Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy autista gyerek hisztizi...

Ha egy autista gyerek hisztizik, és kihívja a szomszéd a rendőröket, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Hallottam a játszótéren, hogy az egyik családra már harmadszor hívják ki a rendőrséget. A nagylányuk autista, ha kiborul, sír, ordít.

Ilyenkor mi van?

Saját lakásból csak nem költöztetik ki... Panelház!


2019. nov. 16. 21:49
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
80%

...és arról még nem is beszéltünk,hogy azzal,hogy rendőrt hív valaki,mi oldódik meg???

Ez egy baromság.

Ebből az erőből akkor már inkább átbattyogok a szomszédhoz,megkérdezem,mi a gond,mert nagyon hangosak voltak,és zavart. ..és megpróbálnék kompromisszumot keresni,pl amit mondtatok,hangszigetelés (mondjuk én is megcsinálnám,nem csak tőle várnám el).

Szerintem emberibb módon is el lehet ezt intézni...

Fenntartom amit írtam legelőször is,ha rendőrt hívnak rám,mert a sérült gyermekemnek rohama van,és hangosan kiabál,akkor pont letojnám a kérdést...

Ha veszi a fáradtságot,és nem kritizálva,bunkóskodva elmondja a szomszéd a gondját,akkor másképp állnék hozzá.

Szerintem prosztó dolog rendőrt hívni emiatt.


Mert vegyük azt,ha valami drogos,piás élne a szomszédotokban,aki törne-zúzna,ordítana,akkor más volna a szitu-mert ugye azt neki nem "muszáj" csinálnia,míg egy fogyatékkal élő nem azért csinálja,hogy másokat bosszantson,egyszerűen ez van..

2019. nov. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
73%

27es vagyok, a 30asnak:

Nem igaz, hogy csak a szomszédok hallják. Nálunk papírvékonyak a falak, ajtók. Ha a 6.on hisztizik vagy sír egy gyerek, az simán lehallatszik hozzánk az első emeletre és még bent is tisztán hallatszódik. Mi egy körfolyósós újépítésűbe vagyunk, a gyerekek akkor hisztiznek mikor mennek valahova. A hálószobaajtót becsukva is hallatszódik,tehát 5 emelettel lejjebb, 2 ajtón keresztül. Arról nem is beszélve, hogy a kisbabás anyák kitolják a babakocsival a gyereket a lépcsőházba sírni, ami kb egy hangfallal ér fel. Mert persze őt ne zavarja bent a lakásban a sírás, inkább az egész lépcsőházat zavarja...Ha pedig rájuk szólok szépen,hogy vigyék be a gyereket a saját lakásukba sírni, akkor meg még nekik áll feljebb.

Ti akartatok gyereket, ti szültétek, nehogy már nekünk kelljen alkalmazkodni.

2019. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
27%

27-es:

Erre a válaszodra,már csak egyet tehetek,kacagok egy jóízűt...:):D


Akkor most kicsit bontsuk ki a csomagot...

Első körben leszögezhetjük,hogy ezek szerint tökéletesen süket vagyok... Vagy,a mi házunkat már szigetelték kívül-belül..?!

Másodrészt,mert van olyan anyuka aki képtelen egy síró kisgyerekkel megbírkózni (megjegyzem ilyen is megesik a teljesen egészséges gyerekek között is),és kitolja a gyereket a lakáson kívülre (csak,hogy Téged idegesítsen),akkor már mi autizmussal élő gyermeket nevelők egyenesen rendőrt érdemlünk,ha a gyermekünk önhibáján kívül hangosabb a kelleténél..? Ha jól értem...


Aztán tegyük fel,hogy valamikor egyszer majd Te is szeretnél reprodukálódni..már persze ha addigra kialszod magad valahogy... Neked hogy esnének a saját szavaid?

..és ne gyere azzal,hogy Te aztán biztosan betömnéd a száját,vagy hasonló szuperszülős válasz...mert a gyerekek ennél azért bonyolultabbak...

...és azt a variációt hagyjuk is ki ebből,hogy mi van ha egy üvöltő autista gyermeked lesz...


Komolyan röhej...ez sokkal közelebb van a "dögöljön meg a szomszéd lova is" mentalitáshoz,mint az enyém...


Mi lenne ha én meg azt mondanám,változtass Te munkahelyet(ha ennyire kikészülsz tőle),és dolgozz nappalos műszakban,akkor majd alhatsz éjjel,és a folyosón zajongó kisgyermekek sem fognak zavarni (mivel éppen dolgozol majd),és nagy valószínűséggel mire Te este lefekszel,ők is ágyba kerülnek...

Ezen az alapon Te választottad az éjszakás munkarendet,nehogy már én alkazkodjak hozzád...:):D

Nem érzed milyen képtelenségeket hozol fel indokként??:)

2019. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
26%

Nem lehet,hogy alapból utálod a gyerekeket??:):)


Mi lesz a következő lépés? Tiltsák be az ivaros szaporodást? Csak olyan ember vehetne lakást a környezetedben,akit kiheréltek,sterilizáltak?:):D


Abból,amit írsz arra következtetek, középkorú lehetsz nagyjából..ha most ilyen morc vagy,milyen leszel öregkorodra,amikor már gyötör a reuma,és keveset alszol öregséged okán éjjel,meg a többi élet okozta mellékhatás is beficcen?

Megmondom...utálni fogod a szomszédod,amiért hozzá járnak az unokái,és boldog gyerekkacaj tölti meg a lakását...


Békét kívánok Neked,légy áldott!!:)

2019. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
62%

33as:

Nem,nem csak én dolgozok éjszakában,hanem az emberek minimum 20%a váltott műszakban dolgozik. És ha én 'reprodukálom' magam, akkor nem egy papírvékony panelba fogom, hanem egy családi házba. Magamnak vállalom a gyereket, nem a szomszédoknak. Nem is várnam el, hogy az én gyerekem fogzása/hasfájása/autizmusa miatt ne aludjanak a szomszédok sem évekig. Ez nem mogorvaság, hanem empátia. Ha már vki pl Pesten kidob az ablakon 40 milliót egy pici lakásért, akkor nehogymár az én gyerekemet kelljen egész nap hallgatnia.

2019. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
48%

Rendben,akkor tedd így,és élj boldog életet-sok sikert hozzá!


Mintegy szőrmentén írnék pár adatot..

Magyarországon kb. (legutóbb ennyit hallottam)él 100-120 000 autizmussal élő ember (kivéve ugye a nem vizsgált/diagnosztizált eseteket).

Ezeknek az embereknek egy része,felnőtt korából kifolyólag auti-specifikus otthonban él,vagy ún. szociális otthonban (jelentős hányadát teszik ki az összességnek),a fennmaradó szám megoszlása 0tól felnőttkorig minden állapotú autizmussal élőt jelent,akik az országban itt-ott laknak. A megfelelő iskolával,egyéb intézménnyel rendelkező városokban és az azok környékén nagyobb a sűrűségük (értelemszerűen,mivel mást nem tehet a szülő,ha pl iskolába akarja járatni,minthogy feladva otthonát oda költözik,ahol gyermeke ellátást kap-számtalan esetet láttam ilyet).

Adódik a fennt leírtakból,hogy megosszlik a maradék szám a betegek között,állapotukat tekintve,tehát a súlyos és enyhe fokban érintettek között. Vegyül alapul az eredeti probléma kiindulópontját jelentő olyan autizmussal élő gyermeket,aki időnként,állapotából adódóan hangos és ezzel zavarja a környezetét. Nem mondok esti mesét a nagy számokról,egyszerűen csak vegyük azt,hogy több az enyhébb fokban érintett autista,mint a súlyos,kataton állapotú.

Ezeknek a gyermekeknek azon részét,akik "visítoznak" valamely gyermekpszichiátrián kezelik-nagy valószínűséggel,és magatartásbeli zavaraikat gyógyszeresen kezelik (láttam már sok üres tekintetű,csorgó nyálú gyermeket akiket teletoltak nyugtatóval).

Osztunk-szorzunk,és miután levezettük a kizáró okokat,egy egészen erkölcsösen alacsony számot kapunk.

Már abban a tekintetben,ma hány olyan autizmussal élő él az országban,akik visítozásukkal zavarják a váltott műszakban dolgozó,nappal alvó embereket;és hányan vannaak azok akik szintén az említett okból alacsonyabb áron adják el tulajdonukat ugyanezen okból kifolyólag.


Summa summárum: kijelethetjük,hogy az "életképtelen üvöltő hülyegyerekek" elenyésző számban vannak jelen a társadalomban. Az általuk okozott társadalmi "zavar" gyakorlatilag elenyésző.


Továbbá kijelenthetjük azt,hogy kevesebben vannak,mint pl egyes más betegségekben szenvedő érintettek (részben és egészében is).


Utószó:

Tolerancia:(latin eredetű szó) mások faji,nemi,vallási (és egyéb ok)hovatartozása iránti türelmesség;

Empátia: beleérző képesség;

2019. nov. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
80%

Ezzel a szösszenettel arra próbáltam következtetni,hogy valójában amit a téma kapcsán üldözünk sok szó óta,az egy (nevezzük nevén a gyereket) finggal telt lufi.

Valójában az van,hogy az egy-egy hallott-látott eseten kívül nem beszélhetünk olyan problémáról,ami sokakat érintene,nem népjelenség. Inkább tudható be az intoleranciának,mint valós gondnak.


Én ezért is éreztem ezt inkább lelki kérdésnek,amellyel szemben számos túlzott,és erősen felnagyított indok volt a válasz.


No,de a demokrácia éppen erről szól...

ogy megférjen a társadalomban olyan is aki különbözik:

Pl. a tartós betegek: szellemi fogyatékkal élők,Down-szndrómások (ezen belül),vakok,siketek,autizmussal élők,végtaghiányosok,cukorbetegek,epilepsziások,pszichiátriai ápoltak,szervátültetettek,és még sorolhatnám..ezen túl tekintve vegyük a színesbőrűeket (most szándékkal nem választom külön a sárga,kék,zöld bőrszínnel rendelkezőket),homo- és bi- és heterosszexuálisokat,különböző szociális rétegben élőket,politikai nézeteiket valló,egyéb indentitású embereket.

2019. nov. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
85%

Elég sok minden elhangzott már, csak azért még egyet tennék hozzá.

Tegye intézetbe. Jó. És hova? Hol van ilyen intézet? És ki fogja kifizetni?

Nem úgy van ám, hogy nem tetszik a gyerekem, akkor odaadom állam bácsinak, aztán nevelje helyettem. Nem. Az ilyen gyereket nevelő családok 0 segítséget kapnak az államtól. Nem jól mondtam, kapnak nettó 23.000 ft gyest, meg az emelt családi pótlék valami 1000 ft-tal több,mintha normális lenne.

Ennyiből nem fog családi házat venni, sem intézetet keresni. Ellenben a lakógyűlésen fel lehetne vetni, hogy milyen megoldások lehetnének, pl. a szigetelés, amit többen említettek. Nem jókedvéből ordít a gyerek, és a szülei sem jókedvükből tűrik.

A rendőr meg nem tud semmit csinálni, bosszúhadjáratnak jó, de semmi több. Innentől meg jöhet az ördögi kör, ő is feljelent téged, mert felújítod a lakást, és zajos, vagy hangosan szexelsz, bármi.

2019. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
76%
#38 te, én mondjuk beszállnék a szigetelés költségeibe, ha beteg gyerekes szomszédom lenne, de nem hinném, hogy ha ezt egy lakógyűlésen felvetném, az kulturált fogadtatásra találna...
2019. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
77%

"Mondjuk a közvetlen mellettük lévő lakásokban lehet hallani..akkor ez konkrétan max 4 lakást jelent.

Szóval az elég nagy túlzás,hogy 50 ember lesz beteg az egy fogyatékkal élő miatt."

Ja, tehát ha csak tízen szopnak egy ember miatt, az összesen 160 milliót érő 4 lakásban, az már oké?

2019. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!