Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan reagáltok az óvónői...

Ti hogyan reagáltok az óvónői nyomásra?

Figyelt kérdés

Gyermekem 5 éves, csak délelőttönként jár oviba, délben érte szoktam menni.


Most jön a nyár, a nyári szünet egy hónapja alatt természetesen nem viszem, de meggyőzött az óvónő, hogy 2 hónapig ne vigyem be, mert akkor őket nem rendelik be, meg amúgyis nyaralni mennek, meg hogy összevont ovis csoportok lesznek, váltott nevelőkkel, ki tudja, hogy reagálna a gyerekem(aki amúgy barátkozós, de nem szabálykövető csendes típus.


Abszolút megértettem, mivel nem kell dolgoznom jelenleg, csak tanfolyamra járok, ami nem létszükséglet, tudják, hogy nem dolgozom, így természetesen van időm.


Viszont most utólag fel vagyok háborodva, egyedül nevelem, soha senki sem vigyáz rá, összvissz annyi időm van magamra, amikor az oviban van 9-12ig, és ugyan imádom nagyon, de belebolondulnék 60 napba éjjel nappal úgy, hogy amúgyis csak 3-4 órát tölt nélkülem naponta, azt is ritkán, mert minden második héten beteg. Szóval nincs bepótolnivaló idő, amit nélkülem tölt, mint a többségnek, nem érzem, hogy most kell pótolnom az eddigi elhanyagolást.


Úgy érzem nekem jár ez a délelőtt, másrészt meg rossz anyának érzem magam, hogy meg kell indokolnom, miért akarok a gyerekem nélkül tölteni napi 3 órát.


Minden hétvégén is velem van, sosincs rokonnál, se nagyinál, se apukánál, se bébiszitternél, csak én vagyok.


Másikoldalról meg le akarják passzolni az oviból, mert nagy türelmet igénylő gyerek, bár szerintem csak velük nem jön ki, korábban nagyon imádta az előző nőt. Szóval nem is vinném szívesen, arra a délelőttre is csak azért hordom, mert muszáj és mert a gyerekem igényli a többi gyerek társaságát..


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nálatok hogy zajlik ez az egész?


2019. máj. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hiszem hogy a szülőknek akkora öröm ha egész nap a nyakukon a jószág. Minden nap este és minden hétvégén így is szívnak, a csecsemősök meg 24 órában minden nap.
2019. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
72%

Egy gyerek nem szívàs màr megbocsàss, hanem öröm és boldogság, az màr más tészta, hogy sok anya kénytelen sakkozni, matekozni ha nincs segítség, de a gyerekem akkor sem bánom, hogy nyáron amolyan kényszerpihenőn vagyok mert nem tudjuk màshogy megoldani.


A gyerekektől viszont igazságtalan lenne elvenni a nyàri szünetet, hisz akinek gyereke van, làthatja mennyire élvezik a pihit, a nyaralàsokat, a jàtékot.

2019. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
97%

Ja, és a hétvége sem szívàs ahogy fogalmaztàl, ilyenkor tudunk menni kiràndulni, jàtszani, grillezni, kertészkedni, megbeszélni a heti dolgokat.

Normàlis esetben öröm és feltöltődés a hétvége.

2019. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
10%

Ok. Az öröm és boldogság a polkorrekt verzió én tudom. Én amúgy nem értek egyet azzal, hogy azért mert van vkinek egy gyereke, már rögtön kötelessége örülnie is, ha hetekig csak és kizárólag az ő gondjaira van bízva.

Nem is tartom ezt gazdaságilag sem értelmes dolognak. Nekem pl van egy szakmám, speciális képzettségű hiányszakma. Imádom.

Vannak emberek, akiknek az a szakmájuk, hogy gyerekekre vigyázzanak.

Nem annak van értelme, ha mindketten végezzük a saját munkánkat? Mégis hány szakember van parkolópályán a kevés bölcsödei hely miatt?

De még a 2-3 évesnél el fogadom, hogy korukból adódóan anyafüggők. De az 5 éves? Neki mekkora élmény hetekig otthon lenni a gyerektársaság helyett?

Nálunk sokkal jobb életminőséget, boldogságot, lelki egészséget mutató országokban a 3 hónaposok már mennek a bölcsibe. A sebész doktornő, a mérnöknő, a kertész meg vissza a szakmába.

Csak itt van ez a kötelező mártíranyaság, csak itt csupaörömésboldogság és életemmindenemszerelmem a gyerek.

Pedig nyilván ott is szeretik a szüleik őket.

2019. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
28%

Aki azt írta, hogy több tanár kéne (vagyis a gyakorlatban nem tanárból van kevés, hanem olyan magasak az óraszámok, mind a gyerekeké, mind a tanároké, hogy kevés tanárra jut sok óra), az nagyon jól látja a probléma gyökerét.


Az nem lehet kérdés senki számára, hogy nyári (és tbb rövidebb évközi) szünetre szükség van. Viszont a 2,5 hónap rengeteg, a tanároknak is jl.1-től aug. 15-ig elég sok a pihenőidejük. Mégpedig azért van ennyi pótszabadságuk, mert az évközben elvégzett munka nem áll meg heti 40 óránál, d emég 60-ál sem, amennyiben azt lelkiismeretesen végzi, tehát készül az óráira, mindegyikre, akkor is, ha már 30 éve tanít, spt, annál jobban, tisztességes dolgozatokat állít össze és tisztességesen is javítja őket, stb. Én tudom, hogy úgy látszik, a tanár 8-ra jár és 2-ig dolgozik, de akinél van lelkiismeretes tanár a családban, az tudja, hogy a munka oroszlánrézse otthon kezdődik, és az akkor is munka és fárazstó, ha közben már mehet a mosógép vagy főhet a tűzhelyen a leves, mert nem kell bent maradnia (minden nap) 4-ig.


A gyerekek szempontjából a terhelés ha lehet, még rosszabb. Heti 35 órája van egy középiskolásnak, emellett sportoljon, legyen hobbija, baráti kapcsolatai és igen, legyen első szerelme is, és még írjon otthon leckét és készüljön nyelvvizsgára, stb. Majdhogynem többet dolgozik, mint egy átlagos, napi 8 órában foglalkoztatott és haza munkát nem vivő felnőtt.


Tehát azzal érvelni, hogy kell a hosszú nyári szünet, mert a gyerekek és tanárok is kipurcannak a tanév végére, kissé nyakatekert logika, hiszen ha csak egy hónap szünet lenne, a hosszabb nevelési évben egy napra kisebb terhelés jutna a tanárokra is, gyerekekre is, nem lenne annyi kipihennivaló. És természetesen egy teljes hónap szünet sem kevés, de a dolgozó szülőknek jelentősen könnyebb lenne megoldani.


nagyon rossz ez a rendszer így, szerintem mindenkinek, csak azoknak jó, akik ezzel egy csomó pénzt megtakarítanak.

2019. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 A kérdező kommentje:

Elolvastam a válaszokat.


Apuka nincs képben, gyerekkel nem tartja a kapcsolatot(nem akarja) rémes anyagi és érzelmi helyzetben van, néha átjárok takarítani hozzá, hogy ne fulladjon a szemétbe. Egy nagyszülőpáros van a képben, de mindkettő undorítóan kommunikál az unokájukkal és ideges típusok(eljár a kezük vagx mégundorítóbban beszélnek) így is igyekszem, hogy minél kevesebbet beszéljenek, épp elég, hogy az én életem és gyerekkorom tönkrevágták, nem akarom ezt a gyerekemnek. Még van két darab dédszülő, akik magukat sem tudják teljesen rendben tartani, mozgáskorlátozottak.


Van pár gond a gyermekem viselkedésével, így nincs olyan a csoportjában, akivel össze tudnánk járni(ide amúgysem jöhetnek a felújítás miatt), nagyobbakkal jobban kijön(pl délelőtt az udvaron) ráadásul csak fél éve kezdte itt.


A mentőöv, hogy pénz van, de nem fogok bébiszittert fizetni erre, mert nincs ennyi igénye felnőtt társaságra minden nap, szüksége van az ovira, elő is írták a közösséget és a gyerektársaságot.


Ha nagyobb lesz, játszóházakban fogom hagyni suliszünetben, ahol van gyermekmegőrzés és táboroztatni, de amíg nem tudok rendes képet kapni arról általa, hogy mi is történt, nem bízom idegenekre.


Neki minden egyes nap “nyáriszünet”, hiszen beviszem, eszik, kreatívkodás, evés, udvaron szabad játék, evés, aztán elhozom, játszunk(fejlesztés), ha unja utána program van(nem alszik délután).


Heti nem 5 napot szokott bent lenni, hanem leosztva 3at inkább betegségek meg programok miatt.


Van állatkerti bérlete, rengeteget járunk, minden második héten, szokott havonta uszodába menni, kéthavonta hotelezünk, bkvzunk, hetente egyszer játszóház vagy játszótér, ültetünk a kertben, etetjük a csirkéket, olvasunk, tanítjuk a macskát/kutyát, és még egy csomó program, ahol erőn felül, séta közben is magyarázok, nem pedig szórakozom, hogy minél többet értsen a világból és minél több helyzetben tudja, hogy mi miért történik, mire számítson, hogy kell viselkedni/mit kell csinálni.


Szerintem idilli az élete, a lehető legtöbbet kapja, így felel meg nekem is. Ha kikerül az ovisidő hosszabb távon, eltűnik a szabad közösségi játék, a közösséghez tartozás, elszokik az ovistársaitól, a rendszertől, amihez nehéz volt hozzászoknia.


Behúztam magunkat 10ből 4 hétre, anélkül, hogy megindokoltam volna az óvónőknek, azokat kihagytam, amiknél mondta az egyik óvónő korábban, hogy mindenképp hagyjam ki, gondolom akkor megy szabira.


Nem érdekel már, ki mit gondol(most, hogy már tudom, nem csak én vagyok helikopter), csak én ismerem az életünket teljesen.


Heti 2x vagyok dokinál ezekre elmegy 2 délelőtt, emellett vásárolok élelmiszert, ruhákat magamnak és a gyereknek, néha elmegyek fodrászhoz és kozmetikushoz(nincs műkörmöm), vagy itthon ülök és figyelem a felújítást, miközben laptopozok, de nagyritkán előfordul, hogy a barátaimmal találkozok délelőtt vagy randizok, esetleg egyedül beülök moziba vagy kínaiba, de az okmányirodában, a kormányablaknál meg a földhivatalban is meg szoktam fordulni. Ezekre fordítom az időmet, miközben a gyerekem játszik, és mindet kivétel nélkül élvezem, egyiket sem sajnálom.


Nem fog ez örökké tartani, szeptembertől majd változik a helyzet, de örülök, hogy eddig így tudott lenni, így volt a legjobb.

2019. máj. 19. 08:40
 67/72 anonim ***** válasza:
46%
Az adott élethelyzetből a legjobbat hozod ki, gratulálok érte, sok erőt és kitartást. Jól csinálod. :)
2019. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
41%
Szegény gyerek. Minek kellett szülnöd ha a laptop meg a csavargàs fontosabb mint ő? Aztán meg csodálkozol ha felnőtt korában ő is tesz majd a te igényeidre ha már neked kéne a közelsége. Lusta vagy dolgozni gyereket nevelni de jól mutat az instán hogy menni helyre viszed igaz? Amúgy meg le van passzolva az óvodának.
2019. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
53%

Előző, Te vagy funkcionális analfabéta vagy, vagy maga a Rosszindulat.

Eszem megáll. Erdekelne az ilyen Szuperanyák èlete, gyanítom, lelnék benne nem egy visszásságot.

Kapásból azt, hogy milyen empátia, tolerancia leckéket adsz a gyerekednek ilyen "minek kellett szülnöd" hozzáállással.

Okádok a fajtádtól, az az igazság. Most legalább lesz egy jogosan nullás válaszom.

2019. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom átérezni a problémádat. Ha suliba fog járni akkor arra a 2 hónapra hova rakod?

Az én gyerekem is problémákkal küszködő, autista. Integráló oviba jàr 30 fős soportba, nagyon megterhelő neki, de nincs más, csak szegregáló ovi értelmi fogyatékos gyerekeknek, így marad ez. Nehéz. Sok probléma nincs vele óvónők szerint, de nagyon elfárad idegileg ennyi gyerek között, nem is nagyon szeret oviba menni, bár hiszti nincs csak csendes beletörődés.

Alig várom hogy vége legyen az ovinak és hónapjai legyenek feltöltődni, pihenni, teljesen kisimulni. Nincs segítségem az apján kívül, de még így is örülök, hogy itthon lesz, mert tudom hogy ő ennek nagyon fog örülni. Hálás vagyok azért, hogy megtehetem hogy itthon legyek vele, hogy van időm vele foglalkozni, hogy tudjuk csinálni a tornáját, hogy van idő foglalkozni vele délutánonként és nem az van hogy munka után holtfáradtan hazaesünk és még azzal kell foglalkoznom, hogy mit főzzek, mikor pakoljak el ésatöbbi. 2 hónap bakker. Használjàtok ki, örüljetek a nyárnak és kicsit lazuljatok, ne feszülj rá ennyire a dolgokra. Kell a fejlesztés, de néha az is elég, hogy bogarakat nézegettek az úton (az enyém fogdossa is őket, imádja az állatokat), vagy elmentek biciklizni (utóbbi nagyon jól hat a gyerek agyára, nagyon ajánlom) és jól érzitek magatokat. Kap a gyerek elég fejlesztést év közben, neki is jár a pihi hogy aztàn szeptembertől újult erővel tudjatok belevágni az egészbe.

2019. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!