Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másnak is reggeltől estig...

Másnak is reggeltől estig hisztizik a 7 éves? Normális?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mar nem bírunk vele. Régen kicsinek is hisztis, túlérzékeny volt. A dackorszak sosem múlt el. Mindennel és mindenkivel dacol. Már belefáradtam. Mióta kisteso van,lényegesen rosszabb. Mindenre nem a válasz. Nem akar enni, inni,a wc re is konyorgesek árán megy el pisilni,kín az öltözés,fetreng, unatkozik. Még mindig azt igényli,hogy folyamatosan játszunk vele. Egyszerűen mar nem megy,és őszintén kedvem sincs. Amúgy okos értelmes, kíváncsi,a suliban kiválóan teljesít,imád is ott lenn,tud mindent. De itthon csak a nyuglodes és dacolas megy. Nem értem. Sokszor így kel és az egész nap azzal telik,hogy fetreng hogy ő mit csináljon. Tavasszal biztos jobb lesz,a játszón. De én is panelban nőttem fel. Negyed ennyi játékkal,és sosem unatkoztam. Teli vagyunk legoval,könyvekkel, játékkal. Mit csináljak vele,mondjatok valamit.
2021. jan. 2. 07:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%
Az en 7evesem is hasonlo, dacos, makacs, kajaban finnyas es allandoan probalkozik h szorakoztassuk. En hasonloan "kezelem" mint ahogy #1 irta, vannak napok amikor a szr is szr, maskor kedvesebb. Sok turelem kell hozza es sok humor. Szinten osztalyelso. Hisztit mondjuk nem toleralom ugyh nalunk csak nyafi van, orditozas nincs. Beveszem a leszrom tabit es o meg megunja h nem er celba. Egyebkent ha unatkozik es bekuldom a szobajaba, kreativkodik, tegnap kitalalt egy tarsasjatekot pl.
2021. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%

Unatkozik. Le kell foglalni. Venni neki valamit, amivel elvan a nap nagy részében. Ne egy csomó játéka legyen. Olyan játéka legyen, ami érdekli, leköti. Egyébként meg a hisztivel nem kell foglalkozni. Eszik, ami van, ha nem eszik, eszik hideget, ennyi. Amúgy meg szerintem tényleg az a baj, hogy nincs lefoglalva. Talán el kéne menni vele erre-arra, sétálni, biciklizni, nézelődni valamerre, plusz nem tudom milyen hobbijai vannak, 7 éves, ha már tud olvasni, könyv jó lehet, mesenézés, társas, kreatív dolgok. De össze-vissza, hanem ami tényleg érdekli. Meg nyilván a gyerektársaság is kéne, együtt játszani más gyerekekkel.

Plusz ugye írod, hogy van kis testvér. Nem lehet, hogy a kicsi miatt ő jobban el van hanyagolva, vagy úgy érzi és figyelemfelhívásként csinálja ezeket? Azért egy 7 évesnél már nem normális az egész napos hiszti. Nagyszülők vannak? Jót tenne szerintem akár a légkörváltozás, nagyszülőkhöz elvinni kicsit. Jó, mondjuk nem ezekben az időkben, de úgy általában.

2021. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Jókat írsz utolsó. Tényleg sokat unatkozik,de akármit találunk ki,egyedül semmit,én nem érek rá egész nap ott ülni a szőnyegen vele. Még nem olvas sajnos. Az egy éves napirendjéhez igazodunk,a kicsi d.e. és du is alszik,akkor leülök vele vagy filmezunk. A covid miatt nincs nagyszülői jarkalas febr óta. :( Mindenki magas vérnyomásos,cukor beteg 65+ os.
2021. jan. 2. 13:24
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem tudunk ide oda mászkálni,férjem is krónikus beteg,nem szeretnék covidot hazahozni. Nagyon nehéz így bezárva . :(
2021. jan. 2. 13:26
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nem dolgozik?
2021. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
De,van foallasa meg vállalkozás is ami +6 óra a gép előtt legalább. Szóval otthon van,de keveset tud segíteni. Egyedül vagyok mindenre nagyjából.
2021. jan. 2. 13:42
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kérdeztem, hanem mert írtad, hogy krónikus beteg és emiatt nem mentek sehová. Ha dolgozni jár, ugyanúgy összeszedheti. De a játszótéren pl sok esély nincs rá. Vagy séta, biciklizés közben. Egy kis szobai trambulin is buli tud lenni
2021. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Valami hobbi esetleg? Festés, gyöngyfűzés stb?
2021. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem igazan csinál semmit egyedül. Egész nap mellette kéne ülni,ez a baj.
2021. jan. 2. 14:31
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg napirendet bevezetni. Kapjon feladatokat, pl.rajzoljon, de kapjon konkrét feladatot., mondjuk rajzoljon két autót, legyen házimunka is, pl.portörlés, legyenek foglalkoztató füzetek. Mindig picit több időre hagyd önállóan, mondjuk ülj le mellé legózni, építsetek egy várost, aztán az egyik ház építését bízd rá, amíg te mondjuk beraksz egy mosást. Mindig dicsérd meg, amikor önállóan elfoglalja magát vagy teljesít egy feladatot. Minden nap kapjon egy matricát, amikor nem nyűglődik. Ha összegyűjt bizonyos számú matricát, kapjon valamit, nem muszáj ajándékot, lehet élmény vagy kedvenc süti.
2021. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!