Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3.5 évesen utolérheti még a...

3.5 évesen utolérheti még a többieket vagy nála már biztos valami nincs rendben?

Figyelt kérdés
Pelenkás, nem beszél csak hangokat ad ki (aaaaa, ööö, űűű) és mutogat.
2021. nov. 15. 22:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok érzéketlen, ez a véleményem, de nyilván neki sose így mondtam el és nem is kéretlenül, hanem ha kérdez (6 hónap van a gyerekeink között), akkor válaszolok és elmondom, hogy HA az enyém így lett volna, akkor megnézetem, hol nézetem meg, a szomszéd gyerek is így volt, a mi védőnőnk tovább küldte már 2 évesen, végül is semmibe se kerül, max. felesleges volt stb.


Aztán erre mindig max. hümmögött, majd megacélozta magát és közölte, hogy nincs itt semmi látnivaló mégse. Miközben arról beszél, hogy semmi gond, csak az anyai mély kapcsolat, mikor áll melletted egy 3.5 éves gyerek, aki csak úgy magának nézelődik és aaaaaaaaaaa, üüüüüü, o! ilyeneket "mond", miközben lassan forgatja a fejét, majd rámutat valamire csak úgy magának, hát nem tudom, te nem lennél úgy vele, hogy ba meg, szegényt valakinek tényleg meg kellett volna már nézni. Felnőtt ember, a saját csalódottsága, félelmei nem lehetnek előbbre valóak annál, hogy segítséget kérjen a gyereknek. Az óvoda nyilván lép, ez van most folyamatban és fel is van háborodva, hogy semmi baja és miért nem fogadják ezt el. Legalább ennyi előnye van a kötelező óvodáztatásnak.

2021. nov. 16. 12:18
 12/13 anonim ***** válasza:
11%

Az a baj hogy ha ez a véleményed az akkor is atut ha nem így találod. Nekem nagyon át szokott legalábbis.

Főleg hogy sajnálod a gyereket. Én pl utalom ha sajnalkoznak a gyerekemen. És száz fejlesztéstől sem fog "megjavulni" sok esetben... Amúgy persze nehéz ilyenkor bármi jót mondani a másik oldalról is, ezt elhiszem.

Viszont nem értem akkor a kérdést. Van bármi ketseged affelol hogy baja van a gyereknek? Nyilván nincs. Mert ez tényleg elég nagy lemaradás.

És nem hiszem hogy rosszat akar a gyereknek. Lehet épp azzal tesz neki jót, hogy amíg lehet nyugodtan, fejlesztések nélkül átlagosan neveli. Vagy ki tudja mennyit bír el a háttérben a párkapcsolata, és késlelteti tudat alatt a felismerést. Nagyon sok összetevője van ennek a dolognak, és nem fekete-feher hogy az a legjobb ha tesznek az anya lelkivilagara mert a gyerek állítólagos érdeke a minél korábbi fejlesztés.

Az allitolagost meg értsd jól: sok pénzt kidobtam csodamodszerekre ...

2021. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Érintettként mondom, hogy igen, nehéz szembesülni azzal, hogy valami nincs rendben, viszont nem szabad homokba dugni a fejünket! És minél idősebb, annál nehezebb fejleszteni. De el kell kezdeni, minél hamarabb!

És hogy a kérdésre is válaszoljak: behozhatja a lemaradását, láttam már rá példát, de ha nem kap a kisfiú semmilyen segítséget, akkor sajnos nem fogja.

2021. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!