Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt valakinek 2,5 éves...

Van itt valakinek 2,5 éves autista gyereke?

Figyelt kérdés
Kérdeznék tőle pár dolgot. A miénk még nem biztos,hogy az,de azért szeretnék tájékozódni.

2020. febr. 17. 13:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem október, novembertől mehet oviba, 3 év alatt biztosan nem.
2020. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még van majdnem +1 év. Ha 2020 októberben lesz 3 akkor 2021 szeptembertol lesz ovis.
2020. febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is a gyanu van meg.irj ram privatban.

2020. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Holnap úgyis visszük a nagyobbat,rákérdezek,hogy akkor mi is a szabály most a beiratást illetően.
2020. febr. 17. 17:05
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Aug 31-ig ha betölti a 3.életévet, akkor kötelező az ovi, de mivel ti októberiek vagytok, igy nem az, csak jövőre. Ha járatni akarod, beírathatod tavasszal, de nem kötelező.

Az, hogy nem beszél, még nem ok az autizmusra, a fiam 3,5 évesen kezdett el beszélni. A feszülős hiszti is megvolt 2 évesen neki, sőt még 3 évesen is földhöz verte magát, megsem autista a fiam. Azért mert azt mondta a fejlesztésen valaki, ne erre fókuszáljatok. Induljatok el több vonalon, mert nem mindenki autista, akire gyogytornász, ovono, szomszedneni rámondja. Lehet, hogy a tied sem autista.

2020. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam,hogy mehet,de nem kötelező. Múlthéten mondta a fejlesztőpedagógus kollégája,hogy menni kell. Bár hiába állított egy két dolgot nem úgy működik a mi ovinkban.

Az a biztos,hogy megkérdezem holnap.


Én sem gondolnám autistának. Csak a fülembe ültette a bogarat a pedagógus.

2020. febr. 17. 17:28
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, nem biztos, hogy baj van, sőt, nagyobb az esély, hogy csak simán nem akar beszélni. Sógoromék kisfia hasonló volt. Mindenhová küldték őket.. Ovit úgy is kezdte, hogy nem tudott beszélni még egy kis ideig. Hisztis is volt, minden. Aztán egyszercsak beindult. Onnantól ha reggel felkelt elkezdte és estig be se állt a szája, amíg el nem aludt :D Egészséges, cserfes 8 éves gyerek már.
2020. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem beszél semmit nem jelent, ennyi idősen az egyik fiam se beszélt. A nagyobbikkal jártam figyelemzavar miatt fejlesztésre, sok tünete volt kicsinek, ami miatt autistának mondták volna és mind elhagyta idővel. A fejlesztésen volt egy kisfiú, vagány, nagydumás. Anyuka mondta, hogy lehet autista azt mondták neki én ledöbbenve kérdeztem, hogy miért gondolják, hát, mert válogatós az ételekben. Na ez már azért durva volt, persze később kiderült, hogy nem az a kisfiú. A fiamról is kaptam ott egy olyan jellemzést, hogy rettegtem az iskolától, éltanuló és példás magatartása van, pedig a tanitónéni is leizzadt, mikor év elején odaadtam a jellemzését.
2020. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
17# és a szobatisztasággal nem volt,hogy nem beszélt? Vagy azt is elmutogatta?
2020. febr. 17. 18:05
 20/42 A kérdező kommentje:
Amiatt annyira nem aggódom,hogy nem beszél,mert a mi fejlesztésünkön is van egy kisfiú aki jóval idősebb az én fiamnál, és ő sem beszél még. Az ovi előtt is beszélgettem pár anyukával akinek van idősebb gyereke,aki szintén az ovodában kezdett beszélni.
2020. febr. 17. 18:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!