Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kezelni, feldolgo...

Hogyan lehet kezelni, feldolgozni, hogy a gyerekedet sem az oviban, sem az iskolában nem szeretik a gondozók azért mert más, sni-s?

Figyelt kérdés
A fiam 4 éves és ADHD-s. Nem verekedős, soha nem verekszik, sokat mosolyog, nevet, bohóckodik, csak nehezen tud egy helyben megmaradni, sokat fut, szaladozik, tekereg. Az oviban az óvónő nem szereti, nyilván ezt nem mondja, de látom. El sem köszön tőle, amikor megyek érte akkor nem hozza ki nekem, ma is egyedül jött ki a fiam a papucsával a kezében hogy azt átvegye. Közben látom ahogy főleg a kislányokat hogy babusgatja, szépen beszél hozzájuk. Ma is ez volt, ahogy fogta a kislányok kezét a fiam nem tudott rendesen kijönni az ajtón, mert elállták, kicsit meg is lökték a fejét, úgy bújt ki alattuk. Tudtam, hogy a lányokat jobban szeretik alapból, de a fiúkhoz is kedvesebb, vele nem,
2022. szept. 7. 13:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

19, mégis mi közük lenne hozzá? Eszembe nem jutott, nem gondolom, hogy azt tanítják, hogy üljenek rá a másikra és rugdossák oldalról. Az egyik pl ázsiai kissrác, náluk nagy a szigor, de nem ő volt a "hangadó" hanem egy tök átlag gyerek. Nyilván nem SNIsek(az enyém az). Ezek kisgyerekek, az enyém meg kiakasztotta őket(ahogy ők is szokták az enyémet), és oda vissza mennek a verekedések, ha néha elszakad a cérna, mert túllőnek egy határon gonoszkodásban. Ovisok/alsósok, hova vársz tőlük felnőtthöz mérsz vérmérsékletet? A gyereken semmi sérülés nem lett egyébként, overálban volt(ez télen volt), egy kék folt sem. Annyi volt csak más benne, hogy az enyém hármat húzott fel, és összefogtak, az enyémet meg többen cukkolják, és egyedül van, ezért nem szokott ilyet csinálni, csak simán csapkod/rugdos, ha lefogják harap.(az enyém alacsony, cingár, ők nagyok)


Ahogy nálunk sem miattam van, náluk sem a szülők miatt van, a gyerekeknek egyszerűen alacsonyabb a tűrőképessége, és mivel nem csendes szorongó gyerekek, hanem hangosak, így kifelé jön belőlük a düh, amíg a szorongók befelé dühösek. Habitus kérdése, nem nevelése. Pláne, hogy vannak ugye érzékeny területek, egyik kissrácnak azt mondta az enyém mondjuk, hogy "téged biztos nem szeret az anyukád" na a kissrác nekiment. Meg is értem, érzékeny pont volt, persze verekedni nem szabad, de érthető, hogy kisgyerek nehezen fogja vissza magát, ha fájó pontra tapintanak. Az enyémnél is volt ilyen, már nem is tudom mire volt nagyon érzékeny, amiért egyből odacsapott gondolkodás nélkül..


ÉS mondom, sosem ütöttem meg, mivel ketten vagyunk, más sem üti, és nem is lát hasonlót. Ahogy harapni sem harapom, és az ételen kívül mást sem harapok. Ez nem szülői dolog! Ez a gyerek habitusa, eszköztára, esze, rossz stressztűrése. Nem hiszem, hogy valaha láttak volna olyat, hogy egy ráül, kettő rugdos, egyszerűen le akarták fogni, azt meg így volt könnyű, bántani akarták, és mivel földön volt, így jött ki nekik.

2022. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%
Hát pedig van 2 gyerekem akik felfogják hogy a dühöt és mérget nem a másik rugdosásával vagy megharapásával vezetjük le...igenis el lehet nekik magyarázni.
2022. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22%

22-esnek semmi fogalma sincs a gyereknevelésről.

Ha akármelyik gyerektől megkérdezed, hogy szabad-e verekedni, elméletben mindegyik tudni fogja, hogy nem szabad. Viszont ha olyan helyzetbe kerül az önkontroll még sokaknak problémát okoz, főleg akkor ha van valami neurológiai probléma a háttérben (pl, adhd, autizmus).

Igenis el lehet nekik magyarázni, és miből gondolod, hogy az érintett szülők ezt nem tették meg? Minden normális ember megteszi, kérdés, hogy a gyerekben ebből mi csapódik le. Te meg legyél boldog, hogy neked ilyen tökéletes gyereket dobott a gép. Nem a te érdemed, egyszerűen ilyen a természete. Szerencsés vagy.

2022. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
14%
Persze...honnan tudod hogy mennyi energiát fektettek bele??? De szólj le nyugodtan! Tökéletes további szép napot!
2022. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ovis gyerek biztos, hogy hallotta már, hogy "nem ütünk meg senkit", de ha ilyen baja van oviban, akkor bent is hallja napi szinten. Nem az a baja, hogy nem tudja, ahogy a felnőttek is tudnak dolgokat, csak nem tudnak úgy reagálni, ahogy kellene. NEM A SZÜLŐ TEHET RÓLA!
2022. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
87%

Lehetnek bizonyos esetek, amikor a szülő tehet róla, de ez a ritkább. Az oviban pl. volt egy nagyon agresszív kisfiú, és hallottam róluk ezt-azt a faluban. Apukának távoltartási végzése volt a családtól, mert részegen nagykéssel kergette anyukát. Bár őt sem kellett félteni, havonta másik pasija volt, és meg is lepődtem, mert a pasik jöttek szépen a gyerekért az oviba. Havonta másik pasi. Érthető, hogy a gyerek teljesen meg volt zuhanva.

De a legtöbbször nem ez a helyzet, hanem a gyerek nem neurotipikus, és higgyétek el, hogy a szülők otthon rettenetesen szenvednek emiatt. A környezet állandó kritizálása, megvetése nem igazán segít a helyzeten.

Egyébként én is minden nap azt hallgattam az óvodában, hogy jó lenne már neki elmagyarázni, hogy kéne viselkedni. Egy idő után már megmondtam az óvónőnek, hogy itt van napi 8 órát a gyerek, ha szerinte én nem magyaráztam el neki, akkor ő miért nem teszi meg?! Ja, mert nem használ. Bocsi. Hidd el, én is megpróbáltam.

2022. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Itt óvodáról beszéltek, ahol szakképzett emberek foglalkoznak a gyerekekkel. Ezek a szakképzett emberek miért engedik, hogy a gyerekek üssék-verjék egymást? Az nem indok, hogy kevés a fizetésük, nem muszáj ott dolgozni.
2022. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
26os, problémás szülőknek is lehet(sőt, esélyesebb), hogy idegrendszeri eltéréssel él a gyermeke. Valószínűleg ők is idegrendszeri mássággal élnek egyébként.
2022. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

28-as: nem állítottam, hogy nem, de az otthon helyzet sem segíti a megoldást. Viszont az emberek általában azt gondolják, hogy az összes problémás gyereknek problémás a családi háttere. Volt olyan tanár ismerősöm, aki azt mondta:

"Ha a gyerekkel gond van, a család nem működik jól."

Ha egy diplomás pedagógus ezt mondja, akkor mit várjunk a többi embertől?

2022. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!