Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másnak is reggeltől estig...

Másnak is reggeltől estig hisztizik a 7 éves? Normális?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mar nem bírunk vele. Régen kicsinek is hisztis, túlérzékeny volt. A dackorszak sosem múlt el. Mindennel és mindenkivel dacol. Már belefáradtam. Mióta kisteso van,lényegesen rosszabb. Mindenre nem a válasz. Nem akar enni, inni,a wc re is konyorgesek árán megy el pisilni,kín az öltözés,fetreng, unatkozik. Még mindig azt igényli,hogy folyamatosan játszunk vele. Egyszerűen mar nem megy,és őszintén kedvem sincs. Amúgy okos értelmes, kíváncsi,a suliban kiválóan teljesít,imád is ott lenn,tud mindent. De itthon csak a nyuglodes és dacolas megy. Nem értem. Sokszor így kel és az egész nap azzal telik,hogy fetreng hogy ő mit csináljon. Tavasszal biztos jobb lesz,a játszón. De én is panelban nőttem fel. Negyed ennyi játékkal,és sosem unatkoztam. Teli vagyunk legoval,könyvekkel, játékkal. Mit csináljak vele,mondjatok valamit.
2021. jan. 2. 07:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem akar enni? Pistike, itt a reggeli. 8ig van időd megenni, ha nem eszel, legközelebb 10kor van tízórai. Pistike, ha nem öltözöl fel 7oraig, akkor ma nem lesz játszótér, se mese nézés. Unatkozik? Hát hagy unatkozzon. Majd ha eléggé lesz belőle, mert elege lesz akkor is, ha enm szorakoztatod, akkor majd kezd valamit magával.
2021. jan. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd hisztizni, ne törődj vele. Ha látja, hogy nem ér el semmit a hisztivel, majd abba hagyja.
2021. jan. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát a kaja az külön kabaré. Egy ideje már annyira finnyás,hogy semmit nem eszik kb meg. Tésztát kb. Többit turkalja. Már rohadtul elegem van. Amúgy ha hagyom képes reggeltől estig fetrengeni és nem csinálni semmit. De valamit most már tenni kell,mert minden reggel már idegbeteg vagyok tőle. Meg én szedjek nyugtatót,mert a kis "szaros" bocsánat,sakkban tart és az egész család az orditasat hallgatja.
2021. jan. 2. 07:58
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Megegyszer: elé teszed az etelt, megmondod meddig van ideje megenni. Eszik eszik, nem eszik, így járt. Legközelebb akkor kap enni, amikor a kovetkezo etkezesnek van ideje. Ha éhes, meg fog enni mindent. Nyilvan nem kell tokfozeleket elé tenni, ha tudod hogy azt utálja, de nem is kell mindennap a kedvencét főzni.

Ha fetreng, akkor fetreng. Hidd el, majd megunja. Ne szórakoztasd, enny.

2021. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

6 éves lányom ugyanez.

És nem, nem unja meg a fetrengést, lézengést, kínlódást, ha nem szórakoztatjuk. Tapasztalat, mert már több mint 2 éve! nem tesszük. Vagyis megunja, és akkor elkezd kárt vagy valami agyament baromságot csinálni. Tök jó...

Mondjuk ő Asperger-szindrómás (autista). Szintén nagyon okos, értelmes, kíváncsi, ha iskolás lenne, ott sem lenne vele gond, ahogy most az óvodában sincs; el vannak ájulva tőle, hogy milyen jó képességű és viselkedésű. Persze, mert ott kompenzál, "összetartja magát", itthon azonban meg meri mutatni a valódi arcát. Nem zárnám ki, hogy esetetekben is van egy enyhébb, nem diagnosztizált érintettség... Még ma is sokkal több gyereknél van, mint amennyinél felismerik.

2021. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Tudod mikor csinálnám ezt. Ha nem eszik, akkor nem eszik, nem fog éhen halni, 7 éves nem két hetes. És nem kell szórakoztatni, én a 2,5 évesemet sem szoktam már. Had unatkozom, te csináld a dolgod. Ami a hisztit illeti. Egy ekkora gyereknél egy jó időben elhelyezett pofon aranyat ér.
2021. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
5-os. Mindenhol tud viselkedni,sosem volt jel autizmusra,én ezt hisztinek látom,elkenyeztettuk és partnerként kezeltük és visszaüt. Imádták az oviban,bölcsiben,nagyon szociális,a baratok és a játszó a mindene. A karantén nagyon vmbetett nekünk tavasszal, egyértelműen romlott a helyzet akkor. Meg most a téli időszak,senki sincs a játszón. Utolsó,néha viszket a tenyerem rendesen ....
2021. jan. 2. 09:54
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves lányom dettó ilyen!

Én is hagyom fetrengeni, de most 2 hete a mamánál "nyaralunk". Katasztrófa!!!

Alig várom h holnap hazamenjünk!

Sosem ütöttem meg! De most már tényleg érik nála. Kritikán aluli ahogy tegnap a keresztanyjánál viselkedett. Nyilván volt következmény (mese nuku, még fürdettem a kicsiket. Ilyenkor szoktam megengedni neki) csak a picsogás volt belőle és a többieket se hagyta aludni!!!

2021. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, nem csak autizmus merülhet fel, lehet AD(H)D is vagy SPD...

Azért gyanítom, hogy nem nevelési hiba, mert mint említed, már kicsiként is túlérzékeny és hisztis volt. Ott valami volt/van az idegrendszerrel. Nem biztos, hogy óriási valami - apró eltérés is képes ilyen problémákat okozni.

5-ös voltam.

2021. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a 7 éves lány szimplán nem foglalkozik azzal amit mondunk neki, a következetességgel kitörölhetjük a...
2021. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!