Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, már teljesen...

Mit csináljak, már teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
A kisfiam már elmúlt 3 éves, szeptemberben megy óvodába, de még mindig bekakál, nem szól. Ha így haladunk nem tudom óvodába adni. Már mindent megpróbáltam, de semmi eredménye. Próbáltam szép szóval, csúnyán, volt, hogy elvertem a fenekét (nem durván, de oda csaptam egyet), de sehogy sem akar a wc-be kakálni (bilibe sem) Van hogy egy nap ötször is benyomja a gatyájába. Aki jár vagy járt hasonló cipőben kérlek írjatok, hogy vegyem rá a gyereket, hogy időben szóljon, s a wc-be végezze a nagydolgát.
2010. júl. 23. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
lehet, hogy az oviban szégyelni fogja magát, és akkor majd használja a bilit mint a többi gyerek.. ha egyébként minden rendben van, csak makacs.
2010. aug. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egészséges, csak nagyon akaratos. Én is ebben bízom, hogy majd ott látni fogja, s utána nem lesz gond. Már most is kezdünk fejlődni, mert van, amikor sikerül neki (bár ritka mint a fehér holló). Majd meglátjuk
2010. aug. 1. 09:16
 13/13 anonim ***** válasza:

Az nem jó módszer, ha rácsapsz a fenekére mikor bekakil. Annál jobban félni fog, szorongatja, stb.

Unokanővérem elég rossz anya, a nagyobbik lánya már nem mert elmenni kakilni, mert az anyja mindig megverte, ha olya lett a wc ülőke. De mivel nem használt neki szűkítőt, hát nem csodálom, hogy oda is ment, elég volt tartani magát a gyereknek. Akkor volt a kislány 4 éves. Szó szerint félt kakilni, mert tudta, hogy ki fog kapni.

Próbálj odafigyelni mindig, mert fel lehet ismerni a mozdulataiból is, hogy kakilni fog, és akkor játékosan futás a bilire. Én legalább is így szoktattam hozzá a fiamat. Megfogtam a kezét és "szaladtam" vele, közben ő nagyokat nevetett. Pár nap és szólni fog szerintem, mert tetszik neki a játék. :D

Türelmet és kitartást kívánok!

2010. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!