Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha mas nevelesi...

Mit tegyek ha mas nevelesi elveket vallunk a ferjemmel?

Figyelt kérdés

Van egy 2 eves gyermekunk, aki epp a dackorszakban van es elegge nehez vele. Altalaban az a melypont amikor odamegy az apjahoz es elkezdi csak ugy pofozni. Ilyenkor az apja visszaadja neki, nem nagyot csak kicsi pofont. Ilyenkor a gyerek elkezd keservesen sirni, es nagyon megsajnalom. Es veszekszem a ferjemmel emiatt, hogy ne bantsa. Ö szerinte ellene nevelem a gyereket, mert nem neki adok igazat a gyerek elott. Ès, hogy nem fogja szo nelkul turni hogy pofozza a gyerek.Szep szoval sajnos nem mentunk semmire... ugyanugy pofozkodott. Eleg nagy vita ez most kozottunk.

Mit tegyel? Tartsak ki az en allaspontom mellett? Vagy a ferjemnek van igaza? Azt mondta ha ellene nevelem a gyereket elfog valni.


2019. dec. 28. 00:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%
Minek uti?? Hatmindenkepp tarts ki az allaspontod mellett. Nemnormalis azthiszi ha a szobol nem ert majd utesbol fog? Nem szabad utni! Kesobb rossz hatassal lesz ra lehet ezt tanulja meg es o is ha nagyobb lesz verekszik. Adnek a ferjednek olyat a helyedbe...barki hozzáérne a gyerekemhez egy ujjal is..
2019. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó


És ezzel a legjobb példát mitatnád a gyerekednek is



Gratulálok!

2019. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod tenni, hogy nem a gyerek előtt veszekszel a férjeddel. Nemsokára úgy ki fog játszani titeket egymás ellen, hogy "öröm" lesz nézni. Nem kell egyetérteni nevelési elvekben, de ezt SOHA nem a gyerek előtt balhézva kell "megbeszélni". Tekintélyromboló, ebben igaza van a férjednek.
2019. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Andi80018 ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudnám megmondani, mi erre a pofozkodásra a megoldás, de szerintem ha valamit nem tudtok, vagy nem egyeztek, akkor meg lehet kérdezni szakembert, védőnőt, gyerekpszichológust. Én biztos érdeklődnék, hirtelen én se tudom, mi is a helyes megoldás, de az biztos, hogy minden ilyen hisztit csirájában el kell fojtani, nálunk ez működött egyébként, bár pofozkodásra nem emlékszem. Semmiképp nem szabad ijedtséget, félelmet mutatni a gyerek előtt ilyenkor, meg ne lássa, hogy bizonytalanok vagytok. Ez szerintem tuti. Egyébként férjed nem tudom, komolyan gondolta-e a válást ezért, de azért durva lenne. Ember legyen a talpán, aki tökéletesen tudja minden ilyen helyzetben a megoldást. Nyugodtan meg kellene beszélni, hogyan gondoljátok a gyereknevelést, és amiben nem értetek egyet, informálódjatok. Én pl. nagyon sokat kérdeztem a védőnőnktől, annyira jókat mondott mindig, nagyon értett hozzá. Ezért szerintem nem kellene elválni, inkább egymást segíteni. Egy biztos, a gyereket "tartatni"kell egy nevelési elvhez, semmiképp ne mondjon egyikőtök A-t, másik B-t.
2019. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, nem kell ráhagyni, hogy pofozkodik, de nem visszaütni kell, hanem lefogni a kezét. Ez még nagyobb gyerekeknél is bevált nálunk. Ki lehet még próbálni pár módszert, ennyi idős korban a figyelemelterelés, szituációból kivonás még elég jól működhet. Az is, ha valami máson vezeti le a haragját (pl. párna püfölése), vagy valamilyen mozgás (pl. ugrálás). A lényeg, hogy meg kell vele értetni, hogy másokat nem bánthat, és nem csak ő, a szülők sem.

És igen, ha apuka pofozkodik, te pedig megvéded és sajnálod a gyereket, azzal ellene neveled, ugyanakkor megértem azt is, hogy nem akarod, hogy bántsa és rossz példát mutasson a gyereknek. Beszéljétek ezt át akkor, amikor a gyerek nem hallja, mert ez így sehogy se jó. A válás pedig nem oldja meg a gyerekekkel kapcsolatos problémákat. Szeret téged, titeket? Ha igen, ne fenyegetőzzön.

2019. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%

Az én gyerekem is pofozkodott ilyen korban, sokszor nem dühből, hanem csak úgy "poénból". És igen, van olyan gyerek, akinek a szép szó nem használ, de ha visszaütünk, az a legrosszabb megoldás, agresszióra sem szabad agresszióval válaszolni. Ha semmi említett megoldás nem működik, akkor szerintem csak büntetéssel lehet hatni rá. Például valaminek az ideiglenes megvonása, amit szeret, például aznap nincs nasi, vagy mesenézés, ilyesmi, és közben többször tudatosítani kell a gyerekben, hogy ez miért van, hogy annak a következménye, hogy bántotta apát, annak ellenére, hogy tudja, hogy nem szabad, hogy ez fáj, stb.

Ahogy előttem írták, tényleg nem jó, ha a gyerek előtt vitáztok erről, ezt akkor kell megbeszélni, ha ő nem hallja. De az, hogy válással fenyeget, felvet sok kérdést a kapcsolatotokról és a férj jelleméről...

2019. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
22%
Pofozkodik mivel ezt látja az apjától. Idegbeteg.
2019. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
eleve miért hagyod hogy pofozza a gyerek a férjed? igenis rá kell szólni és vízzel öblíteni az arcát míg le nem nyugszik. És nem a gyerek előtt kell védeni a gyerek érdekeit, ezzel csak abban erősíted meg hogy nyugodtan pofozhatja apát... Kapjon büntit, szobájába vinni, ágyra ültetni és addig nem jöhet ki amíg te be nem mész és elmagyarázod még egyszer, hogy miért lett megbüntetve és ilyet nem szabad stb. Amíg bent van a gyerek a szobába,ti ne legyetek bent, ne legyen közönsége a hisztihez.
2020. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!