Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, már teljesen...

Mit csináljak, már teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
A kisfiam már elmúlt 3 éves, szeptemberben megy óvodába, de még mindig bekakál, nem szól. Ha így haladunk nem tudom óvodába adni. Már mindent megpróbáltam, de semmi eredménye. Próbáltam szép szóval, csúnyán, volt, hogy elvertem a fenekét (nem durván, de oda csaptam egyet), de sehogy sem akar a wc-be kakálni (bilibe sem) Van hogy egy nap ötször is benyomja a gatyájába. Aki jár vagy járt hasonló cipőben kérlek írjatok, hogy vegyem rá a gyereket, hogy időben szóljon, s a wc-be végezze a nagydolgát.
2010. júl. 23. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szomszédban van egy kislány, decemberben volt 5 éves, már óvodás. Neki is voltak ilyen gondjai (pár éve) - onnan tudom, hogy nagyon sokszor járunk egymáshoz - csak őneki a pisiléssel. Állandóan bepisilt, és csak akkor szólt, amikor már benne volt a bugyijában. Az Anyukája többször rácsapott a popsijára, de nem járt sikerrel... Azt hiszem, ő is akkor "tanult meg" WC-be pisilni, amikor ovis lett. Nem tudom, hogy szoktatta rá az Édesanyja, de a ráütés nem használt, csak megijedt, és újra bepisilt.

Próbáld meg, és mondd neki, hogy ő már ovis nagyfiú lesz, ha nem kakil be, hanem szól, és elmegy a bilbe/WC-re kakilni. Talán, így sikerülni fog! Sok szerencsét.

2010. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
sajnos az a baj, hogy ez sem segít. Már mindennel biztattam, hogy a nagyfiúk nem a gatyába végzik, meg hogy ő már nagyfiú, hiszen mindjárt óvodás, s hogy így nem fog tudni menni, meg a többiekkel játszani, stb. De egyáltalán nem használ sajnos. Már teljesen tanácstalan vagyok. Egy hónapunk van hátra, s így nem fogják bevenni, ha még nem teljesen szobatiszta. Az a baj, hogy ráadásul ezt eljátsza egy nap akár ötször is, nem egyszerre végzi el a dolgát, hanem apránként, s hiába ültetem rá a wc-re, bilire, mihelyst leveszem, max. 10 perc és újra bekakál.
2010. júl. 23. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:

A verést semmiképen ne kapjon!!! Tudom, bosszantó és elkeserítő a dolog és még türelmetlen is vagy, de ezzel csak rontasz a helyzeten.

(Amikor napi 5-ször kakil, akkor nem hasmenéses? Mert olyankor még annyira sem tudja szabályozni.)

Na, de az alapprobléma nem ez.

Van egy könyv: Alona Frankel Bilikönyv

[link]

Esetleg próbálkozzatok meg ezzel. Nem tudom, segít-e, más ötletem nincs.

Sok türelmet!

2010. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem nem hasmenés. Apránként kakál be, ezt csinálja már két éves kora óta. De ez már nem állapot, hogy még mindig betesz. Ráadásul idegesítő, mert tudom, hogy direkt csinálja, hogy bosszantson. Már próbáltam szép szóval is, de minden hatástalan. Megnézem a könyvet amit ajánlottál. Remélem segít, mert már nagyon nem tudom hogyan próbálkozzam.
2010. júl. 23. 14:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha úgy érzed, hogy csak téged bosszant és direkt csinálja, akkor tegyél úgy, mintha nem érdekelne a dolog. Talán valami miatt ezzel akarja a figyelmedet magára felhívni.

Türelemjáték...

Ebben az esetben szerintem az oviban nem is lesz gond, látja majd, hogy a többi gyerek is a WC-be kakil és nincs ott anya, aki ezen kiakad. Na meg milyen dolog már a többi gyerek előtt, hogy bekakilt, megy inkább ő is szépen a WC-be.

Az oviban más gyerekkel is előfordulnak balesetek, főleg az elején, általában toleránsak az óvónénik, dadusok. (Oviban dolgozom, nálunk ez nem szokott gond lenni, bár többnyire inkább a pisi csurrran be.)

Ha hosszútávú lesz mégis a dolog, akkor segíthet gyerekpszichológus (remélhetőleg kijár az oviba), talán neked is ad tanácsokat

2010. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Válts stratégiát, csináld ellenkezöleg, mint eddig! Nem csapkodjuk, tovább rontasz a helyzeten! Eddig orditoztálmmiatta, most simán kicseréled a gatyeszt, megkéred, hogy szóljon legközelebb, szeretetteljes hangon! Minden evés után kérdezd meg, nem kell e kakilnia? Wc szűkitőd van? Vagy simán ülteted rá? Ha nincs, tescoban lehet 1000 ftért venni. Igérj jutalmat! Ha a wcbe kakilsz kisfiam, délután fagyizni megyünk. Találj ki valamit, amit szeretne, igérd meg hogy megkapja, ha a wc-be kakil. Egyedül kellene hagynod a wc-n. Fusztrálja, ha bámulod, mikor kakil már végre. TÜRELEM! ha veszekszel vele, csak késlelteted a dolgot!
2010. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

kedves utolsó hozzászóló


Köszönöm, hogy írtál, de sajnos ezeken a módszereken már rég túl vagyunk. Igen wc-szűkítőt használunk, (corában vettem 2700 forintért, párnázott, kapaszkodós). Egyedül szoktam hagyni a wc-n de fél perc és ordít, hogy legyek ott. Már próbáltam kedvesen is, sőt első időszakban ez így volt, de nem volt eredménye. Próbáltam veszekedve is de az sem hatott. Most sehogy sem csinálom, csak próbálom minden egyes gatya cserénél szépen csendesen elmondani neki, hogy ő már nagyfiú, s a wc-be kellene kakilnia. Eddig eredménytelenül. Szeptembertől ovis lesz, úgy vagyok vele mostmár, hátha majd ott hozzászokik, ha látja a többit. De azért köszönöm mindenki hozzászólását.

2010. júl. 25. 21:19
 8/13 anonim ***** válasza:

A középső gyerkőcömnek is volt hasonló gondja. Nála azt vettem észre,hogy fél a wc-n,így megpróbáltuk a bilit. Ez már jobb volt,de nem az igazi.Figyeltem,mikor látom,hogy kakilnia kell(félrehúzódott,libabőr,koncentrálás),gyorsan pelust adtam rá. Ez így ment egy ideig,aztán jött újra a wc.Elmondtam neki,mostmár tényleg ideje hogy ezt használjuk,és addig marad a wc-n míg nem kakilt. Teljes siker!Soha többet nem volt gond.

Ha meg tényleg direkt csinálja,hagyd úgy kakis gatyában (persze ne egész napra),rá fog jönni,hogy ez rossz neki,és remélhetőleg abbahagyja.

2010. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat a kérdésért,de apránként kakál be?Az normális?Nem kellene megkérdezni a dokit,hogy esetleg betegség jele-e?Végbél záróizma kifejlődött neki?
2010. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Nem rendellenes, azért csinálja, mert tudja, hogy nem kellene bekakálnia, így amikor benyomja már rájön, hogy nem kéne, így nem nyomja ki az összeset. Igen kifejlődött neki a záróizma rendesen.

2010. júl. 30. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!