Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan reagáltok az óvónői...

Ti hogyan reagáltok az óvónői nyomásra?

Figyelt kérdés

Gyermekem 5 éves, csak délelőttönként jár oviba, délben érte szoktam menni.


Most jön a nyár, a nyári szünet egy hónapja alatt természetesen nem viszem, de meggyőzött az óvónő, hogy 2 hónapig ne vigyem be, mert akkor őket nem rendelik be, meg amúgyis nyaralni mennek, meg hogy összevont ovis csoportok lesznek, váltott nevelőkkel, ki tudja, hogy reagálna a gyerekem(aki amúgy barátkozós, de nem szabálykövető csendes típus.


Abszolút megértettem, mivel nem kell dolgoznom jelenleg, csak tanfolyamra járok, ami nem létszükséglet, tudják, hogy nem dolgozom, így természetesen van időm.


Viszont most utólag fel vagyok háborodva, egyedül nevelem, soha senki sem vigyáz rá, összvissz annyi időm van magamra, amikor az oviban van 9-12ig, és ugyan imádom nagyon, de belebolondulnék 60 napba éjjel nappal úgy, hogy amúgyis csak 3-4 órát tölt nélkülem naponta, azt is ritkán, mert minden második héten beteg. Szóval nincs bepótolnivaló idő, amit nélkülem tölt, mint a többségnek, nem érzem, hogy most kell pótolnom az eddigi elhanyagolást.


Úgy érzem nekem jár ez a délelőtt, másrészt meg rossz anyának érzem magam, hogy meg kell indokolnom, miért akarok a gyerekem nélkül tölteni napi 3 órát.


Minden hétvégén is velem van, sosincs rokonnál, se nagyinál, se apukánál, se bébiszitternél, csak én vagyok.


Másikoldalról meg le akarják passzolni az oviból, mert nagy türelmet igénylő gyerek, bár szerintem csak velük nem jön ki, korábban nagyon imádta az előző nőt. Szóval nem is vinném szívesen, arra a délelőttre is csak azért hordom, mert muszáj és mert a gyerekem igényli a többi gyerek társaságát..


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nálatok hogy zajlik ez az egész?


2019. máj. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egyértelmű, hogy aki otthon van, az nem viszi nyáron ovis ügyeletbe a gyerekét. Az nem lehet indok h ő énidőt akar, ez nevetséges. Ennyivel az összes anyuka már 1 évesen bölcsibe adhatná akkor is ha már nem dolgozik, mert neki ez JÁR, illetve mindenki vihetné az összes ügyeletbe is oviban is, aztán minden csoport tele lenne, és egy óvónő sem menne szabadságra soha.

Nyáron úgysincs foglalkozás az oviban, összevont csoport van, max két óvónő, nálunk sokszor 35-40 a létszám, az udvaron vannak kb egész nap. Nem hiszem hogy ezt a pár hetet ne lehetne kibírni otthon.

Én amíg nem dolgoztam sosem vittem nyáron oviba a nagyot. Inkább örültem hogy egyrészt együtt lehetünk, másrészt legalább lesz pár nyugis hónap amikor nem hoz haza semmiféle betegséget. Én megértem azt is hogy kell az énidő, de azt nem hiszem h úgy kéne megoldani h nyáron oviba viszem a gyereket...

Ráadásul a kérdező is vissza fog menni dolgozni azt írja, nem örökké tart ez az időszak, vissza fogja még sírni ezt az időt amikor nem csak napi 2 órát látja a gyereket.

2019. máj. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, mért lenne nevetséges az énidő. A Kérdező nehéz helyzetben van, így vagy úgy de egyedül maradt (nyilván nem így tervezi senki), 24 órában kell ellátnia egy valamennyire speciális nevelési igényű gyereket, ahogy írja. Lehet, hiperaktív vagy ilyesmi, alig tud tőle házimunkát végezni. A padló suvickolás is énidő?

Tanulni próbál gondolom, hogy jobb állása legyen, tudjon esetleg szittert fogadni.

Annyira családbarát ország vagyunk, ez nem fér bele?

Ha már megszülte és problémás és egyedülmaradtvele akkor dögöljön is bele?

2019. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
57%

Előző vagyok. Én értem az óvónők szempontjait is teljesen. Csak ez így szar. Ilyen ha nincs infrastruktúra a családtámogatás mellé, és erről nem a Kérdező tehet.

Vagy ne legyen nyári felügyelet egyáltalán. Vagy legyen fizetős. De ne fülbesutyorgós lelki presszió legyen...

2019. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
47%

Én meg nem értem az óvónőket. Ügyeletet tartani kell, erre beosztják az óvónőket, hogy mindenki kivegye a szabit is.

Legyen neki mindegy, hogy 15 vagy 17 gyerek van ott. Ez a munkája, ezért kapja a fizetését. Ezt vállalta - én a sok szabit se irígylem tőlük, kell - szükségük van a pihenésre nyilván. Semmi pénzért nem lennék óvónő, de nem tartom ezt ferrnek, hogy ők osztják be, ki viheti a gyereket és ki ne vigye. Az egyedúlálló anyukát pedig sajnálom, aki elítéli el se tudja képzelni milyen segítség nélkül, éjjel-nappal készenlétben lenni és 5 perce nem jut magára.

Amúgy én nem vittem/viszem nyáron, reggeltől estig kettesben vagyok vele, megterhelő..néha alig vártam mikor jön már haza az apja. Ez van, imádom, de nagyon fárasztó mindent egyedül csinálni.

2019. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: persze, az mindegy persze hogy 15 vagy 17 gyerek van-e az oviban nyáron. De az már nagyon nem mindegy hogy 25 gyerek vagy 100 gyerek - mert kvázi mindenki beviszi nyáron is a gyerekét mert kell az énidő, az óvónők meg oldják meg...
2019. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
50%
Az óvoda nem fizetett bébiszitter, hogy vigyáz a gyerekre amíg mamika shoppingol meg hajat fest mert énidőzik épp. A nyári szünet a gyereknek is jár, aki biztos szívesen van anyával. Nem kérdező, az egy hülye szöveg, hogy a gyerekednek is kell napi 3 óra nélküled...egy olyan gyerek sincs, aki az anyja nélkül AKAR lenni napi szinten fél napot. Ezzel magad akarod mosdatni de baromság.
2019. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
51%

Egész egyszerűen nem nőttél még fel a gyerekneveléshez. Az nem ilyen, hogy naponta van 3 óra a gyerek nélkül mert az jár...

Én is örülök, ha pl. elmegyek moziba a gyerek nélkül vagy a boltban nélküle vagyok és nem a kosarat rángatja. Na de napi 3 óra jár?! Te nem tudom hol élsz, de nem a felnőtt világban...dolgozni nem dolgozol, amikor dolgoztál akkor sem épp hatékonyan ahogy írod is, most meg a gyereked is sok. Te egy főiskolás húszéves életét akarod élni, aki órára járogat meg énidőzik, mellette egy bébiszitter állást kellett volna vállalnod mert akkor annyit van a környékeden gyerek amennyit vállalsz belőle. Ha sajátot szülsz, az nem ilyen!


A munkát meg valószínűleg imádtad, ha úgy döntöttél hogy kösz inkább nem dolgozom.

2019. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
21%

Miből gondoljátok, hogy műkörmösre kell az idő? Egy olyan 4 hónapos anyjaként kérdezem, aki élete első 2 hónapjában csak cicin/sétáltatva/játszva tudott ellenni. Nekem el kellett látni a házat, kertet, meg is tettem, amit tudtam, de annyi apróság halmozódott fel, hogy hónapokig tudnám csinálni 9-12 óra között. Nem műköröm, hanem háztartás.

Vele nem lehet ugyanez a helyzet vagy hasonló, főleg ha még tanfolyamra járva is próbálja javítani a helyzetüket?

Amúgy is csak délig viszi óviba a gyerekét, ha olyan lepasszolós lenne, nem ezt tenné....

2019. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
43%

Kicsit kiforgatjátok az énidő kifejezést. Itt szerintem sem arra kell gondolni, h napi 3 órát tölt valaki műkörmösnél, fodrásznál stb. Az énidő ebben az esetben szerintem azt jelenti, hogy gyerekmentes idő. Amikor vásárolsz, postára mész, takarítasz, főzöl stb. Azért nem keverjük a kettőt.

A másik, a gyerek nem az anyja nélküli időre vágyik, hanem TÁRSASÁGRA. Arra, hogy gyerekek között legyen és a kortársaival játszon. Ez sem összekeverendő. Persze lehet hordani abban a 3 órában anyának is játszótérre, strandra miegymás, hogy gyerekek között legyen, de akkor megint a kötelezettségere nincs idő. Én is sokkal logikusnak tartom, h amíg a gyerek bent játszik, anya elintézi a dolgait.

2019. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
28%
Azért azt megkérdezném, hogy azok közül, akik szerint nem jár 3 óra gyerekmentes idő egy nap, azok közül ki nevel problémás, fejlesztésre szoruló gyereket, társ és egyéb segítség nélkül? Van egy fogadásom, h egyikőtök sem.
2019. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!