Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3.5 évesen utolérheti még a...

3.5 évesen utolérheti még a többieket vagy nála már biztos valami nincs rendben?

Figyelt kérdés
Pelenkás, nem beszél csak hangokat ad ki (aaaaa, ööö, űűű) és mutogat.
2021. nov. 15. 22:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Néha mondott már egy-egy szót.
2021. nov. 15. 22:32
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

A lányom 3 évesen tartott itt.


20 hónapos korától hordtam fejlesztésre. 3 évesen ment bölcsibe, 3.5 évesen oviba.


Most kapott diagnózist, autista (5.5 éves).


Jártok fejlesztésre, fejlődésneurológushoz, beszédindításra, TSMT-re?


Ezek fontosak lennének. Gyógypedagógus felmérte már? Közösségbe jár?


Ezeket jó lenne tudni.

2021. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát, kissé le van maradva az biztos. De védőnő és gyerekorvos biztos látta mostanában. Ők nem mondtak semmit?
2021. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Kommunikációs és nyelvi képességek

Egészséges gyermek 3 évesen


Képes tíz-tizenöt perces történetet végighallgatni.

Bonyolultabb, összetett mondatokat is megért.

Érti a helyre vonatkozó névutókat, toldalékokat.

700-900 szót használ (aktív szókincs), ennél jóval többet ismer (passzív szókincs).

Három-négyszavas szószerkezeteket használ.

Használ néhány grammatikai elemet (tárgyrag, személyes névmás, birtokjel stb.), de ezeket nem mindig helyesen alkalmazza.

Képes kérdezni (pl.: Mikor?, Milyen?, Miért?).

Kiejtése nagyrészt érthető.

3 és 4 éves kor között


A beszédértésben előtérbe kerül a tárgyak, jelenségek közötti kapcsolatok felismerése és nyelvi kifejezése. Ez a „Miért?” korszak. Már maga is toldalékok, névelők, kötőszók segítségével „tapasztja össze” a szavakat. Már nemcsak azt kérdezi: miért, hanem azt is, hogy: hol, mikor, milyen.

2021. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Lányom 3 éves kora után kezdett beszélni és egészséges, 3 éves 2 hónaposan kezdett mondatban beszélni és még később lett szobatiszta. De azért egyszerű szavak már másfél évesen is voltak neki és értette is azokat. Nem gondolnám, hogy minden oké nálatok.
2021. nov. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Jártok fejlesztésre kérdező? A fiam a hónapban tölti a 3-at. 23 hónapos volt, mikor kezdte a bölcsit, már akkor észrevették, hogy valami nem oké. Egyből küldtek a pedagógiai szakszolgálathoz és párhuzamosan kezdődött a fejlesztés a bölcsiben heti egy alkalommal. Október óta heti 3 fejlesztésre jár ( 1 alkalom bölcsi+ 2 alkalom korai fejlesztő). Fejlődik magához képest, és már vannak szavak kifejezések, de még mindig van bőven elmaradás. Szeptemberben lesz ovis, a szobatisztaság még sehol. Gyanítom tavasszal meg fogja kapni az autista kódot.

A leírásod alapján valami biztos, hogy van a gyermekednél, de hogy milyen mértékű a probléma, azt csak szakember tudja megmondani. Utolérheti persze a társait, ha megkapja a megfelelő segítséget. Biztos, hogy fejlesztésre szorul, ha eddig azt nem kapott.

2021. nov. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nem biztos hogy utol fogja érni az atlagot. De voltatok már valahol?
2021. nov. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom beszédben előrébb járt, mégse érte még utól a többieket folyamatos fejlesztés mellett (amit 1 hónapos korában kezdtünk és most 6 éves). A helyedben nem bíznám a véletlenre. Magától soha nem hozza be. Fejlesztéssel sem biztos, hogy "időre"
2021. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem az én gyerekem (sajnos?), a közeli családban van. Az anyja megvan róla győződve, hogy "olyan okos, annyira okos, csak nem akar beszélni" és valami zavaros szöveget nyom mindig arról, hogy a fiúknál ilyen előfordul az anyai kapcsolat mélysége miatt meg ilyenek. Mert tudna ő, ha akarna, ugyanis tényleg nagy ritkán mond egy-egy szót, amit nem elismétel, hanem magától, szóval olyan okos.



Nem látta még senki, a státuszokat online nyomták le a járvány miatt, gondolom ott bemondta, hogy minden rendben. Engem hülyének nézett, mikor felhoztam, hogy ez nem lesz jó, mert ez tuti nincs rendben, és meg kellene nézetni, mert minél tovább vár vele, annál valószínűbb, hogyha kell neki valami segítség és későn kapja meg, akkor pl. tanulási nehézségei lesznek, ha meg nincs semmi, akkor nagy kaland, feleslegesen megnézték a gyereket.


Most óvodába jár, így már nem tudja dugdosni és fel van háborodva, hogy a logopédiai szűréshez is muszáj volt kitölteni a papírt és nem tudta elbagatellizálni, mert az óvónők is látják miket ír rá meg a gyereket is látják hozzá. Szóval így már valaminek muszáj lesz elindulni. Nagyon sajnálom szerencsétlen kisfiút, hogy ilyen hülye anyja van, már elnézést, mert ezek szerint nem csak én vagyok a paramami, de szerinte én ehhez nem értek, mert egy az, hogy nekem lányom van és az más, meg az enyém eleve túl hamar is beszélt és nem kell az övét hozzá hasonlítani, mert minden gyerek más és másként erősödik lelkiekben. Tényleg az átlagosnál hamarabb és többet beszélt, de akkor is.


Már két éves korára mondtam neki, hogy semmi baja nem lesz, ha megnézeti, mert egy fél szót se mond, semmit, de neeeem, mert a fiúk és más is azt mondta, hogy a fiúk később érnek. És még most is itt tart. :( Nem is tudom, ha nem lett volna 3 évesen kötelező neki az óvoda, akkor meddig folytatja ezt.

2021. nov. 16. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
19%

Kezdezo azért állj uresbe. Remélem csak anonim vagy ennyire érzéketlen.

Tudod milyen nehéz elfogadni, hogy a gyereknél valami nem oké? O úgy látszik nem tud ezzel meg szembesülni, és valószínűleg nem is te vagy a megfelelő ember hogy ezzel szembesitsd.

Nem tudom miért foglalkozol ennyit vele. Szeretnéd látni hogy elfogadja hogy igazad van és osszeomoljon előtted? Persze tudom te csak annyira aggodsz a kisfiú miatt hogy nem kap korai fejlesztést. Amivel meg nincs elkesve egyébként.

Bizd ezt az óvodára ok majd elkuldik a megfelelő helyre.

Örülj hogy neked nincs ilyen problémád és jotekonykodj olyanban ami testhezállóbb.

2021. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!