Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha mas nevelesi...

Mit tegyek ha mas nevelesi elveket vallunk a ferjemmel?

Figyelt kérdés

Van egy 2 eves gyermekunk, aki epp a dackorszakban van es elegge nehez vele. Altalaban az a melypont amikor odamegy az apjahoz es elkezdi csak ugy pofozni. Ilyenkor az apja visszaadja neki, nem nagyot csak kicsi pofont. Ilyenkor a gyerek elkezd keservesen sirni, es nagyon megsajnalom. Es veszekszem a ferjemmel emiatt, hogy ne bantsa. Ö szerinte ellene nevelem a gyereket, mert nem neki adok igazat a gyerek elott. Ès, hogy nem fogja szo nelkul turni hogy pofozza a gyerek.Szep szoval sajnos nem mentunk semmire... ugyanugy pofozkodott. Eleg nagy vita ez most kozottunk.

Mit tegyel? Tartsak ki az en allaspontom mellett? Vagy a ferjemnek van igaza? Azt mondta ha ellene nevelem a gyereket elfog valni.


2019. dec. 28. 00:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha válással fenyegetőzik, nem szeret. Vagy menjetek párterápiára, vagy a házasságotoknak vége.
2019. dec. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Alapvetoen nagyon jo a parkapcsolatunk. Szeretjuk egymast. Semmi gond nincsen koztunk. Csak ez az egy problema van ami ugye most visszatero gond .
2019. dec. 28. 00:48
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Ott, ahol semmi gond nincs, az egyik fél nem fenyeget válással. Ilyennel az ember nem dobálózik, mert sorsdöntő kérdés. Amúgy meg próbáljatok meg az adott nevelési helyzetről akkor beszélgetni nyugodtan, amikor épp nem áll fenn. Mindenki érveljen és hozzatok valamilyen közösen elfogadható döntést. Nyilván nem szabad hagyni, hogy pofozzon a gyerek, de nem veréssel neveljük le a verekedésről, és az se jó, ha ketten kétfélét mondtok az orra előtt. Egyrészt akkor te leszel a jó, az apja meg a rossz, másrészt akkor a gyereknek nincs biztonsága, stabilitása. Valami mindkettőtök számára elfogadható módszerrel kell leállítani a verekedését, én úgy képzelem, bár az én gyerekem sose verekedett, hogy határozottan megfogni a lendülő kezét, komolyan a szemébe nézni, és annyit mondani, hogy "Ezt nem! Nem verekszünk." Viszont bele kell gondolni, hogy éppen miért frusztrált, amit verbalitás híján csak indulatos mozdulatokkal tud kifejezni, és az adott zavaró tényezőt kell kezelni. Például ha máshogy történnek a dolgok, nem kap meg valamit, akkor nyugodt hangon, a sajnálkozásotokat, megértéseteket kifejezve megindokolni, hogy azt mért nem lehet. Minél kevesebb tiltás legyen, alternatív megoldásokkal tereljétek el a figyelmét. Az én tapasztalatom szerint a gyerek akkor hisztizett, amikor álmos, fáradt volt, én olyankor lefektettem a szobájában csendben, egy pillanat alatt el is aludt, és jókedvűen, mosolyogva ébredt, a probléma elszállt.
2019. dec. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Mi is úgy szoktuk, ahogy az előttem válaszoló (aki nagyon jól leírja az okokat) . Ha verekedni akár megfogom a kezét és mondom neki nem szabad ez fáj! Nem engedem hogy megüssön, de nem ütök vissza. Próbáljátok megbeszélni, javasold ezt a férjének, ne verekedjen vele, ő még pici gyerek!!!!
2019. dec. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem minden 2 éves ért a szép szóból. Amelyik nem ért, azt másképp kell leállítani. Egy kicsi pofon nem fáj neki, nem azért sír, mert annyira fáj. Én megértem a férjed, hogy visszaadja a kölöknek. Ebből tanul majd, ha a szóból nem ért.
2019. dec. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán miért üt?

Két gyerekünk van, más a második is 2,5 éves és soha egyikük sem ütött meg sem engem, sem a feleségemet.

Fel kell tárni az agresszivitása okát.

Ilyen értelemben egyikőtöknek sincs igaza.

2019. dec. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Azt tapasztaltam, hogy egyszerűbb valamit nem csinálni, mint megmagyarázni, hogy nekem lehet, neki nem. Nálunk ez bizonyos mondatoknál jött elő. Leginkább felismerés, hogy nekem sem szabadna mondanom. Nálatok ez a pofon: senkinek sem szabad. Azzal, hogy visszaüt, legitimálja a dolgot.


És jól mondják előttem, meg kell próbálni kideríteni, milyen érzés okozza a gyerekben a frusztrációt.


Az pedig valóban nincs rendben, hogy válással fenyeget a férjed, azt jelenti, hogy neki is vannak problémái azzal, hogy kifejezze az érzéseit.

2019. dec. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Abban teljesen igaza van a férjednek, hogy a gyerek előtt egyetértésnek kell lenni, még ha mindeközben nyelsz is egy nagyot és "gyere csak drágám a másik szobába beszélnünk kell" mosollyal az arcodon kézen fogod és gyors átbeszélitek. Magára a problémára pedig nagyon jókat írtak fentebb. Jussatok konszenzusra és legközelebb aszerint Mindketten!
2019. dec. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Egy nagy hiba:

Azt hiszed "alapvetően jó a házasságotok"

Nem az

Ahol bárki érzelmi zsarolásba bocsájtkozik, vagy fenyegetőzik, az nem jó kapcsolat.

Hitegetheted magad.



Az elvekről gyerekvállalás előtt, ésaig pici meg kell egezni.

A férjednek abban igaza van, hogy nem a gyerek előtt kell rászólni, ha valamivel nem értesz egyet.

Ő nagyon is étt mindent , kijátszik egymás ellen titeket baromi hamar.

2 éves, nem hülye.


A férjed viszont mivel nem tudja a helyzetet kezelni csak azért nyúl a fenyítéshez, ha "nem is erősen"


Nehéz folig ez, pont azok, akik nem tapasztalták, keresik az okokat.

A lányom 1,5 és bizony 2-4 hete verkedős.

Hiába fogom le, mondom, hogy nem.

Van hogy huncutkodik.. van hogx dühből.

Nagyon hamar jött a dackorszak is.

Minden nem

Aztán padlóra levágja magát.

Kizökkentés mint egyik tanács nem működik, vagy csak ritkán.

Ha magamhoz ölelem mig elmúlik, akkor kapok pár pofobt, karmolást harapást.

Idegőrlő.

Főleg, hogy az ber nem tudja, hogy a gyerek személyiségéhez mi passzol.plusz, hogy mi baja.. mivel beszélni ő még csak néhány szó... szókezdeményt tud.



De pl hajtépésrebt, ha visszahúztam neki..

Kiderült, nem tudta hogy fáj.

Csípésew: saját magát csíptettem meg.. volt meglepetés.

10 percig üldögélt és csípte magát...


Szóval mindenképpen meg kell egyeznetek...

Ezt a beszélgetést pedig nem a gyerek füle hallatára.


Én sem értek egyet mindenben a férjemmel...ő nem hiszi, hogy mindent lemásol...

Ha puffog butaság miatt, a gyerek is így tesz majd.. ha messziről sobjaa dobozba a játékot, akkor a gyerek is, ha állva eszik, akkor a gyerek is úgy akar.. néhány példa..

2019. dec. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Más módszerrel probalkozoitt már a férjed? Amikor nem dühöng a gyerek, akkor kellene megbeszélni, hogy mi mást kellene tenni. Sok gyéreknél amúgy tényleg vsak az használ, ha megérti, faj amit csinál.

Abban viszont igaza vana férjednek, hogy amit csinálsz, az pont a legroszzabb, pong azt mutatod a gyereknek, hogy nem számít amit apa mond vagy csinál.

2019. dec. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!