Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Abból a szülőből, aki nagyon...

Abból a szülőből, aki nagyon nem bír a gyerekével, mivel az problémás lehet gyilkos egy idő után, ha nem küldi intézetbe?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
61%
Lehet. Nevelni kell és szeretni, akkor is ha beteg és problémas.
2020. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%

Na azért itt nagyon sok minden van...

Mi az, hogy nem bír vele?

Amúgy sanszosan egy intézetben csak rosszabbul alakulna az élete.

2020. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%
A szülőből? Mert azt kérdezted! Olvasd vissza. Vagy a gyerekből? Nem mindegy....
2020. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
59%

Azért alapvetően nem... "Csak" simán egy frusztrált, depressziós idegroncs. Ettől pedig még nem öli meg az ember a gyerekét. A kapcsolatuk nem lesz jó, ez esélyes, de összeszorítja a fogát a szülő, és eltűri, kibírja, amíg a gyerek felnő, aztán többé szóba sem kell állniuk egymással.

Az intézettel itt könnyen dobálóznak egyesek, de az ilyen gyereknek ott sem lesz jobb. Sehol nem fogják derűsen, angyali mosollyal, pozitívan fogadni és kezelni őt az irritáló, élhetetlen, idegőrlő viselkedésével.

2020. dec. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg rosszul írtad. Vagy a szülőből lesz szerinted gyilkos, mert a gyerek otthon marad?

Az intézetbe kerülve hamarabb deviánssá válhat a gyerek, mint ha otthon marad.

2020. dec. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem intézetben hamarabb lenne belőle gyilkos, de valami katonai tábor használna neki. Tehát mikor a szülő nem mond le róla, csak mivel gyenge a neveléséhez, keres olyan helyet, ahol nem gyengék hozzá.


Ha a gyerek erőszakos, agresszív, bántalmaz szóban és tettben és nem változik, de az értelme ép és nincs betegsége, ott kétfajta segítség kell, az egyik a katonai tábor/suli, a másik a pszichológus. Ezt pedig egyszerre kell kapnia(szerintem).


Akikkel nem bírnak, azok erőszakosak, a depressziósok meg ritkán erőszakosak, azok kimerült bezárkózott emberek inkább.

2020. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
6-os: 4-es vagyok, én a szülőre értettem, hogy depressziós meg a többi lesz, de gyilkos nem (a saját gyereke gyilkosa sem). A kérdés szerkezetéből ítélve ugyanis itt a szülő a kérdés, rá vonatkozik, hogy lehet-e egy idő után gyilkos. Persze nem kizárt, hogy a kérdező valójában magára a problémás gyerekre értette ezt, csak helytelenül szerkesztette meg a kérdést.
2020. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Jé tényleg. Így viszont nem értem hogy merülhet fel valakiben ez.. Mármint egy tehetetlen, depis, önmarcangoló saját sikertelenségét megélő ember nem válik gyilkossá, számomra így értelmetlen az egész, mert aki magát okolja, az gyilkol.. az gyilkol, aki mást okol. Ha a szülő tudja, hogy vele van a gond, ezért nem bír a gyerekkel(mert problémás gyerekek ezreivel elbírnak a szüleik) az nem fog senkit megölni, max önmagát.
2020. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
3, A szülőből lehet -e ,ha annyira nem bír a problémás gyerekkel és nem rakja be?
2020. dec. 11. 10:18
 10/42 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy emiatt kaphat -e a szülő olyan idegösszeroppanást, hogy erre képes lehet?
2020. dec. 11. 10:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!