Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan reagáltok az óvónői...

Ti hogyan reagáltok az óvónői nyomásra?

Figyelt kérdés

Gyermekem 5 éves, csak délelőttönként jár oviba, délben érte szoktam menni.


Most jön a nyár, a nyári szünet egy hónapja alatt természetesen nem viszem, de meggyőzött az óvónő, hogy 2 hónapig ne vigyem be, mert akkor őket nem rendelik be, meg amúgyis nyaralni mennek, meg hogy összevont ovis csoportok lesznek, váltott nevelőkkel, ki tudja, hogy reagálna a gyerekem(aki amúgy barátkozós, de nem szabálykövető csendes típus.


Abszolút megértettem, mivel nem kell dolgoznom jelenleg, csak tanfolyamra járok, ami nem létszükséglet, tudják, hogy nem dolgozom, így természetesen van időm.


Viszont most utólag fel vagyok háborodva, egyedül nevelem, soha senki sem vigyáz rá, összvissz annyi időm van magamra, amikor az oviban van 9-12ig, és ugyan imádom nagyon, de belebolondulnék 60 napba éjjel nappal úgy, hogy amúgyis csak 3-4 órát tölt nélkülem naponta, azt is ritkán, mert minden második héten beteg. Szóval nincs bepótolnivaló idő, amit nélkülem tölt, mint a többségnek, nem érzem, hogy most kell pótolnom az eddigi elhanyagolást.


Úgy érzem nekem jár ez a délelőtt, másrészt meg rossz anyának érzem magam, hogy meg kell indokolnom, miért akarok a gyerekem nélkül tölteni napi 3 órát.


Minden hétvégén is velem van, sosincs rokonnál, se nagyinál, se apukánál, se bébiszitternél, csak én vagyok.


Másikoldalról meg le akarják passzolni az oviból, mert nagy türelmet igénylő gyerek, bár szerintem csak velük nem jön ki, korábban nagyon imádta az előző nőt. Szóval nem is vinném szívesen, arra a délelőttre is csak azért hordom, mert muszáj és mert a gyerekem igényli a többi gyerek társaságát..


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nálatok hogy zajlik ez az egész?


2019. máj. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó hozzászólók értik a különbséget vajon, hogy miért nehezebb egy egyedülálló szülőnek?

Én egyedül vagyok vele estig, egész nyáron is, prímán el tudom képzelni, hogy megőrülnék két hónap alatt. Néha tényleg alig várom, hogy az apja hazajöjjön és egy kicsit félre lehessen vonulni.

Van, hogy a szülö előbb elalszik, mint a gyerek. Az meg vammn, hogy lehet még egy fél órás filmet se tud megnézni este kikapcsolódásként? Az enyém minimális időre lefoglalja magát egyedül, pihizni együtt szoktunk - szóval napközben max fél óra-egy óra jut nyáron egy kis aztolvasokamit akarok a neten dologra. Plussz az este, szerencsére éjfélig-egyig fent vagyok, így akkor van az "énidőm".

Amúgy meg igény van az úgyeletre, mert marha nehéz megoldani a kétszülős modellben es akár nagyszülői segítséggel is két és fél hónap szünidőt. Szóval az eredeti kérdésre, hogy mit tennék az óvónői nyomásra, pont lecarnám magasról a kérdező helyében.

Mondom ezt annak ellenére, hogy sose vittem az enyémet az ügyeletbe, nem is szeretett oviba járni, jobb helyen volt itthon.

2019. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
14%
Előző vagyok: volt ismerős anyuka otthon volt a kicsivel és megis vitte a nagyot úgyeletbe nyáron. Őt is megértettem, a kicsi mellett nem tudott annyi programot szervezni a nagynak, ami jó lett volna neki..így legalabb gyerekek között volt, nem otthon a tévét nézte. Eszembe se jutott megszólni, elítélni, nekik így volt jó és kész. Több megértés, tolerancia kellene és élhetőbb lenne a világunk.
2019. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

Én megértem azt is amit most te leírtàl.

De mit fog csinàlni a Kérdező ha iskolàs lesz a gyereke?Mert ott tényleg 2,5 hónap a nyàri szünet, nem tudom ahol ti éltek van-e olyan, hogy ügyelet, itt nincs, csak tàbor, mint írtam, abból is csak 2 hetet tudok összeszedni.

Hiàba, hogy van pàrom, rengeteget dolgozik, ma pl reggel 6-23-ig bent van, egyedül vagyok a lànyommal, persze màs egy 9 éves, mint egy 5 éves.

Szerencsére udvaron is elfoglalja magàt, jàtszik a kutyàval, fára màszik stb., ha rossz az idő akkor olvas, mesét néz, tàrsasozunk együtt.

Erre a 2,5 hónapra pedig a Kérdezőnek is fel kell készülni, mert lesz iskolàs a gyereke.

2019. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:

Azt ugye nem tudjuk, hogy az apuka mi okból nem tud részt venni a gyerek nevelésében, tapintatból nem is firtatjuk.Nálunk úgy van, hogy akkor megy a lànyom át az apjàhoz, amikor akar. (egy faluban lakunk)

Ilyen szempontból szerencsém van, pl most du. megy is àt, ott is alszik, a vasàrnap így pàromé és az enyém, de bizony sokszor nem tud segíteni, mert neki is nyàron van lehetősége túlóràzni akàrcsak pàromnak, így szinte csak én vagyok a gyereknek.

Most nyàron ugyan 2x is megy a Balcsira, unokatesómék elviszik, de amíg ovis volt, messze nem volt ekkora "szerencsém". Egy az, hogy nem volt el senki màssal rajtam kívül, màsrészt az életünk többi területén sem így álltunk.

De az sem világos nekem, hogy miért nem jàr át a csoporttàrsaihoz játszani a gyerek, màskor meg fordítva.Itt nálunk tényleg " bandáznak" a gyerekek, az ovisok is.

Hol egyik megy, hol a màsik.

Azért jó esetben az anyukàk összefognak, segítik egymàst, és ami nagyon fontos, gyerektàrsaságban van(nak).

De a Kérdező erről sem írt semmit, így nehéz ettől többet mondani.

2019. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

Igen, sok a homályos pont, de ezek nem befolyásolják az alapkérdést.

Ha apuka meghalt balesetben vagy ha begyógyszerezve fekszik a pszichiátrián vagy a bahamákon szereti a barátnőjét, az fontos különbség? Max a tartásdíj más meg az érzelmi sebek jellege, de nem hiszem hogy közünk van hozzá.


Amúgy én ebből azt szűrtem le, hogy ez a nyári szünet egy eszméletlen szivatás így. Minket még nem érint, de nálunk sincs segítség és nyilvàn nem tudunk mi se ennyi szabit kivenni. Főleg ha, micsoda bűn, a két szülő még pár napot egyszerre is vesz ki a családi nyaralásra. A táborok meg őrült drágák, és vagy bírja a gyerek vagy nem. Nem is értem egyàltalán bárki hogy tudja megoldani 😕

2019. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

Elmondom hogy lehet megoldani sok helyen segítség nélkül: az egyik fél (àltalàban az anya) nem tud menni dolgozni, vagy aki olyan szerencsés mint én, meg tudja beszélni a főnökével, hogy nyàri szünet alatt sajnos ritkàbban tudja tiszteletét tenni.Én mondtam, hogy most még tudok menni, a tábor ideje alatt is, meg amíg a Balcsin lesz a gyerek, utàna kényszerpihentetem magam, mert nem tudok mit csinàlni.

Pàrom mivel sokkal jobban keres nálam, így inkàbb én maradok itthon, na meg ugye ő tartogatja a szabijait, mert nyàron vendégeink jönnek, àltalàban 1-2 hétre, itt is alszanak, egy màsik barátunk külön tud csak jönni valószínű, ő is egy hétre, így a szabik kellenek páromnak.Mi így tudjuk megoldani.

2019. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
67%

Segítség nélkül az iskolai nyéri szüentszinte megoldhatatlan. Hol az apa vezs ki szabit, hol az anya, az csoda, ha sikerül pár napos átfedéssel megoldani, illetve szeptembertől el kell kezdeni gyűjteni a nyári táborokra, ha egyáltalán vannak olyanok, amik megfelelnek a gyerekeknek, mert egynek is drága, de ahol kettő, három van, ott kész csőd, és egy-egy táborral csak egy hét oldódik meg!


Én olyan családot is ismerek, ahol a nagyobb testvér, aki magában már egyébként csak-csak engedhető lenne otthon egyedül, vigyáz a kisebbre, ami viszont szerintem már egyáltalán nincs rendben, sem a felelősség, sem a biztonság, de legfőképpen a nagytestvér szabadidejének eltöltése szempontjából.


Ahol nincs nagyszülő, vagy ő is dolgozik, vag ymár túl öreg/beteg ahhoz, hogy vigyázzon a gyerekekr,e ott bizony osztani-szorozni kell, hogy a táborból táborba beíratás olcsóbb, vagy a fizetett segítség, pótnagymama, stb.


Summa summarum: két (átlagos munkahelyen, átlagos szabadságnappal) dolgozó szülő segítség nélkül nem tudja megodlani pláne több gyerek iskolai szünetét.

2019. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos így van.

Nekünk a fizetett segítség nem is érné meg, hiszen az én fizetésem nagyon nagy része arra menne el.

Itt a faluban is van egy csalàd, mindketten dolgoznak, a kicsikre (8 és 9 évesek) a làny vigyáz, aki 16 éves.Gondolhatjàtok mennyire boldog, hogy neki ebből àll a nyàri szünete.

Persze nem vàrható el a pedagógusoktól, hogy nyàron is dolgozzanak, de azért valami megoldàst, vagy több tàbort elérhető áron szervezhetnének, mert teljesen reménytelen helyzetet teremtenek így.

Nekünk sajnos tényleg nem élnek a nagyszülők, és ezzel nem csak én vagyok egyedül.

1-2 óràra egyedül merjük hagyni a hàzban, suliba is egyedül jön-megy mint ahogy a többi osztàlytársa is, de 9,5 éves gyereket nem hagyhatsz egyedül egész délelőtt vagy délutàn.

Azért az ovi ebből a szempontból jobb, hogy ott nem 2,5 hónapot kell megoldani.

2019. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
49%

Az utolsó hozzászólók értik a különbséget vajon, hogy miért nehezebb egy egyedülálló szülőnek?


Bocs,de annak, hogy egy dolgozó szülő hogyan oldja meg a szünetet, van köze ahhoz, ketten osztoznak-e a feladaton.

Annak, hogy egy otthon levő szülő, hogyan oldja meg, semmi köze hozzá.


Szerintem szomorú, hogy egy szülőnek nincs igénye arra, hogy kicsit kiélvezze a gyerekkel az időt. Nincs ovi, reggel nem kell időre menni, kicsit szabadabbak a napok a szünetben...


Kérdező, ha annyira szuper meg buli volt a munkád, hogy kb szórakozásnak fogtad fel, akkor simán tudnál tanulni mellette... Nem gáz, ha önző vagy, szíved joga, csak ne akard megmagyarázni,hogy márpedig ez a normális.

2019. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ezt nem lehet elvárni a szülőktől. Be kellene szüntetni a 2 hónap nyári szünetet, szetosztani az évben. Maradhatna 1 hónap. Illetve a másik nyári hónapban erdei iskola és hasonlók.

Több tanár kell és több fizu, de mindenki más is dolgozik nyáron.

2019. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!