Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy autista gyerek hisztizi...

Ha egy autista gyerek hisztizik, és kihívja a szomszéd a rendőröket, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Hallottam a játszótéren, hogy az egyik családra már harmadszor hívják ki a rendőrséget. A nagylányuk autista, ha kiborul, sír, ordít.

Ilyenkor mi van?

Saját lakásból csak nem költöztetik ki... Panelház!


2019. nov. 16. 21:49
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
61%
Az én szüleimre is ráhívták a gyámhatóságot mert hogy a testvérem autista és vannak dührohamai és van egy kutyájuk is terápia céljábol aki mindig ugat ha nincsen senki otthon. Kivizsgálták az ügyet sőt rendőrségi ügy is volt, de nem csináltak semmit a szüleim nem tehetnek róla hogy beteg a testvérem a kutyával kapcsolatban meg a pszihiátriáról kértek papírt, hogy a kutya jó hatással van öcsémre és tényleg mert sokkal nyugodtabb. Probálnak "normális" életet élni és a tesomat is viszik fejlesztésekre, de mivel csak apukám dolgozik anya otthon van öcsivel így az anyagiak is korlátozottak. Én ezért ítélem el ezt az egészet és meglehetősen rosszul is esnek azok a mondatok hogy intézetbe kell adni meg bekell tömni a száját... aki nincs ilyen helyzetben sosem tudja meg hogy milyen egy beteg gyermekkel az élet
2019. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
89%
Hangszigetelés! Örjöngő gyerek szülei szigeteljék le a lakásukat, te pedig azt az oldalt ahol közös fal van.
2019. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Nem az én szomszédom. Én 10 emeletesben lakok, ők nem messze, 4 emeletesben. Csak hallottam a játszótéren, ahogy erről beszélgetnek.
2019. nov. 17. 13:45
 14/48 anonim ***** válasza:
85%

#13 Egyetlen kommentelő írta a szájbetömőset, de azóta ki lett moderálva.

Ha a kutya ugat, amikor nem vagytok otthon, akkor szeparációs szorongása van, ki kell kérni szakértő véleményét is, mert egyrészt ilyenkor a kutya szenved az egyedülléttől (meg lehet tanítani, hogy ne viselje meg), másrészt a kutya miatt jogosan jelentenek fel, ha folyton vonyít.

2019. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, eltévedtél?


Autista gyerekről van szó, nem kutyáról.

2019. nov. 18. 10:19
 16/48 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nekem szólt 11es válaszoló vagyok
2019. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
29%

Akkor megmondom mi van: bekaphatja a szomszéd.

Igen,ha a gyerek autizmussal élő akkor megesik némelyiknél.

A szomszéd azt teheti,hogy fogja a pútyerkáját és elhúzza a csíkot máshová,ugyanis: EMBEI jogai vannak az autizmussal élőknek is!!!!

Mert EMBERek!!!

Velünk megesett,hogy a buszon meg akarta a lányomat simogatni egy idős nő,a gyerek ettől kiborult,és erre a néni lehülyézte...én csendesen megkérdeztem tőle,minden számára ismeretlen ember kutyáját megsimogatja amikor megy az utcán?

Válasz: bamba tekintet.

Mire én:

Akkor idegen emberek gyerekeit miért akarja simogatni,amikor azt sem tudja,a gyerek hogy reagál majd rá..? Nem hülye a lányom,sőt,talán okosabb mint maga,CSAK autista.


Vannak még intoleráns,és empátia nélkül élő kretének ezen a világon...nem is kevesen...és nem kell autistának lenni,hogy ezt megtapasztaljuk..

2019. nov. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, kicsit erős ez a bek.phatja a szomszéd duma. Belegondolni sem tudok, mennyire nehéz lehet egy autista gyerekkel, de hadd fordítsam meg, amit te írtál: miért költözzek el ÉN aki nem autista, és még mondjuk 5 másik szomszéd a környező lakásokból, csak azért, hogy titeket hagyjunk élni, miközben ti nem hagyjátok a többieket? Lényegtelen, hogy nem tehet róla az autista (senki nem vitatta, hogy ők is emberek, nem is értem ezt honnan vetted...), attól még a probléma forrása ott van, nem azoknál, akik mondjuk nagy nehezen összespóroltak egy álomlakásra (ami egyébként, bár ez bizonyára meglep téged, értéktelenedik is ezáltal, mert ha megpróbálják eladni és egyszer hallja meg egy potenciális vevő, mi folyik a szomszédban, hanyatt homlok menekül - jogosan), ahol egyszer csak nincs maradás, mert egyfolytában ordibál valaki. Kicsit húzós meglátás ez így... Tipikus dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás.
2019. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
81%
Kedves #17, az utolsó hozzászólónak teljesen igaza van, ő virágnyelven fogalmazott, én mondom keményebben: a hülyegyerek joga az üvöltéshez nem erősebb a szomszédok nyugalomhoz és pihenéshez való jogánál. Van a társasháznak egy házirendje, ami mindenkire nézve kötelező, aki pedig ezt nem tartja be (tökmindegy milyen okból nem tartja be), az menjen a házból, nem pedig a normális lakó. Nem bonyolult ez, én sem üvöltök a lakásban másokat zavarva, és más se üvöltsön. Ha ez nem megoldható, akkor megfelelő gyógyintézetbe kell elhelyezni az üvöltő delikvenst, ahol kedvére üvölthet senkit nem zavarva. Nem száz normális embernek kell egy életképtelenhez alkalmazkodni, hanem fordítva, ha meg nem megy akkor ki kell emelni a közösségből. Ennyire egyszerű.
2019. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
91%
#17 Más az, hogy belefutsz egy idióta vénasszonyba a buszon (én se értem, hogy jut eszébe valakinek simogatni egy idegen gyereket), meg más az, hogy egy társasházban üvölt a gyereked, te meg ott üvöltöd mellette, hogy jogaid vannak. Én se állok oda az ablakod alá üvölteni, pedig ezek szerint nekem is jogom van hozzá. Minden tiszteletem azé, aki sérült gyereket nevel, de ezzel a hozzáállással pont megnehezíted az elfogadást.
2019. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!