Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kezelni, feldolgo...

Hogyan lehet kezelni, feldolgozni, hogy a gyerekedet sem az oviban, sem az iskolában nem szeretik a gondozók azért mert más, sni-s?

Figyelt kérdés
A fiam 4 éves és ADHD-s. Nem verekedős, soha nem verekszik, sokat mosolyog, nevet, bohóckodik, csak nehezen tud egy helyben megmaradni, sokat fut, szaladozik, tekereg. Az oviban az óvónő nem szereti, nyilván ezt nem mondja, de látom. El sem köszön tőle, amikor megyek érte akkor nem hozza ki nekem, ma is egyedül jött ki a fiam a papucsával a kezében hogy azt átvegye. Közben látom ahogy főleg a kislányokat hogy babusgatja, szépen beszél hozzájuk. Ma is ez volt, ahogy fogta a kislányok kezét a fiam nem tudott rendesen kijönni az ajtón, mert elállták, kicsit meg is lökték a fejét, úgy bújt ki alattuk. Tudtam, hogy a lányokat jobban szeretik alapból, de a fiúkhoz is kedvesebb, vele nem,
2022. szept. 7. 13:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az óvónőkkel szerencsére nincs ilyen probléma. Sőt, kedvelik a lányomat, aki SNI-s, pedig viselkedés zavara van, megesik, hogy agresszív. Inkább a szülők rosszindulatúak, vmelyik még csak nem is köszön nekem. Más intézménybe esetleg nem lehetnek átiratni?
2022. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%

11

A lányom 8 éves 3. osztályos.

Volt egy ovis társa aki 1-2 osztályban osztálytársa is lett.

Próbálok mindig elfogadó lenni a sajátos nevelési igényű gyerekekkel de amikor hetente minim 3 alkalommal úgy jött haza az oviból és suliból hogy xy ma is bántott ( ne kis hajhúzásra gondolj hanem kővel dobálásra vagy harapára, lépcsőről lelökésre) akkor még anyuka volt megsértődve hogy miért nem bájcsevejgek vele...

2022. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

En sem ertem, miert kellene barkinek is egy idegen gyereket szeretnie ?

Persze, nem szep dolog erkolcsileg az ovonotol, hogy a masikat "szereti", de igazabol ilyen a vilag. En sem szeretem mas gyereket, ha problemas akkor meg foleg nehezebb az ugy.

Ezert nem hibaztathato senki.

2022. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez a fiúkat kevésbé szeretik sem igaz, vagy nagyon általanosito. Nekem fiam van és őt is nagyon szeretik ölelgetik puszilgatjak az oviban ugyanúgy mint a kislányokat, és előtte a bölcsiben is így volt, és a többi kisfiú felé is csak szeretettel közeledő gondozokat láttam, szerintem ez a normális.
2022. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

Hajaj, lesz ez még így sem!

Nekem mindkét gyerekem sni-s, ne tudd meg miket kell kiállniuk, és nekem is. Majd az iskolában jön még a feketeleves.

2022. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk szinte csak lányok voltak a csoportban oviban, az óvónők a fiúkat szerették. Most suliban alig akad lány, itt a lányokat szeretik:) Amelyikből kevesebb van, azzal kevesebb a gond szerintem, és úgy kivételeznek.


Én "jógyerek" voltam, engem szerettek. Volt "rosszgyerek" osztálytárs/csoporttárs, ő szerethetően volt rossz, és volt olyan is, aki kevésbé szerethetően volt rossz. Eddig az enyémet begyik bölcsiben nem szerették, másik bölcsiben szerették, oviban nem szerették, másik oviban sem, egyik suliban nem, most másik suliban igen.. nagyon kibuktam én is rajta, de idővel hozzászoktam.


Annak ellenére, hogy az enyém is SNIs, de szép, okos, és hát van, amikor kedves, van, mikor undok, volt mikor ütött/harapott, sokat kiabált és nem nagyon tartotta a szabályokat.. volt, hogy vígasztalta a síró gyereket és kiállt azért, akit más bántott. Nagyon vegyes volt, valahogy volt, aki csak a negatívat vette észre, más csak a pozitívat(pedig abban az időben harapott is sokat, de a bölcsissel folyton ölelgették egymást, nagyon bújt hozzá). Itt viszont suliban nagyon nem ez van, értékelik, hogy okosabb a többinél, megdicsérik(őszintén), hogy szép, és észreveszik azt is, ha kedves, de rákiabálnak, ha nagyon rosszul viselkedik, a kicsit rosszat elnézik. Szerintem ez a jó hely, a többi mind szélsőség volt, még ott is, ahol szerették, szinte a második anyja volt a gondozónő, amiért amúgy nagyon hálás vagyok, de szerintem magasra tette a lécet, ezért nem ment oviban a megugrása.. hozzá képest mindenki "gonosz" volt.


Szerintem ne hagyd egy helyen, ha tudsz, válts helyet.


Egyébként nem az anyuka tehet arról, hogy a gyereke megütötte/megharapta a tiédet. Én sosem ütöm meg az enyémet, nem otthoni minta és nem tudok mellette lenni, mikor ilyen, hogy megakadályozzam, pedig rohadtul sajnáltam az összes gyereket, akit bántott. Bár volt, hogy úgy gondoltam megérdemelte, mert ment a gyerekem után és cukkolta, majd játszotta a jókislányt, mikor jött az óvónő és tagadott. Egyszer láttam, utána nem sajnáltam a lánykát, de persze akkor sincs rendben a fizikai erőszak, de legalább értettem, hogy a gyerekem eszköztelen, az óvónő meg telibetojja.


Ennek a lánynak az anyja elfordítja a fejét, ha találkozunk, a mai napig, pedig igazi kis bully gyereke van(aki egyébként szintén SNIs, a nem verekedős, de butábbik fajtából). Őszintén ne foglalkozz vele, az ő gyereke aljas, az enyém meg bántja a másikat.. Csak a tapasztalat fog megkeményíteni annyira, hogy ne úgy lásd, hogy mindig bennetek van a hiba.. A kissrác szerethető, ha nem megy, váltani kell.


Amúgy nagyon vicces barát anyukája(bölcsis gondozó) mesélte, hogy ő az eleven gyerekeket szereti jobban, mert kikészül azoktól, akiknek mond valamit, de csak bambulnak rá, és nem reagálnak és mindenben segíteni kell nekik(ilyeneket mond, hogy "hozz egy pelust Annácska" és nem hozza a pelust, csak néz rá.. szerintem mondjuk cuki lehet, de elhiszem, hogy idegörlő, ha a falnak beszélsz.. De ja, nem ez az általános, de vannak ilyen emberek is.. nemek alapján is van, aki szelektál.. más bőrszín alapján. Más testalkat alapján.


Jó sokat írtam, a lényeg, hogy járkáljatok próbanapra másik helyre, ha meg nem szeretnél, akkor keress különórát a gyereknek, ahol őt is babusgatják kicsit. A kedvencek személyisége is "torzul" az egyik irányba, nem csak a mellőzöttek személyisége. A többi szülővel meg ne foglalkozz, az ő gyerekük is gáz, csak máshogy, nem jobbak nálad, nem nevelnek jobban nálad, és még butábbak is, hogy ezt hiszik:D Nem vagy kevesebb náluk. Idővel majd menni fog minden:)


Nekem amúgy az fájt még nagyon, hogy nem hívták sehova a gyerekem, nem bírtam nézni, ahogy meséli, hogy xynak is lesz bulija, meg mittudomén, őt meg nem hívják, de reménykedik, volt, hogy meg is ígérték és mégse. Szereztem neki barátokat máshonnan így ő is tudott menni zsúrokra és már az lett, hogy "nem kell, hogy meghívj, mert megyek a Daniéra"

2022. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" lepontozó!

Talán még veregessem meg anyuka vállát hogy a lányom állandóan kék-zöld foltokkal jött haza?

Fordított esetben mit tennél?

#12

2022. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%

Képzeld, olyan is volt, hogy az enyémre egy ráült, kettő oldalról meg megrugdosta oviban.


Semmit nem tettem, mert nem a szüleik hibája. Mondtam az óvónőnek, hogy figyeljen oda jobban, akadályozza meg, hogy a gyereket ne bántsák(akkor is ezt mondom, hogyha az enyém bántott mást) ő van ott, nem én. Ezek udvari esetek. Figyelnie kellene.

2022. szept. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

18

Ilyen esetben ha nem sni gyerekről van szó akkor szülőket keresem fel! Ez az Ő hibájuk nem az óvónőké. A gyereket otthon kell megtanítani viselkedeni!

2022. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%

12!


Én mondjuk azért pontoztalak le, mert q történetednek semmi köze a kérdéshez. A kérdező gyereke nem agressziv

2022. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!