Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt valakinek 2,5 éves...

Van itt valakinek 2,5 éves autista gyereke?

Figyelt kérdés
Kérdeznék tőle pár dolgot. A miénk még nem biztos,hogy az,de azért szeretnék tájékozódni.

2020. febr. 17. 13:28
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaság vagy összefügg a beszéddel, vagy nem. Egyszer itt megkérdeztem a gyakorin, egy csomóan írták, hogy a nem beszélő gyerekük szobatiszta, én úgy látom, hogy a lányom se beszélni, se bilire ülni nem akar, két és fél éves múlt. Ha nem beszél mehet oviba, ha nem szobatiszta akkor viszont nem, esetleg bölcsi beveszi.
2020. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Azért én kíváncsi lennék,hogy akkor milyen formában jelez a gyerek?
2020. febr. 17. 19:12
 23/42 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk nincs bölcsi még.
2020. febr. 17. 19:17
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Èn kislànyom autista. 2.5 èvesen már sok jele volt hogy nagyon más mint a többi kortársa. 3 évesen meg is kapta a diagnózist. 4 éves koráig nem beszélt. Most 6, beszél de csak amit muszáj és az is alig erthető. 2.5 éves korában még nem fogta a poharat nem játszott a játékokkal rendeltetés szerűen. Nem érdekelte a külvilág se gyerek se felnőtt,mindig elvolt magával. Idegenekkel is ugyan úgy viselkedett mint velünk. De az én kislányom a súlyos kategoriában volt. Most már azt mondanám enyhén súlyos mert rengeteget fejlődött de azért a kortársait messze nem éri utol tudásban.
2020. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

24es!

Mutogatott-e a kislányod?Nevére figyelt?

Utasitasokat vegrehajtott?

Mikor lett szobatiszta?

2020. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az ovónénivel, és szerinte sem autista. Azt mondta,hogy nagyon nehezen mondják egy gyerekre.Figyelni kell még,mert lehet,hogy ilyen makacs temperamentumu, erős a dac benne.(valószínű ezt is az apjától örökölte)
2020. febr. 18. 13:50
 27/42 anonim ***** válasza:
Az én kisebbik fiam kb. 3 évesen kezdett el beszélni, és nagyjából ekkor lett szobatiszta is (nyári szünet alatt). Ő is nagyon hisztis volt, ez akkor lett látványosan jobb, amikor végre elkezdett beszélni. Addig is megértett sok mindent, de rossz lehetett neki, hogy nem tudta elmondani, mi a baja. Nem autista, ovi alatt behozta a lemaradását beszéd terén (jártunk logopédiára is 2 évig).
2020. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
27# Ezt én is észrevettem,hogy biztos rossz neki,hogy nem mindig értem meg mit akar mutogatásból és ezért hisztizik be,mert felidegesíti.
2020. febr. 18. 19:30
 29/42 anonim ***** válasza:
24es vagyok. 3.5 éves koráig nem mutogatott. Nevére se figyelt.5 évesen tanult meg bilibe majd wcbe pisilni. De a nagyobb dolgot mind a mai napig pelenkába végzi illetve éjjelre is kell rá adni. Idegen helyen pl el se megy wcre. Csak az iskolában és itthon. Az utasításokat se hajtotta vegre. A hozd ide a cipődet mutasd meg hol az orrod stb kb 4 éves korában csinalta meg. A nevére pl úgy tanult meg hallgatni hogy kimondtuk a nevét és megérintettük a válát.
2020. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
Szia! Mi történt veletek azóta?
2021. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!