Az a gyerke, aki egész évebn napi 3 órát nincs az anyjáal, ahogy a kérdező is írta, semmilyen hiányban nem szenved, ami miatt egy hónap helyett kettőt kellene eltöltenie.


Aki pedig azt írta, hogy aki gyereket szült, az azt is vállalt,a hogy napi három órát sme tölthet el a gyerek nélkül, annak vagy nincs gyereke, vagy sajnálatos módon ő is belekényszerült az abszolút nulla én-idővel járó gyereknevelésbe, és másnak sem kíván ennél jobbat, de biztos, hogy nem reálisan látja a helyzetet.


lehet lepasszolásnak hívni ezt, ez a lehető legdegradálóbb és az anyákban leginkább lelkifurdalást keltő kifejezés, és a legdivatosabb is itt a GYK-n. Az igazság meg az, hogy a világ legtermészetesebb igénye, hogy senkivel ne legyünk együtt éveken át napi 24 órában. Ez csak az újszülöttnek és kis csecsemőnek igénye, egy ovisnak már nem az, és egy ovis anyukájának sem kell, hogy az legyen!

2019. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
77%

Aki munka után van együtt a gyerekével, az bizonyos szempontból fáradtabb, más szempontból meg kevésbé fáradt, mint aki egész nap a gyerekével van. Ha egy nap többféle inger ér és többféle feladatot kell teljesíteni, az saját tapasztalatom szerint sokkal könnyebben elviselhető és kivitelezhető, mint hogy minden áldott nap reggeltől estig ugyanazoknak a hatásoknak vagyok kitéve és ugyanazokat a feladatokat kell megoldanom.


Magyarul és egyszerűbben: aki napi 8 órát dolgozik, majd utána kirakózik a gyerekével, az milliószor jobban élvezi a kirakózást, és nem attól fárad el, hanem feltölti és élvezi a gyerekével töltött idő minden percét, mint az, aki reggel 7-től este 8-ig a gyerekével van minden áldott nap. Én eleget voltam itthon és eleget dolgoztam is, magamról tudom, hogy bár fizikailag fáradtabb vagyok, amióta visszamentem dolgozni, mégis sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok és a gyerekeimmel sokkal türelmesebb, a velük töltött idő pedig sokkal nagyobb élmény, mint amikor évekig itthon voltam csak velük és még másik felnőttel is max. a boltban találkoztam.


Úgyhogy én nagyon is értem, hogy kell a kérdezőnek napi 3 óra a gyerek nélkül, és aki dolgozik, az ezt meg is kapja. Ha jó a munkahelye, akkor azért jó, hogy dolgozik a gyereknevelés mellett, ha nem szereti a munkáját, akkor meg persze, hogy hatalmas öröm végre otthon lenni és a gyerekével foglalkozni.

2019. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
59%

8. Mit szuperanyáskodsz? Mindenkinek fárasztó örök 24 órában a saját gyereke. Ki nem akarja néha lepasszolni?


Ez egy tipikus hülye magyar helyzet. Ha az óvodának kötelessége felügyeletet biztosítani, akkor ne pampogjanak.



Érdekes, sem én, sem a környezetemben élők nem akarják lepasszolni, mivel nem óvodának, bébiszitternek nagyinak szültünk. A kérdező otthon henyélget, dolgozni lusta, gyerekkel lenni lusta, de hisztizik ha meg kéne oldania a saját gyerekével való foglalkozást. Az óvónőktől sajnálja a szabadságot, de azon vergődik hogy neki igen is jár a gyerek mentes idő. Gondolom nem az óvoda kényszerítette hogy szüljön nem igaz?


És elsősorban a szülőnek lenne kötelessége felügyeletet biztosítani, mivel ő vállalta a gyereket. Főleg úgy hogy semmi érdemlegeset nem csinál gyereknevelés helyett.

2019. máj. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta dolgozni, dolgoztam és dolgozni is fogok újra, sőt most is mennék már holnaptól, de itthon kell lennem és mindent megtennem azért, hogy a gyerekem azt a rengeteg lemaradást behozza. Minden rohadt nap mondókázunk, viszem közösségbe és normális hangnemben tanítgatom a társas viselkedésre, mozgunk, rengeteg fejlesztő feladatot csinálunk, egyszerűen teljesen leszív és frusztrál, ha szünet nélkül ez van, ezért van szükségem egy kis csendre, kimozdulásra az emberek közé úgy, hogy ne kelljen azon aggódnom, hogy fogja e a kezem rendesen az utcán. Pénzből bőven elég van, amiért én dolgoztam meg tökegyedül, nem tagadom, szerencsés a helyzet ebből a szempontból.


Heti egy alkalommal kemény egy órára viszem magán fejlesztésre(ugyanazt csinálják mint mi itthon), ami kiemel több órát a napból az utazás miatt, de ez minimális és nem sokat ér. Szükség van erre az életmódra, amíg viszonylag kicsi és fogékonyabb, így is rengeteg használ.


Szívesebben bohóckodnék az irodában a többi felnőttel, szívesebben hallgatnám meg esténként, milyen napja volt a gyereknek miközben fürdetem és érezném úgy, hogy mindent megtettem, de ez nem lenne igaz.


Ahhoz, hogy ne legyek idegbeteg délutánonként, vagy ne hanyagoljam el azt a fontosabb feladatot, amiért itthon, vagyok, hogy ne legyek idegbeteg esténként és hétvégén, szükségem van reggel néhány órára, ami alatt általában orvos megyek, vagy ügyintézek, vagy csiszolópapírt veszek a folyamatban lévő lakásfelújításhoz. Nekem egyszerűen kell ez az idő, sőt, a gyerekemnek is, egyrészt miattam, másrészt, hogy szokja a rendszert, amiben később sokkal több időt kell töltenie.


Sikerült döntenem, ma behúzom 10ből 5 hétre, aztán, ahogy most is, meglátjuk mi lesz belőle, lehet, csak 3 hetet lesz bent darabokban. Sajnálom az óvónőt egy nagyon picit, de a mi érdekünk nekem fontosabb, mint az övé, és emiatt nem vagyok hajlandó lelkiismeretfurdalást érezni, és szemét dolognak tartom, hogy azt éreztette nem teszek eleget és még többet kéne a gyerekemért és érte azzal, hogy kiveszem 10 hétre. Bőven eleget vagyok vele, azzal tenném tönkre, ha csak velem lenne abban a maradék pár órában is.

2019. máj. 17. 06:22
 26/72 anonim ***** válasza:
32%

Nem a te gondod, hogy aggódj az óvónő szabadsága miatt, ők is tesznek a te gondjaidra. Ügyeletben viheted a gyereket ha akarod, nem ők szabják meg. Nem kell magyarázkodnod - sőt ha magyarázkodsz kihasználják és megpróbálnak befolyásolni. Ugy látszik egyfélék az óvónők. Ha valami baj van a gyerekkel snis-akkor biztos több gond nekik is, persze szabadulnának tőle. A te életed, a te gondjaid, úgy csináld, hogy neked-nektek a legjobb. Három év és nem kell úgysem látnod tovább az óvónőket. Ha behúzod az összes hetet, akkor is dönthetsz úgy, hogy nem viszed az összesre. De ha nem húzod be az ügyeletet, akkor utólag nem módosíthatsz.


Amúgy a gyereknek tényleg otthon a legjobb, de nem minden esetben és nem minden áron, hagy döntse el ezt mindenki saját maga.

2019. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
48%

"Szívesebben bohóckodnék az irodában a többi felnőttel"


Na, az hogy szerinted ezt jelenti dolgozni, sokmindent elárul Rólad. Már önmagában az nevetséges, hogy otthon ülsz de neked JÁR a napi 3 óra csakis magadra, de még pluszban lenézed azokat akik dolgoznak. Erről az jött le hogy egy elkényeztetett nő vagy aki a saját egy darab gyerekkel járó dolgokat sem képes intézni. Fingod nincs a munka világáról, ha neked ezt jelenti dolgozni. Vagy szimplán nulla munkaerő lehettél ha valaha mást is csináltál mint a sgged meresztése otthon és a nyafi hogy nincs elég énidőd naponta.

2019. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
43%

2 évessel vagyok itthon, várom a kistesót. A nagyobbat nem fogom bölcsibe vinni mert minek, ha úgyis itthon vagyok.

Ja, és van egy kisiskolás is, alig vároma nyári szünidőt, hogy ő is itthon legyen és programokat csináljunk együtt. Előtte 10 órákat dolgoztam.

Ez nem szuperanyaság, mielőtt valaki jön e ezzel a baromsággal. Ez az alap, ha gyereket vállaltam, hogy szíveswn vagyok velük. De aki dolgozni sem jár de a gyerekkel sem akar foglalkozni csak félnapot, az nem hogy az általatok említett szuperanyaságtól, de a legalapabb anyaságtól is qrva messze van.

2019. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
46%

"Szívesebben bohóckodnék az irodában a többi felnőttel"


Bizony-bizony nagyon sokan így vannak ezzel. Nem egy anyukától hallom, hogy "nyugdíjas állás", "jó, ha 8 ból 5-öt dolgozom", "facebookozom egész nap" és hasonlók. De ezt itt senki nem fogja beismerni, mert a gyk.-n mindenki fő-fő menedszer és napi 10-14 órákat dolgozik.

A 23. válaszoló nagyon szépen megfogalmazta a lényeget, teljesen más dolgozni valamit, aztán a gyerekkel lenni, az utána feltöltödés, kikapcsolódás. De ezt nem érti meg a dologzó nő, mert ő csak azt látja, h milyen jó abban a napi 2-3 órában a gyerekkel foglalkozni, de fogalma sincs milyen egész nap, mindennap, férj, segítség nélkül.

A másik, nagyon sok gyerek sajnos reggel fél8-8tól, délután 4, 5ig bent van az oviban. A tied pedig csak délelőtt 3! órát. Ennek a fényében, igenis "jár" neked azon a pár héten az a napi pár óra. Ne hagyd, hogy a szuperanyák lelkiismeretfurdalást keltsenek benned.

2019. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem kemény fizikai munkát nézek és remekül éreztem magam a kollégáim társaságában. Ezerszer könnyebb volt, szórakoztatóbb és megbecsült munkaerő is voltam, szerettek, de tény, hogy nem szakadtam bele és nem utáltam a munkám. Mert ilyen is van ám, lehet irigykedni. Olyan helyen nem is dolgoznék, ahol vért kell izzadni.


Nem nézem le azt, aki dolgozik, épp hogy irigykedek az idejükre, hogy foglalkozhatnak gyerekmentes dologgal egész nap, hogy hozzájuk szólnak, hogy a többiekkel kitárgyalnak dolgokat.. és ezek után felüdülés nekik gyerekezni.


Mert aki egész nap egyvalamit csinál, annak rohadtul nem az ugyanazt csinálni. Mintha csak a kedvenc kajádat ehetnéd. Egy idő után megutálod, ha nem ehetsz mást, de, ha van napi egy alkalmad mást enni, sokkal szívesebben eszed a többségi időben ugyanazt.


Egyébként napi 12 órát dolgozni heti 7 nap bármit hasonlóan kimerítő, ebben is volt részem még érettségi után egy vacak helyen vacak munkával, ugyanolyan ideges voltam, mint most ugyanennyi gyerekezésnél szünet nélkül minden nap. Kell a szünet, kell a változatosság, különben bedarálja az embert.. A munka is én idő, ahogy az is, hogy megcsináltatom a fogaimat, vagy festékért rohangálok, vagy az okmányirodában ülök, vagy csak meresztem a fenekem. Bármi, amit épp kell, csak gyerekmentes legyen 9től 12 ig. Ez rohadtul nem sok. Nem kell mindenkinek egyetértenie, a lényeg, hogy én legyek rendben a döntésemmel és én ezt a 3 órát megérdemlem, ettől nem vagyok rossz ember, sem rossz anya. Sőt, a gyerekem is megérdemel napi 3 órát nélkülem, pláne, hogy már 5 éves, de ugyanígy megérdemelt ennyit 2,5 évesen is, mikor az egyetemet fejeztem be délelőttönként.

2019. máj. 17. 09:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!