Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvodai beszokatatás. SOS! Ti...

Óvodai beszokatatás. SOS! Ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ma volt a harmadik napunk. Itt az a szokás hogy rögtön ott kell hagyni a gyereket, és kész. A lányom 3,5 éves. Én otthon vagyok a 9 hónapos testvérével. A lányom szereti a gyerektársaságot, és napközben jól elvolt az ovodában, de a reggeli elválás katasztrófa. 8.30-ra viszem és 12.30-ig van oviban.


Első reggel üvöltött és kapaszkodott belém, legszívesebben hazahoztam volna, de otthagytam végül. Utána jól elvolt egész nap. Másnap minden gond nélkül ottmaradt reggel. Aznap este mondta hogy nem akar menni, mert az egyik gyereke elvette a maciját. Megbeszéltük hogy mit tegyen és megnyugodott. Reggel boldogan kelt, készültünk és jött oviba. Mikor elköszöntem, megint üvöltött és kapaszkodott belém hogy ne menjek el. Kint hallgatóztam, kb 5 perc után megnyugodott. Az óvónők szerint jól eljátszott napközben. Mióta hazajöttünk, csak azt mondja hogy nem akar oviba menni, vagyis az ovi tetszik, de maradjak ott én is.


Jelen pillanatban ott tartunk, hogy megegyeztünk hogy holnap ottmaradok, de nem a teremben hanem kint leszek kistesóval az öltözőben és az udvaron. Úgy tervezem hogy másnap megpróbálok elmenni fél órára ha belemerül a játékba. Nem titokban, hanem úgy hogy elköszönök, csak hátha akkor már nem zavarja ha játszik. Előbb csak kis időre megyek el, aztán egyre tovább Így kb 1 hét alatt talán megoldódna a gond. Szerintetek? Ti hogy csinálnátok? Volt valakinek hasonló?


Kicsit kétségbe vayok esve. Legszívesebben nem is vinném, dehát sajnos máshol nem tud gyerekekkel lenni. A mi környékünkön nem nagyon van játszótér ahol korabeli gyerekek lennének.


2010. szept. 8. 16:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges ilyen nagy feneket keríteni a dolognak, próbáljátok meg, hogy az elején apa vigye az oviba és ti elhozzátok a tesóval. Igen, neki az a dolga hogy most ovis legyen, neked meg hogy elengedd. Ő irányít most is, diktál neked a felnőttnek, hogy bemegy de várd meg, és te kint dekkolsz a kicsivel, a picire nem gondolsz? Mit csináltok 1,5 órán keresztül az előtérben? Szerintem baj, ha most visszalépsz. Jobb egyszerre túlleni rajta, ha a sírással, délutáni puhítással eléri amit akar,ő "győz". És sokkal tovább tart az egész, a sírást nem lehet megspórolni. A nagyfiam örömmel mosolyogva ment oviba 3 évesen és 4 hónaposan, az első naptól ott aludt, és egy hónap elteltével mégis sírdogált pár napig reggelente, akkor jött rá, hogy ez most már mindig így lesz, aztán az is elmúlt. Én is otthon voltam a 14 hónapos tesójával, pont ezért választottam, hogy ott aludjon az elejétől, ne kelljen a kicsit az ebédlőasztaltól felrángatni, hogy odaérjek a nagyért. Nekünk jó volt így.
2010. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 rucerka válasza:

Szia! Nem olvastam végig a többi hsz-t, de lehet írta már más is amit írni fogok.

Én mint "tapasztalt" anyuka, a tapasztalt csak idézőjeles, mert szerintem olyan nincs, max. sokat látott.:D

Szval azt mondanám, hogy ne ücsörögj az oviban, mert erre rá fog számolni a kicsi, ne engedj a sírásnak sem, tudod olyan kis okosak, és csalafinták tudnak lenni, a legérzékenyebb lelkű gyerek is beszokik hamar az oviba, ha Mi, Anyák úgy diktáljuk a tempót.Először is Neked kell akarnod, hogy beszokjon, beszéld meg vele, hogy Neki ez a dolga, ez a munkája, mint Apának, és Anyának is van munkája, ettől fontosnak érzi majd magát, azután biztosítsd, hogy szereted, és jössz érte, nehogy az jusson eszébe, hogy nem így van, annyi minden eszükbe jut elkeseredésükben. És határozottan, hátra sem nézve menj el.

Majd sírsz odakinn!:D Én is mindíg így csináltam, és pár nap alatt dicsőségnek fogja érezni, hogy Ő bizony már bölcsis, ovis, és büszkén fog menni, főleg ha még Ti Apával mondjátok is neki, hogy büszkék vagytok ré, hogy ilyen ügyes ovis!:D

Szóval fel a fejjel, menni fog az!:)

2010. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kicsit konszolidálódik a helyzet. Köszönöm mindenkinek a választ.

A legtöbben úgy látom egyetértenek abban hogy ott kell hagyni és majd megszokik. Ez nekeünk, nekem, nem vált be. A gyerek mentalitásának függvényében nem hiszem hogy mindenkinek így lenne jó. Én nem értem miért jó ha a gyerek üvölt, én meg kint bőgök, ahelyett hogy együtt próbálnánk megoldást találni. Nem hiszek abban hogy a gyerek manipulálni akar a sírással. Pusztán azért mert én is üvöltöttem az oviban, de emlékszem hogy nem azért mert egy számíto kisördög voltam aki így akarta lelkiismeretfurdalásba taszítani az anyját, hanem egyszerűen csak azért mert hiányzott az anyukám. Mindíg is ilyen maradtam. 32 évesen is minden második hétvégén anyuéknál vagyunk a családdal.


Aki hasonlóan érez mint én annak leírom nekünk mi vált be. Rájöttem hogy az én lányomat megilyeszti, hogy az óvónők reggel harsny jókedvvel köszöntik, és be akarják vinni a terembe. Ehelyett mi reggel és este is megbeszéljük otthon hogy mi lesz a program. (bemegyünk, átöltözünk, bemegy a terembe, tornázik, reggelizik, játszik, ebédel és megyek érte) Ha kell 50x elismételjük, mert biztonságban érzi magát attól ha tudja hogy mi következik, és mikor megyek.


A kicsivel is ott ültünk az előtérben meg az udvaron az első két napon mikor így csináltuk, mert megígértem hogyha bemegy a terembe magától akkor nem fogok elmenni, és reggeli után hazaviszem. Harmadnap már elmentem és csak a játék után vittem haza, negyedik nap is így volt, és ma már ebéd utánig maradt, és simán elengedett reggel.


Már mondja hogy menni akar ovodába, és jól érzi magát,, de kicsit sír reggel. Mondogatja hogy " nem sírok, mostmár elmehetsz", és bemegy a terembe magától.


Szóval én a beszoktatás mellett vagyok továbbra is, nem a dobjuk be a mélyvízbe elv mellett, még ha kicsit ferdén néztek is rám mikor ott ültem a picivel. Egyébként a picúrt egyáltalán nem viselte meg mikor ottmaradtunk. Megreggelizettem a babakocsiban, aztán nézegettük a könyvecskéjét, meg a képeket a falon. Nekem ennyit megért a nagyobbik lelki nyugalma is.


Délután már nincs semmi hiszti, ő mondja hogy holnap is megyünk oviba.


Köszi még egyszer mindenkinek a bíztatást.

2010. szept. 15. 19:38
 14/21 anonim ***** válasza:
Én csak egyet nem értek. Ha te otthon vagy a 9 hónapos tesóval, miért kell a 3,5 évest óvodába vinni? Zavar otthon? Mert szerintem ez a lehető legrosszabb időszak, még le sem csengett, hogy kistesója született, már viszed el magadtól. Sem pedagógiailag, sem lélektani szempontból nem helyes. Ráérnél 5 évesen beadni, iskolaelőkészítő céljából.
2010. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ha vetted volna a fáradtságot és végigolvasod akkor nem kérdezel hülyeséget. Nem zavar a lányom! Sőőőt! Hiányzik. De szüksége van gyerektársaságra és igenis szoknia kell a közösséget. 5 évesen még nehezebb lenne, főleg hogy akkor már nem lehet itthon csak orvosi igazolással, bonyolultabb a beszoktatás is.


Nem 8 órára adom be hanem 3-ra, mert itt nincs korabeli gyerek akivel játszhatna. És mint írtam élvezi. Az elválás mindíg nehéz lezs. Neki és nekem is.


Lelkileg 5 évesen is megviselné hogy a kicsi itthon van, ő meg oviban. (Megjegyzem, ez nem viseli meg.) Nem egy hét után adtam be hanem 9 hónap után, mert látom mikor a nagyinál játszóterezünk, meg mikor a rokon gyerekek ittvannak hogy imádja.

Azért köszi az építő jellegű hozzászólást. Ha ilyen helyzetbe kerülsz majd te is rájössz milyen nehéz döntés ez.

2010. szept. 18. 19:40
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Én már nemigen kerülök ilyen helyzetbe, mivel felneveltem 3 gyereket, és úgy tűnik, nem is rosszul. Az unokáim is idősebbek, mint a te nagyobbik gyermeked. A téma pedig szakmámba vág, azért mertem véleményt írni. A hozzászólásokat és a kommentjeidet elolvastam, de épp a kommentjeid ellentmondásosak. A hozzászólásomat építő jelleggel írtam, de tudod, majd megtapasztalod. No, mindegy. De ha elrontod a dolgokat, és 10-15 év múlva a kislányod ír ide , ne panaszkodj! Inkább olvass néhány kérdést a tizenévesektől. Lehet, hogy ráébredsz, valamit ti rontottatok el, épp a picikorukban. Vagy szerinted az természetes, és alaptalan, hogy gyűlölik a szüleiket, menekülnek otthonról? Bizony a szülők rontják el a dolgokat, csak nem veszik észre, sajnos. Az a ti bajotok, hogy feltesztek egy kérdést, aztán várjátok a bólogatójánosokat. Ha valaki nem ért egyet veletek, szeretne valóban segíteni, (nem mindig az a barát, aki inkább valótlant mond, a békasség kedvéért, bár az igazság sokszor valóban fáj)már nyomogatjátok a piros kezecskét. Én csak a kislányt sajnálom. Számomra az a legfájóbb, ha a szülők butaságának az ártatlan gyerekek isszák meg a levét. De végülis a te gyereked.
2010. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Én nem értékelek és pontozok, elvből, mert minden válaszra kíváncsi vagyok. Azért köszönöm hogy butának tituláltál, aki rosszat kar a gyerekének. Te mint szakmabeli tényleg azt mered állítani hogy az hogy 3 órára közösségbe adom a 3,5 éves gyerekemet, aki mellesleg szeret ottlenni csak az elválás nehéz anyutól, azzal hozzásegítem hogy meggyűlöljön? Tudod sokszor nem az a legjobb megoldás ami a legkellemesebb lenne. De ezt neked kell magyarázni aki szakmabeli?

Ahogy írtam, hozzásegítettem a lányom hogy ne üvöltéssel kelljen elválni hanem kicsit keseregve, de megnyugodva menjen oviba, ami remélem később teljesen elmúlik. Mellesleg ő kéri hogy menjünk.

Ha ezen múlna én is gyűlölném a szüleimet, mert 2 éven át üvöltöttem az oviban és a fél napot az asztal alatt töltöttem, a másik felét meg az ablaknál hogy mikor jön anyukám. Én ezt nem csinálnám végig a lányommal, mert itthon vagyok. De ha végsősoron szeret ott lenni akkor miért is kellene kivennem oviból?


Nem bólogatójánosokat vártam. HA azt vártam volna akkor annak éljeneztem volna aki azt mondja ne vigyem ovodába. Mi nem volt egyébként egyértelmű a kommentjeimben?


Szívem szerint itthon tartanám, de az eszemmel tudom hogy szüksége van az ovira. A szívem szakadt meg mikor sírt, ezért más módszerrel folytattuk a beszoktatást, ami úgy néz ki jó. Most is hiányzik, de jó neki ott, és 3 órát közösségben van. Ennyi volt röviden.


A te reagálásod viszont mindkét alkalommal bántó volt, nem is kicsit. Hogy mersz így ítélni, ismeretlenek felett. A gyerekkemmel nagyon jó a kapcsolatom, és a tesóval is imádják egymást, bár az elején volt féltékenység, és biztos lesz is még. Sokmindent el lehet rontani a nevelésben és mindenki követ el hibákat, de igyekszek legjobb belátásom szerint cselekedni, még ha szerinted ez buta is. Remélem magaddal is olyan szigorú vagy mint másokkal.


És remélem a tökéletesen nevelt családodban nem szembesülsz a problémádra ilyen módon reagálókkal, mint amilyen te voltál velem szemben.

2010. szept. 18. 20:55
 18/21 anonim ***** válasza:
A te előző kommentedben nem vetted észre a bántást? Szomorú. És igen, valóban eltaláltad, magammal szemben sokkal szigorúbb vagyok, mint másokkal. Én először magamban keresem a hibát. A szövegértés pedig már az általános iskola alsó tagozatában tananyag. Olvasd el figyelmesebben, amit írtam, hátha megérted, és nem érted félre. Továbbra is fenntartom a véleményemet,3,5 éves gyereknek nem muszáj óvodába járnia, ha az anya otthon van a kistestvérével. De kényelmesebb megoldás, ezt elismerem.
2010. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted kényelmesebb ovodába adni. Hát szerintem meg nem , és a szövegértéssel sem volt gondom soha.

Sokkal kényelmesebb lenne ha itthon lenne, de ismétlem, úgy gondolom hogy azzal teszek jót ha megy óvodába. Szerintem neked is gondjaid vannak a szövegértéssel, de én itt befejeztem. Az arroganciád és a tudálékosságod kiveri a biztosítékot, és félek nem tudnám megőrizni a jómodorom. Remélem többet nem futunk össze.

2010. szept. 18. 21:57
 20/21 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, te aztán nem vagy semmi! Jól leosztottad azt az idős hozzászólőt, pedig sok jó dolgot írt. Én szégyellem magam helyetted, biztos nem volt gyerekszobád. Az írásaidból ítélve talán sikerült elvégezned a 8 általánost. Milyen gyerekeket fogsz te nevelni? A hozzászólónak meg igaza van, tiszta ellentmondás minden mondatod. Akartam vinni, én nem is akarom vinni, csak mások mondják, hogy vigyem, ez rossz nekem, ez sokkal kényelmesebb nekem, stb. Akkor most miről beszélsz? Akarod vagy nem akarod? Írod, hogy te is utáltad az óvodát, de azért a gyereked szeresse. Nos, nincsenek ellentmondások? Ráadásul a te hangnemed valóban arrogáns. Nézz magadba, kérdező, és ne oszd le a válaszolókat! Ha valaki tanácsot, segítséget kér, legyen kicsit szerényebb, és udvariasabb.
2010. szept. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!