Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Abból a szülőből, aki nagyon...

Abból a szülőből, aki nagyon nem bír a gyerekével, mivel az problémás lehet gyilkos egy idő után, ha nem küldi intézetbe?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

29 Mondjuk, ilyen esetben beadnám, de például ilyen esetekben még nem.:

Ha csak dühkitörései vannak, ha nem az van, amit szeretne, de közben senkire nem veszélyes vagy hogyha csak öntörvényű lenne.

2022. jún. 15. 13:20
 32/42 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, ezek közül a legnagyobb problémás.

Jelenleg 12 éves, már másodszorra bukik alsóban.. Évente 15 intőt gyűjt be lány létére. Csak azért nem 1-es a magatartása, mert a 2-es a legrosszabb jegy. Évek óta jár pszichológushoz, járunk nevelési tanácsadóba, semmit nem lehet vele kezdeni! Nem csak a tanárokkal tiszteletlen (velem is, állandóan visszabeszél, nem csinálja amit kérek), társaival is agresszív...

Kezdek idegileg tönkremenni és a másik kettő tök normális gyerekem szív miatta, hiszen az időm elég nagy részét felemészti a vele való foglalkozás... Párom már azon van, hogy beadjuk intézetbe mielőtt tényleg idegösszeroppanást kapok. Eddig álltam a sarat, és hadakoztam, hogy majd megoldom a dolgot, hogy ne kerüljön sor erre, de sajnos lassan én is hajlok afelé, hogy páromnak igaza van. Még egy utolsó kört futok a Heim Pál Pszichiátrián és kérek neki gyógyszert. Ez szóba került 4 évvel ezelőtt is, akkor nem kértem, bíztam benne, hogy változni fog. Változott is de egyre rosszabb ☹️ Az a baj, hogy azt akarja, hogy minden körülötte forogjon, mindenki más le legyen tojva. Semennyire sem érti meg, hogy nem ő a világ közepe. Tanulni sem hajlandó egyedül, pedig mondtam, hogy nem tudok 3 felé szakadni sajnos, ő már elég nagy ahhoz, hogy egyedül tanuljon. Ezért inkább nem tanul.. Ettől még szeretem, de teljesen kicsinál.

Úristen soha nem ölném meg, sem őt sem senkit sem. Egy visszahúzódó, kedves, csendes ember vagyok, tőlem nagyon távol áll az erőszak. Ezért is tűröm, hogy évek óta kicsináljon a gyerek. Persze nem mindenki egyforma, biztos van olyan aki képes lenne ilyesmire :(

2022. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
32-esm én is hasonlóan vagyok a fiammal, de mégis hol van ilyen intézetre lehetőség? Én úgy tudom, hogy nincsenek ilyen intézetek.
2022. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
51%

"en mar lemondtam volna rola szegeny asszony helyeben megsporoltam volna ezt a hercehurcat magamnak."

Azt kéne megértenetek, hogy nem tudsz róla lemondani. A te gyereked, a te felelősséged. Nem fogja senki helyetted felnevelni. Nem tudod felhívni a miniszterelnököt, hogy köszi szépen, de mégsem kéred a gyerekedet, mert problémás.

Kezeltetni? Hol? Hogyan? Én évekig hordtam a gyerekemet, nagyon sokat rontottak a helyzeten, de segíteni nem tudtak. Nincs csodagyógymód. Ha valaki egy agresszív pszichopata, akkor le kell szedálni, de erre sem mindig hajlandóak, mert jaj, szegénynek árt. A környezete meg mit szenved, az nem érdekel senkit sem.

2022. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
53%

De vannak! Amúgy másodszorra bukik alsóban? Szerencsétlen gyereknek nincs valamilyen tanulási nehézsége? Mértek neki IQt? Járt különtanárnál?


Van kollégium is, meg sima iskola is, ahol nehezebben kezelhető gyerekeknek megteremtik a feltételeket a tanulásra(sokszor ingyen, sokszor minimális összegért!)


Gennaro Verolino tipikusan ilyen, de az Éltesnek is van kollégiuma, a szent miklós téren is van egy, meg a 11. kerületben is, meg a 12. kerületben is, meg a 2. kerületben is, meg a 14. kerületben is, de rengeteg más vidéki településen van ilyen hely(Kőszegen pl tudom, hogy van, de biztosan több helyen is!)


12 éves alsós az már értelmileg sérült szint(vagy diszes?), vagy szélsőségesen el van hanyagolva, vagy pszichés zavara van, amit eddig senki nem vett észre, bár az elég árulkodó, hogy nincs erőd tanulni vele. Ő szorul rá a legjobban a többi gyerek közül, nem? Vagy fel kell venni valakit, aki segít neki, vagy van ilyen "fogadj örökbe egy nagymamát" program az egyszülős központban is, sokan vágynak arra, hogy tanulgassanak a problémamentes kisebbekkel, és akkor lesz időd a nagyobbra! Tutira nem hagynám bukni a gyereket alsóban, ez a szülő felelőssége. Ha meg ennyire képes a gyerek, sürgősen felmentést neki tárgyakból, vagy egymibe vinni tanakos tantervvel haladni!


Belegondolni is ijesztő, a harmadikosok 8-9 évesek, berakni hozzájuk egy 12-13 éves kiskamaszt..

2022. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
72%

35-ös te érintett vagy, hogy ennyire osztod az észt?

Az én fiam is 12 éves, és idegileg teljesen kicsinál. És igen, diagnosztizálva van, adhd-s, és beszédértési zavara van. Tudod mi a kálváriát járok vele 3 éves kora óta, hogy valami segítséget kapjunk? Bár mára már feladtam, csak a túlélésre játszom.

Annyit sikerült elérni, hogy a gyerek visít, ha meghallja, hogy menjünk pszichológushoz. Az utolsó azt csinálta, hogy amikor a gyerek elmesélte neki, hogy mik mennek az iskolában, feljelentést tett. Utána becincálták a gyerekemet, és vagy 10 felnőtt állta körbe, és nyaggatta, hogy vallja be, hogy az egész nem is történt meg, csak ő találta ki. (Egyébként de, megtörtént, a gyerekek is bevallották a suliban.) Ez volt az utolsó eset, hogy pszichológusnál voltunk, és hallani sem akar róla. Egyébként én követeltem, hogy az adott pszichológust kérje számon a főnöke, de addigra ő már felmondott a kórházban. Ja, köszi. Szerintem neki lett volna szüksége kezelésre.

Van tanulási nehézsége is, nyilván ezek összefüggnek. De hiába szóltam 3 éves korában ez nem lett kezelve, és csak rosszabb a helyzet. Mára ott tartunk, hogy egyáltalán nem hajlandó leülni tanulni, a suliban is a hátsó padban ül egyedül, hogy ne zavarja a többieket. Bár az enyém nem bukott meg, de elég pesszimista vagyok a jövőre nézve. Persze kap fejlesztést, papíron heti 4 órát, a valóságban meg 20 percet. Ez úgy néz ki, hogy 1-8. osztályig össze vannak vonva a gyerekek, és tanulják a színeket, az évszakokat meg hasonló óvodásoknak való dolgokat. 5. osztályos könyörgöm!

És mielőtt azt mondod, hogy nem jártam eleget utána, nincs igazad, mert egy olyan iskolában kezdtünk, ahol van saját gyógypedagógus, iskolapszichológus meg mindenféle csodaprogram, hát onnan fél év után páros lábbal rúgták ki a gyerekemet. Jelenleg örülök, hogy itt megtűrik, de tudom, hogy nem jó neki a suliban, szenved. Elég szomorú vagyok, de nem tudok sajnos mit csinálni.

Speciális iskola? Én ismerek egy pár gyereket, aki ilyenbe jár, mesélhetnék. Az biztos, hogy soha ilyenbe nem vinném a gyerekemet, csak ha teljesen fogyatékos lenne.

Hagyjuk már, hogy folyton mindig mindenért a szülőket hibáztatjuk. Nem vagyunk sem orvosok, sem gyógypedagógusok, ha van egy idegrendszeri rendellenességgel született gyermek, mi nem tudunk segíteni neki, más meg nem fog. Tudod, hogy mi megy az oktatásügyben meg az egészségügyben, felejtsd el, hogy bárki foglalkozni fog ezekkel a gyerekekkel.

2022. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Igen, érintett szülő vagyok autista+adhds gyerekkel és akkor lenne a legkönnyebb dolgom a világon, ha értelmi problémája lenne, ami a 12 éves alsósnak szinte biztosan van, tucatszám vannak rá iskolák és ott kevésbé gond a viselkedési probléma.


Figyelmi problémán nem segít a fejlesztés, csak a gyógyszer, beszédértésen meg a logopédus csoportosan vagy egyéniben(kivéve, ha a figyelme miatt rossz a beszédértése, mert akkor csak gyógyszer marad!) Próbáltátok a ritalint és vagy a stratterát? Nekünk a strattera vált be(valamennyire, de szerintem nálunk inkább szorongás a gond), a ritalintól kifordult magából.


A fejlesztés csak értelmi sérülésnél, de inkább DISZeknél segít(meg bizonyos típusú autizmusnál), ezért kellene spec suliba rakni. Nem mindegyik egyforma, itt Budapesten vannak jobbak is, meg csapniavalóan rosszak is borzalmas emberekkel és több működik kolesz formában!


Magatartás miatt nem buktatnak meg senkit, pláne nem ennyiszer, hogy 12 éves 6-7.esnek megfelelő korral még mindig 3-4es legyen.. Ez embertelen, nem maradhat a normál iskolarendszerben már már lelki sérülést okoz a gyereknek, rendkívül megalázó lehet számára, esélye nincs beilleszkedni a sok kis tökmag serdületlen gyerek közé egy kistininek! Ha bukik, az értelme gond, vagy a tanulási képessége, MUSZÁJ elvinni, mert nem képes többre! Előző, te is tudod, hogy nehéz gyerekkel is SIMÁN lehet buktatás nélkül átlépni az alsóbb osztályokat, hisz a tiéd is képes rá! És igen, az én gyerekem is rossz nagyon, a magatartása miatt nem tűrik meg, DE a tananyag ragad rá, mert értelmes és nincs tanulási nehézsége, elmondom és felfogja, hisz az alsós anyag rendkívül könnyű ép értelemmel és tanulási nehézség nélkül. Ha mondjuk figyelmi baja van, kaphat "könnyítést" mondjuk hogy szóban kérjék számon, ne csak írásban, ha tanulási nehézsége, akkor is lehet ilyet, de akár felmentést is kaphat pl matekból!


És nem, nem mindig társul viselkedéses gondokhoz értelmi vagy tanulási probléma! Sőt.. A legtöbb "rossz" gyereknek jó tanulási képességei vannak, a jobb magaviseletű "lassabb" gyerekeknek szokott rosszabb lenni a tanulási képessége.


Egyébként meg sokszor már az is sokat számít, hogy kevesebbet kérnek számon, a gyereknek sikerélménye van, mert azt a keveset tudja 5ösre, és akkor önbizalmat kap, ami ha nem értelmi gondja van, jó hatással lesz rá minden téren!


Nem tudom figyelemzavarral mégis milyen fejlesztést vársz, erre csak gyógyszer hat, és hogy hasonlíthatod össze azokkal, akiknek tanulási és értelmi gondjuk van! A rendszer egészen máshogy működik számukra, és a megsegítések is! Amíg a figyelmet nem rakod össze gyógyszerrel, nem fog menni a beszédfejlesztés sem!

2022. jún. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

29 *Így akartam írni.:


Mondjuk, olyan esetben, amit írtál beadnám, de például ilyen esetekben még nem.:

Ha csak dühkitörései vannak, ha nem az van, amit szeretne, de közben senkire nem veszélyes vagy hogyha csak öntörvényű lenne.


Amúgy úgy értettem a kérdést, hogy abból a szülőből lehet -e gyilkos, akinek olyan szempontból problémás a gyereke, hogy nagyon öntörvényű és nem akarja semmiáron azt csinálni, amit a szülő mond, meg ha valami nem úgy van, ahogy szeretné, akkor őrjöng, ugyanakkor nem agresszív senkivel?

2022. jún. 29. 11:47
 39/42 anonim ***** válasza:

:D nem, az ilyen szülő csak agyvérzést kap a gyerek 18 éves koráig, utána pedig úgy szabadul a gyerek közeléből, ahogy tud, valószínűleg gyorsan kerít neki jó középiskolát kollégiummal, had tapasztalhassa meg a gyerek, milyen az, ha senki sem mondja meg neki, mit csináljon.. "bedobja a mélyvízbe" a saját lelki békéjéért. Egyébként a gyermekvédelem úgy is működik, hogy a nagyon problémás gyereket kiemelik a családból a többi testvér vagy szülő érdekében gyermekotthonokba, hogy ne nyomoríthasson meg másokat lelkileg és ne veszélyeztessen mást fizikailag. Enyhébb esetben(ugye az ilyen gyerekek eleve speciális suliba járnak) az iskola javasolja a bentlakásos koleszt, oda járnak az igazán nehéz gyerekek, és ott gondoskodnak róla, hogy pl megkapja a gyógyszereit és legyen, aki lefogja, és erővel megcsináltatja vele a feladatokat..


Szóval nem egy leányolom az ilyen gyerekek élete, aki szenved velük, az nem szokott gyilkossá válni, pont azért teszi ki a lelkét és nem csapja agyon, mert szereti, de kevés hozzá, hogy megadja azt a komplex gyógyszeres és gyógypedagógiai hátteret, amit egy ilyen kollégium adni képes. És mondom, erre gyermekvédelmi rendszer van, az iskola egy idő után jelezni fog, hogy melyik gyereknek/családnak kell segítség(a deviáns gyerek nem csak otthon az, ha csak otthon, az nevelési hiba), és kiemelik a gyereket mindenki érdekében. Ezért kell megoldani a dolgokat, amíg még kicsi, lehetőleg szervek bevonása nélkül, és ha találsz egy eltussoló iskolát, aki megtűri, kihúzhatod tankötelesség határáig, onnantól pedig vagy kirakod, vagy hagyod, hogy továbbra is "öntörvényűsködjön" miközben te tartod el.. Az ilyenek nem tudnak beilleszkedni a társadalomba, leginkább vállalkozó lehet, amihez nem tudnak honnan saját pénzt használni és gyakran nem megy nekik, de ha épp mázlista, nem eljátssza a pénzedet, hanem kiemelkedhet.. de ehhez hatalmas szülői-családi háttérmunka kell.


Könnyebben nyúlnak italhoz, droghoz, szerencsejátékhoz, az öntörvényűsködő gyakran keveredik verekedésbe, szinte garantált a börtön és bűncselekmények sorozata, nem azért, mert rossz ember, hanem mert nem képes többre, csak ép értelemmel nem látja be, azt hiszi a rendszerben van a hiba, túl fájdalmas nekik, hogy magukban.. Még korán kell elkapni, hogy ne legyen ilyen élete, minden eszközzel az úton tartani, mert nem az lesz a baja, hogy kiabál vele az anyja, hanem összeverik/szexuálisan zaklatják az egymis koleszban, utcán, bárhol, az egészsége, élete a tét..


Nem szabad tűrni ezt a viselkedést, mert később csak rosszabb lesz, elharapódzik. Anyák szeretetből szoktak gyilkossá válni, ha úgy látják, hogy rosszabb lesz a gyereknek, pl elszakadnak tőle és hiányolnák-akkor ölik meg, vagy ha életképtelennek gondolják, hogy "minek szenvedjen" alapon. Meg mondjuk volt az a nő, aki azért ölte meg a gyerekét, mert az jobban szereti az új nőt.. Szerintem ő pszichésen volt beteg, talán pont egy ilyen nehezebb gyerekből vált anyává, gyilkos indulat csak kevés emberben van, a legtöbben csak nagy fájdalmat akarnak okozni a másiknak, ha dühösek.

2022. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
19, 23 Nemcsak így lehet megelőzni ezt.
ápr. 26. 21:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!