Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy autista gyerek hisztizi...

Ha egy autista gyerek hisztizik, és kihívja a szomszéd a rendőröket, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Hallottam a játszótéren, hogy az egyik családra már harmadszor hívják ki a rendőrséget. A nagylányuk autista, ha kiborul, sír, ordít.

Ilyenkor mi van?

Saját lakásból csak nem költöztetik ki... Panelház!


2019. nov. 16. 21:49
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%
#15 Kutyás válasz tényleg a 11-nek szólt, csak átszámozták közben, azelőtt 13-as volt.
2019. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
63%

17es vagyok.

Reagálnék a hozzászólásomra válaszolóknak.

18asnak:

Nem kívántam soha,hogy dögöljön meg a más lova is,de egyet érts meg. Az autizmus ismerete nélkül könnyű megítélni a helyzetet. Te csak azt látod,hgy a dührohban vergődő gyerek zavar 5 másik lakót,ahogy írtad...és ez ront a lakásod árán pl.

Az a gyerek pedig végigrettegi az életét,mert nem érti aa körülötte folyó dolgokat,és a rengeteg számára frusztráló,és túl sok iger okozza a rohamot.

Az a szülő pedig nyilván nem élvezi annak a hatását,amit a gyerek rohama másokban okoz,és emiatt pluszban megrángatják,mintha az alapproblémája nem volna elég.

Nem ők nem hagynak másokat élni,hanem ahelyett,hogy egy otthonba dugnák a gyereküket,megpróbálják nevelni-ahogy azt esetleg Te is teszed a saját gyerekeddel,mert pl ehhez is joga van mindenkinek...

2019. nov. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
49%

19esnek:

Az autizmussl élő gyerekek nem HÜLYEGYEREKEK,hanem fogyatékkal élők.

Nem minősítem a ledegradáló,és megalázó megnevezésed,ez legyen a Te lelkiismereti problémád,már ha van neked ilyen...

Tegyük fel kinyomják a szemed...és megfognak,kitesznek a puszta közepén,ahol vakon állsz,és azt sem tudod hol vagy,mi van körülötted,merre menj,mit csinálj...

Üvöltenél Te is,hidd el...ha a bokádat nem tojnád le pluszban üvöltés közben....

Az autizmus is egyfajta "vakság",és az a gyerek éppen így érzi magát..


..és nyilván nem a 90 éves Róza nénire értettem,hogy bekaphatja,akit zavar a dühroham és az üvöltés,hanem az empátiátlan gyökerekre,akik azt hiszik,majd a rendőrtől megijed a gyerek,meg a szülő,és zoknival betömik a száját,hogy jajj,nehogy…

Akinek van gyereke,az betömi a száját zoknival,ha hisztizik,hogy a szomszéd lakók ne hallják??

Akinek a gyereke hisztizik,az diliházba dugja,hogy a hülyegyerek kedvére üvöltsön??

Életképtelen az,aki nem kérte az autizmust de így született...ki kell emelni a közösségből...

Aztán majd kiemeljük a down-szindrómásokat,meg a siketeket,meg a vakokat (mert mi az,hogy elveszi a helyet előled az utcán a fehér botjával..)

Aztán a barnákat,a sárgákat,és így tovább...

Gartulálok...

2019. nov. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
47%

20asnak:

Milyen elfogadásról beszélünk akkor,amikor valaki kapásból lehülyegyerekez valakit a sérültsége kapcsán,és életképtelennek nevezzük,mert úgy született ahogy...hovatovább gyógyintézetbe dugná,hadd üvöltsön ha kedve tartja...

A mai társadalomban szikrája nincs meg az elfogadásnak...

Nem az üvöltést hallgató szomszédok vannak a bizonyosnak a rosszabbik végén,hanem mi: olyan szülők,akik ilyen "életképtelen hülyegyerekeket" (annyira finom,és stílusos ez a meghatározás) nevelünk...mi vagyunk kirekesztve,csak azért,mert Ti a többség így gondolkodtok..és meg sem próbáljátok megérteni a dolgot...

Van-e fogalma arról valakinek,hogy abban a szülőben milyen érzések kavarognak,amikor a gyereke (akit normális esetben más óvva,féltve,mindennel elhalmozva nevel) szenved (szó szerint) éppígy akarja nevelni,mert szereti és a gyereke,és így sülnek el a dolgok...

Szégyellnünk kéne magunkat amiatt,hogy autizmussal élő gyerekünk van???

Kértük??

Nem,ezt kaptuk. Senki nem kérdezte meg azt a szülőt sem,hogy egy csendesen mosolygó,angyali viselkedésű gyereket akar-e,vagy egy üvöltő autistát...


Nézd...én a legnagyobb szeretettel vártam a lányom,amikor várandós voltam (megjegyzem: nem üvölt,nincsenek rohamai,kitűnő tanuló!),megszületett,aztán -fogalmazzunk így,elkezdtem sejteni,hogy valami nem oké,bla-bla-bla,eljutottunk a máig...soha a büdös életben nem adnám intézetbe,csak azért mert mások életképtelen hülyegyereknek tartják! Büszke vagyyok a gyerekemre! Szeretem!

Így mindennel együtt!!!

...és ha üvöltene,mert rohama van,és valamelyik nagy átlag szerint életképes,okos szomszéd emiatt rámhívná a rendőrt,pont letojnám a dolgot,és ott lennék a gyerekem mellett,mert az én gyerekem,én szültem,és az én lelkiismeretem nem bírja el azt,hogy a gyerekemet intézetbe dugva "megszabaduljak" az Ő állapotának terheitől...

2019. nov. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
35%

..és csak úgy mellékesen megkérdezném... Hol van az emberi megértés...az empátia... Hol van az elfogadás???

Miért határozzuk meg,mi a normális,és valójában mi a normális??

Szomorú lennék,ha a világ valóban ennyire lelketlen és lelkiismeretlen lenne.. ..és sajnos az,mint a mellékelt ábra bizonyítja.. Innen jön az,hogy MIÉRT írtam azt,ők is EMBEREK...

Mert emberi mivoltukban kérdőjelezik meg ezeket a gyerekeket..

Amkor majd a rendőrt hívó szomszéd megöregszik,és teszemazt a kórház elfekvő osztályára kerül,ahol az "életképtelen hülyegyerek" anyja dolgozik,napi 12-14-stb órában azon,hogy a betegeket ellássa,mit érezne ha az anyuka azt mondaná: Ó...kedves xy szomszéd...én vagyok az életképtelen hülyegyerek anyja,akire rendőrt hívott...most,hogy Ön itt van,és életképtelen hülye lett,feküdjön nyugodtan a saját kakájában...és üvöltsön ha kedve tartja...én majd mély nyugalommal nézem...

Vagy mi lenne,ha az aki így gondolkodik,sétálna az utcán egy szép napon,és szívrohamot,agyvérzést kapna (amit nem kért,de megtörtént) és arra sétálna az életképtelen hülyegyerek apja,és ahelyett,hogy segítene,lazán továbbsétálna...mondván: Bizonyosan segít majd magán az,hogy a lakásában mély csöndben üldögélhetett 20-30 éven át,amíg jó áron el nem adta,csak azért mert én kénytelen voltam elmenekülni a gyerekemmel onnan,hogy Önt ne zavarja az üvöltése...


What a wonderfull World...

2019. nov. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
47%

Tudjátok,soha nem sajnáltam az tucán fekvő nénihez lehajolni,és mentőt hívni...amíg mások csak álltak,és nézték ahogy vérző fejjel feküdt télvíz idején a földön.

..amíg mások észre sem vették a tolószékkel szenvedő anyukát,aki a halmozottan sérült kisfiával igyekezett lemenni a metróba, segítettem -a mai napig az egyetlen jó barátnőm az anyuka,pedig eltelt vagy tizenpár év..

Dolgoztam a vakok intézetében,ahol a gyerekek összepisilték,kakálták a wc-t..és szerettem őket. A mai napig emlékszem rájuk,mindre...pedig én takarítottam el a koszt...

..és folytathatnám...

Sosem néztem másokra úgy,mint életképtelen hülyére,csak mert valami bajuk volt..és ezután sem teszem.

Ne azért mert ez milyen szuper,hanem mert azt érzem,segítenem kell!

..nem kell megköszönjék..csak menjenek tovább,és örülök,ha segíthettem,mert igazán nem került semmibe!!


Pedig rajtam nem segített senki,mikor gyerekként az alkoholista apám úgy szájon vágott,hogy a felrepedt számból dőlt a vér...a semmiért...csak mert részeg volt..

---és nem lettem alkoholista,és nem váltam közönyössé...és nem gyűlölöm az embereket...és majd ha egyszer szembe találkozom Veled,kedves posztoló,aki életképtelen hülyének nézed a gyerekem sorstársát,majd rajtad is segítek...

Mit tudjátok Ti,kiben mi lakozik,és milyen az élete...

Csak ítélkeztek...lakásárak,csend…

Amikor meghalok majd,nyugodt lesz a lelkem,mert nem hagytam magára a gyerekem a bajban..

A Tiétek is az lesz?

2019. nov. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
76%

Akkor most kicsit más szemszögből:

Egy panelban minimum 50-60an élnek. Abból mondjuk 20-an műszakoznak. Ez ugye azt jelenti, hogy a te nappalod az ő éjjelük,tehát napközben pihennének. Az éjszakás műszak amúgy is sokkal jobban megterheli a szervezetet. Főleg, ha lefekszel reggel és órákig hisztizik a szomszéd. Hazahozzák iskolából folytatja a hisztit. Te itt max 4-5 órát tudsz aludni. Hulla fáradtan alváshiányosan bemész dolgozni. Ez nem egy alkalom,hanem minden nap. Hosszútávon nem tudsz teljesíteni,mert annyira kialvatlan vagy. Előjönnek az egészségügyi problémák is emiatt. A munkahelyedről kirúgnak,mert nem tudsz így teljesíteni. A nappalos műszakosokat ugyanígy érinti,mert ők éjjel nem tudnak pihenni a hiszti miatt. Tehát rúgjanak ki 20-30 embert vagy ők kockáztassák az egészségüket egy fogyatékos gyerek miatt? És ez egy élő példa volt,mert nálunk a lépcsőházban is megy a hiszti minden nap,nem lehet tőlük pihenni sem, 3 óra alvás után kénytelen vagyok felkelni. 1 ember miatt szenvedjen másik 40 ember a saját otthonában?

Akkor tőletek is szeretnénk egy kis empátiát. Hangszigetelés, családi ház. Bármi.

Nem alkalmazkodhat az egész lépcsőház 1 család miatt.

Ha az én szomszédomban lenne ilyen durva eset,akkor igenis kihívnám minden nap a rendőrséget és nem lenne bennem hosszútávon empátia sem,mert az én egészségem a tét.

2019. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
84%
Utolsóval maximálisan egyetértek, szépen levezette!
2019. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
88%
Asperger-szindrómás, magasan funkcionáló autistaként szólnék hozzá. Hidd el, én abszolút megértem bármelyik sorstársamat. De az autizmusnak pont egyik jellemzője az érzékszervi túlérzékenység, mint azt bizonyára te is tudod. Ha valaki éles hangon visít, az nekem nem csak kellemetlen, hanem fizikailag fáj, akár pánikrohamot is kiválthat. Szerencsére tudok itthon dolgozni, de ahhoz is viszonylagos csend kell. Ne haragudj, de én is kihívnám a rendőröket, ha nem hagysz más választást, mert azt sem érzem fairnek, hogy én szenvedjek, amikor én nem zavarok senkit.
2019. nov. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
33%

Jézusom....azért,mivel én is társasházban lakom van fogalmam arról,mi meddig hallatszik el...

Oké,hogy a társasázban laknak mondjuk 50en,de azért nem légósziréna még egy tomboló gyerek sem,hogy pincétől a padlásig mindenkit zavarjon...

Mondjuk a közvetlen mellettük lévő lakásokban lehet hallani..akkor ez konkrétan max 4 lakást jelent.

Szóval az elég nagy túlzás,hogy 50 ember lesz beteg az egy fogyatékkal élő miatt.

..és ne felejtsük el,hogy nem 0-24 órában kiabál,mint ahogy nem is minden nap.

Kissé eltúlozzátok ezeket a következtetéseket,szerintem.


A családi házas felvetésre két opcióm is van...az egyik nyilván anyagi vonzatú. Alapjáraton tudjuk,hogy aki fogyatékkal élő gyermeket nevel (jelen pillanaatban ugye autizmussal élőről van szó),elég nehezen boldogul munka téren,nyilván nem tud,vagy csak szerencsével főállásban dolgozni,tehát nem engedhet meg magának egy 20-30 és még több millióba kerülő családi házat...ha ez ilyen könnyű lenne,pl én is ott laknék,higyjétek el. ..és nem azért mert nem akarom zavarni a szomszédot,hanem mert egyszerűen jobb.

A másik opció,amit már írtam is,hogy akkor annak akinek olyan alacsony az ingerküszöbe,hogy évi pár kiugró eset is sok neki,szintén elköltözhet családi házba,ahol max a szúnyogok zavarják...


Ahol mi lakunk,konkrétan lehet hallani ha tüsszög a szomzéd,hintázik a gyerek a szobai hintán,vagy szellent valaki...ebből az erőből én is mindenért feszkózhatnék...

2019. nov. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!