Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvodai beszokatatás. SOS! Ti...

Óvodai beszokatatás. SOS! Ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ma volt a harmadik napunk. Itt az a szokás hogy rögtön ott kell hagyni a gyereket, és kész. A lányom 3,5 éves. Én otthon vagyok a 9 hónapos testvérével. A lányom szereti a gyerektársaságot, és napközben jól elvolt az ovodában, de a reggeli elválás katasztrófa. 8.30-ra viszem és 12.30-ig van oviban.


Első reggel üvöltött és kapaszkodott belém, legszívesebben hazahoztam volna, de otthagytam végül. Utána jól elvolt egész nap. Másnap minden gond nélkül ottmaradt reggel. Aznap este mondta hogy nem akar menni, mert az egyik gyereke elvette a maciját. Megbeszéltük hogy mit tegyen és megnyugodott. Reggel boldogan kelt, készültünk és jött oviba. Mikor elköszöntem, megint üvöltött és kapaszkodott belém hogy ne menjek el. Kint hallgatóztam, kb 5 perc után megnyugodott. Az óvónők szerint jól eljátszott napközben. Mióta hazajöttünk, csak azt mondja hogy nem akar oviba menni, vagyis az ovi tetszik, de maradjak ott én is.


Jelen pillanatban ott tartunk, hogy megegyeztünk hogy holnap ottmaradok, de nem a teremben hanem kint leszek kistesóval az öltözőben és az udvaron. Úgy tervezem hogy másnap megpróbálok elmenni fél órára ha belemerül a játékba. Nem titokban, hanem úgy hogy elköszönök, csak hátha akkor már nem zavarja ha játszik. Előbb csak kis időre megyek el, aztán egyre tovább Így kb 1 hét alatt talán megoldódna a gond. Szerintetek? Ti hogy csinálnátok? Volt valakinek hasonló?


Kicsit kétségbe vayok esve. Legszívesebben nem is vinném, dehát sajnos máshol nem tud gyerekekkel lenni. A mi környékünkön nem nagyon van játszótér ahol korabeli gyerekek lennének.


2010. szept. 8. 16:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nagyon régi kérdés, de muszáj írnom.

Ez volt az első olyan kérdés, ahol a kérdező anyuka határozottan szimpatikus volt nekem.

Látszik, hogy szereted a családod, hogy a kislányod érdekeit tartod szem előtt akkor is, ha ez fáj. Nagyszerű anya lehetsz, ezt most őszintén mondom.


Minden jót a továbbiakban! :)

16L

2017. márc. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!