Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan reagáltok az óvónői...

Ti hogyan reagáltok az óvónői nyomásra?

Figyelt kérdés

Gyermekem 5 éves, csak délelőttönként jár oviba, délben érte szoktam menni.


Most jön a nyár, a nyári szünet egy hónapja alatt természetesen nem viszem, de meggyőzött az óvónő, hogy 2 hónapig ne vigyem be, mert akkor őket nem rendelik be, meg amúgyis nyaralni mennek, meg hogy összevont ovis csoportok lesznek, váltott nevelőkkel, ki tudja, hogy reagálna a gyerekem(aki amúgy barátkozós, de nem szabálykövető csendes típus.


Abszolút megértettem, mivel nem kell dolgoznom jelenleg, csak tanfolyamra járok, ami nem létszükséglet, tudják, hogy nem dolgozom, így természetesen van időm.


Viszont most utólag fel vagyok háborodva, egyedül nevelem, soha senki sem vigyáz rá, összvissz annyi időm van magamra, amikor az oviban van 9-12ig, és ugyan imádom nagyon, de belebolondulnék 60 napba éjjel nappal úgy, hogy amúgyis csak 3-4 órát tölt nélkülem naponta, azt is ritkán, mert minden második héten beteg. Szóval nincs bepótolnivaló idő, amit nélkülem tölt, mint a többségnek, nem érzem, hogy most kell pótolnom az eddigi elhanyagolást.


Úgy érzem nekem jár ez a délelőtt, másrészt meg rossz anyának érzem magam, hogy meg kell indokolnom, miért akarok a gyerekem nélkül tölteni napi 3 órát.


Minden hétvégén is velem van, sosincs rokonnál, se nagyinál, se apukánál, se bébiszitternél, csak én vagyok.


Másikoldalról meg le akarják passzolni az oviból, mert nagy türelmet igénylő gyerek, bár szerintem csak velük nem jön ki, korábban nagyon imádta az előző nőt. Szóval nem is vinném szívesen, arra a délelőttre is csak azért hordom, mert muszáj és mert a gyerekem igényli a többi gyerek társaságát..


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nálatok hogy zajlik ez az egész?


2019. máj. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
36%

#35 igazából az se releváns ha 100 gyerek is van az oviban. Ezért van az óvoda, meg kell oldaniuk. Szerintem az emberek nem az énidő miatt viszik az oviba a gyereket, hanem mert épp elég azt a négy hetet megoldani szabiból a családnak, amíg zárva tart az óvoda. Aki nem bírja ezt se megoldani, nyilván kénytelen vinni az ügyeletes óvodàba.

Azt mondjuk nem értem, hogy az iskolai 2,5 hónapot hogyan oldják majd meg, mert ott nincs ilyen lehetőség, se ügyeletes suli, se ügyeletes csoport. Igazából nem is értem, hogy az óvónőknek és tanároknak hogyan lenne/van ennyi szabijuk, mikor egy átlag keresőnek olyan 29-30 nap/év szabija van. A közoktatásban meg téli, őszi,tavaszi, nyári szünet. Szóval még mindig nem sajnálom, hogy az ügyeletes csoportokban dolgoznak is az óvónők, elötte persze, akit lehet rábírnak, hogy ne vigye oviba a gyerekét, mert nyilván a 70 éves nagymamával a négy fal között is a lakótelepen jobb annak a gyereknek három-négy hétig, mint az oviban.. :-( true story

2019. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
18%

Az óvónőknek és a tanároknak van 25 nap pótszabadságuk. Tehát amíg neked van évi 30 napod, addig egy veled egykorú óvónőnek 55.

Az iskolai szünet pedig igaz, hogy jóval hosszabb, de egy elsős iskolás nyárra közel 8 éves (vagy már el is múlt). Őt már el lehet küldeni néhány táborba, vagy hosszabb időre rokonokhoz, míg egy 3-4 éves gyereket nem.

2019. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
48%
De könyörgöm, kinek adatik meg minden egyes nap 3 óra csak úgy magára? A munka nem számít bele! Komolyan nem értem, akik egyetértenek azzal hogy a napi (!) 3 óra gyerekmentesség JÁR. Akkor tán nem kellett volna szülni.
2019. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
65%

"Az énidő ebben az esetben szerintem azt jelenti, hogy gyerekmentes idő. Amikor vásárolsz, postára mész, takarítasz, főzöl stb. Azért nem keverjük a kettőt."


De ő egész évben megcsinálhatja ezeket gyerek nélkül, mert nem dolgozik. Aki dolgozik, az ezeket a dolgokat úgy csinálja hogy otthon van az 1-2-3 gyerek. Talán a kérdező se hal bele ha egy nyomorult nyári szünetben úgy főz hogy ott a gyereke. Vagy ezeket a háztartási dolgokat te is úgy csinálod minden nap hogy 3 órára elpaterolod a gyereket?

2019. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
75%

Alapból értem az óvónőket, és jogosnak is tartom, hoyg aki otthon van, lehetőleg ne vigye a gyerekét nyári oviba. Viszont az óvónőknek tudniuk kell mindarról, amit akérdzeő itt leírt. HOgy egyrészt a gyermek speciális nevelési igényű, hogy az anya egyeüdl van, és hogy év közben nem napi 2 órákat látja a gyermeket, ahogy valaki fentebb fogalmazot,t hanem csak három órát nem látja, a maradék időben meg mindent megtesz érte és vele. Akinek van segítsége és a gyermek átlagosan fejlődik és átlagos feladatot jelent a neveése, arra talán lehet mondani, hogy felejtse el az én-időt. De aki nincs hasonlóan nehéz helyzetben, az legyen szíves ne sajnálja már azt a napi három órát a kérdezőtől, mert az tényleg max. főzésre, bevásárlásra, takarításra és fél óra olvasgatásra elég, és ez igenis mindnki másnak megadatik bőven, aki nem egyedül neveli a gyerekét vagy van nagymama, stb.


A munkahelyet meg nem érdeme sidekeverni, mert egészen mást jelent a munkában elfáradni és úgy játszani otthon a gyerekkel (idilli pillanatok), vagy egész nap a gyereknevelésben elfáradni, mert egy speciális nevelési igényű gyermekkel ez nem ugyanazt jelenti, mint amit a többség ért rajta.


tehát ha az óvónők mindezzel tisztában vannak, akkor a kérdezőnek bizony nem kellett volna azt sugallniuk, hogy bár egész évben nincs három óránál több dolguk a gyerekével, ő nem elég jó anya, ha nyáron kér segítséget.


Nálunk is úgy van egyébként, hogy aki otthon van, azt nem támogatják a nyári ügyelet igénybevételében, és ez így nagyon korrekt is. Viszont én pont az összevont ovi kezdetétől két hetet biztosan kórházban leszek, tehát hiába vagyok otthon GYED-en, a gyakorlatban nem leszek itthon, a betegségem miatt pedig már annyi szabadsága ment el a férjemnek, annyiszor kellett vinnie mindenféle vizsgálatokra, hogy további két hetet nem szeretne kivenni, hogy addig ő legyen itthon a gyerekekkel, mert akkor karácsony tájára már semmi nem marad. És nagyon rendesek voltak az óvónők, azt mondták, hogy ebben a helyzetben természetes, hogy amíg a kórházban vagyok, mehetnek a gyerekek a nyári oviba. Ráadásul a nagyfiam akkorra már el is fog ballagni az oviból.


HOzzáteszem, akárhányszor felhívtak, hogy valakinek hamarabb el kell mennie, egyedül lesz velük a dadus, menjünk hamarabb, ha tudunk a gyerekekért, mindig együttműködtünk, sőt, én már akkor is gayakran itthon tartom őket, ha ők nem betegek ugyan, de tetőzik egy járvány, hogy ne kapják el, mert szerencsére megtehetem, és minden másban is igyekszünk segíteni egymásnak. TEhát emberség és belátás mindkét oldal részéről nagyon fontos.

2019. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
33%

Irigykedtek?

Kinek van 3 órája? Akinek van párja, aki altat, fektet és elviszi a gyereket oviba.... plusz megcsinál még ezer dolgot. Pèldául elintézi az autószervízt, a nagybevásárlást, lebeszéli a szobafestővel a festést, fogadja a gázszerelőt vagy megszereli a szekrényt, elmegy a kormànyablakba intézni dolgokat, a postára vagy bármi.

Ez a szegény nő minden tök egyedül csinàl, egy problèmás gyerekkel, aku hiperaktív vagy aspergeres vagy bármi is lehet, leher hogy folyamatosan foglalkozni kell vele.

Úgy fújtok rá, mint valami undok kígyók, komolyan. Szerezzetek több énidőt magatoknak, úgyis olyan divatos fogalom lett...

Ez nem egy erkölcsi kérdés hogy megszavazzuk, érdemel-e ezt vagy azt egy idegen nő.

Szerintem kérdés, mi a szabály az oviban, ki adhatja be a gyerekét. Ha ő beadhatja, akkor joga van rá és kész.

Ha nincs annyi óvónő mint ahány szülő él ezzel a joggal, azt az intézménynek kell megoldani. Írjanak a fenntartó szerveknek, kérjenek vkit kölcsön megbízási szerződéssel és szóljanak annak a helyes néninek a parlamentben, hogy bővítsék az óvónő kèpzést és adjanak nekik több fizut.

2019. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
59%
Énidő vagy gyerekmentes idő, ahogy tetszik a dolgozó nőknek: reggel munkába menet (olvasás, zenehallgatás, telefonozás stb.) a munkahelyen kávészünet, cigiszünet, pletyi a kollégákkal, ebédszünet, délután utazás haza (szintén ami tetszik olvasás stb).Otthon, anya főz, mosást indít, vasal, vagy leül meginni egy kávét esetleg facebookozik, apa gyerekezik és máris megvan a gyerekmentes idő. De lehet ezt még cifrázni, míg apa elvan a gyerekkel anya vásárol, fodrászhoz megy vagy edzeni stb. Ha ebből nem jön össze napi szinten 3 óra gyerekmentes idő, akkor semennyi. Szóval ez úgymondván egy dolgozó nőnek férjjel is megadatik, csak össze kell számolni.
2019. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:

72%- os Te biztos egész nyáron otthon tartod a gyereked és nem jut magadra semmi idő. És gondolod, hogy napi 3 órát olvasgat az énidőben. Csak a bevásárlás elvesz min fél órát, egy óra alatt főz vmit, ósszepakol es mehet is a gyerekért. Neha egy óra csönd is sokat számít, gyerek mellett pedig minden több idő.


Az én elsősöm 7 éves és nem, még napközis táborba se szeretne menni. Rokon nincs, ahová el lehetne küldeni. Még sose aludt máshol.

Kettesben moziba egy évben egyszer-kétszer akkor mentünk, amikor oviban volt es tudott kivenni az apja szabit. Ha ezt tudta volna az óvónő ..?

2019. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, a suliban 2,5 hónap nyàri szünet van.

Szerinted be kéne csavarodjak idén nyàron is?Nem, nem fogok.Nekünk egyik ágról sem élnek a nagyszülők, vagyis nincs segítség. Jobb híjàn megy tàborba, de abból is csak 2 hetet tudok összeszedni, mert itt nem indul több.

Az én lànyom is volt 5 éves, mindent meg tudtam csinàlni mellette, bent a hàzat, kint az udvart.

Azért egy 5 éves már le kell tudja foglalni magàt akàr rajzolàssal, akàr legoval, de mesét is nézhet, persze nem nonstop.

Azt ne meséld be itt egyetlen anyának sem, hogy attól mert otthon van veled a gyerek, semmi időd magadra.

Egyébként nagyon sokan jàrnak bevásàrolni, postàra stb gyerekkel.

2019. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:

..."belebolondulnék 60 napba éjjel-nappal"


A gyerek gondolom este hamarabb elalszik mint te, éjjel alszik, nappal pedig igenis foglalja el magàt valameddig valamilyen jàtékkal.

Tény, hogy köteles az ovi fogadni, de ha minden anyuka meg akarna bolondulni a sajàt gyerekétől, akkor mindenki vinné oviba ami azt eredményezné, hogy az összes óvónőt/dadust aki él és mozog be kéne rendelni, mert rohadtul nem mindegy, hogy 15 gyerekre kell vigyàzni, vagy 30-ra.

2019. máj. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!