Autista gyanus a kisfiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2,5 éves kisfiam, aki nem beszél. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem, mert van 25-30 “szó” amit mond, de többnyire hangutánzók, van, hogy csak a szó elejét vagy a végét mondja.

Járunk vele lassan 1 éve TSMT tornára, amit ugye itthon is végzünk. Emellett beszédindító foglalkozásra május óta, illetve 1 hónapja állatasszisztált foglalkozásra. Tornázni többnyire itthon szoktunk, a beszédindító és az állatos van egy héten 1-1 alkalom, ami max 30-40 perc. Szereti őket. (Van amikor nem)

Nem igazán szociális, a vele egykorú gyerekekkel nem igazán van el, van 1-2 vele egykorú gyerek, akiket megszokott velük “eljátszik”. Inkább a 10 éves korosztállyal találja meg a közös hangot.

Mozgása nagyon fejlett, mindent ügyesen csinál, sőt korához képest többet is. Enni mindent megeszik, nem válogatós.

A kérdésem így az lenne, hogy mit tudnék még csinálni, hogy beszéljen? Úgy tudom ilyen kiskorban még nem lehet megállapítani az autizmust, de valamerre szeretnék elindulni, mert úgy érzem, hogy egy helyben topogok és csak telik az idő. :(

Aggódom, hogy vajon sosem fog beszélni?!



2022. okt. 18. 14:27
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Tavaly decemberben kezdtük a tornát, akkor volt 20 hónapos. A beszéd miatt kezdtük, mert akkoriban még csak 2-3 szót mondott.

Egyébként hisztis, de ez a kor velejárója, nem durvább, mint másnál. Szerintem.

Amit még kihagytam, hogy június óta szobatiszta, már csak a kakihoz kér pelust és ahogy kész veszi is le.

2022. okt. 18. 15:42
 12/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem ertem a Gyakori nepe miert az autizmusra van ennyire raparazva ??

Ugyannyi az esely, hogy pl. cukorbeteg legyen, vagy talan meg rosszabb.


2.5 evesen NEM kell beszelni.

A torna meg massziv lehuzas, hogy nem veszed eszre, nem is ertem.

2022. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
55%
20 hónaposan teljesen oké a 2-3 szó, úgyhogy ahová jártok, ott a pénzedre mennek, abból élnek, hogy te ilyen túlparázós vagy.
2022. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

Ha autista gyanús lenne, semelyik korosztállyal nem találja meg a kapcsolatot. A szociális kapcsolatalakítás az autisták egyik nehézsége.

Veled milyen a kapcsolata?

2022. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom magánba járzok. Azok minden gyerekre ezt mondják, hogy hordjad sokat. 3 éves korig ez tök rendbe van.
2022. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

Autista vagyok. Mindent időben csináltam. A beszédtől kezdve a mozgásig. Képes vagyok szemkontaktust tartani és mutogatni is. Jó eredménnyel elvégeztem az iskoláimat. A magatartásom példás volt mindig is. A munkahelyemen is elégedettek velem. El tudom látni magam. Akárcsak rengeteg sorstársam. Ismerek 5 diplomás autistát is. Nem értem miért kell mimket ennyire lenézni és utálni. Vannak az autizmusnál ezerszer komolyabb problémák is.


Én azt kívánom bár ne születtem volna meg. Nem azért, mert autista vagyok, hanem mert a szüleim hasonlóan gondolkoznak. Az ismerősök, rokonok nem autista gyermekei sokkal rosszabbul viselkedtek, tanultak, mégis engem kell szégyellni, mert úgymond fogyatékos vagyok. Sokan emiatt járunk felnőtt korunkban pszichiáterhez, pszichológushoz. Nem szabadna az olyan embereknek gyereket vállalni, akiket ennyire zavar, ha nem felel meg a szabványnak.

2022. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Tudom, hogy nem minden autista olyan fejlett, mint mondjuk én, de ne csináljunk már úgy, mintha a nem autisták között nem lennének értelmi fogyatékosok, buták, életképtelenek, stb.
2022. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Sajnálom a helyzetedet! Gyógypedagógus hallgató vagyok, és latom, amit leírtál. Az a baj, hogy ezt te magadra veszed, pedig emiatt a társadalomnak kellene szégyellni magát! Nagyon sok autista tud olyan életet élni, ami nem okoz kárt másban. De a társadalom nagy része egy kalap alá veszi az értelmi fogyatékosokkal. Ugyan ez van szegény kerekesszékesekkel, látásfogyatekosokkal stb. Annyira sajnálom, hogy ti érzitek magatokat kelletlenül, és inkább úgy érzed, hogy bár ne születtél volna meg. Biztos vagyok benne, hogy, mint minden embertársunknak, neked is van erősséged, ami jó és boldog vagy!

Én kívánom, hogy az a réteg, aki elítéli az embertársát, csak mert nem ismeri, mielőbb haljon már ki, és ne is adja tovább ezt a nézetét! Meg az a réteg is haljon ki már, aki szerint a gyerekeket verni kell, és a csecsemőket sírni hagyni. A ringatás és ölelgetés helyett

2022. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Számomra felfoghatatlan, hogy hogy lehetnek ilyen rosszindulatú emberek, mint ezalatt a kérdés alatt???

Én egy aggódó anyuka vagyok, aki aggódik, hogy a gyermeke vajon fog-e beszélni, mert igen mindenhol azt hallom, hogy xy 1,5 évesen mondatokban beszélt és az egész család erre van ráfeszülve, hogy a mi gyerekünk miért nem beszél még.

Egy szóval sem említettem, hogy az autistákkal lenne bármiféle bajom, ugyanúgy fogjuk szeretni akkor is, mint most csak szeretnék a végére járni ennek.

Látom nagyon megsavanyodott életűek itt az emberek (tisztelet a kivételnek), hogy abba is belerúgnak, aki már így is a padlón van.

Kívánok mindenkinek minden szépet és jót!

U.i.: ha szerintetek ez a torna csak pénzlehúzás, akkor csak gratulálni tudok! Ha annak idején lett volna ennyi fejlesztési lehetőség nem a javítóba kötött volna ki a sok gyermek, hanem tudták volna fejleszteni őket a nekik megfelelő módon.

2022. okt. 18. 20:40
 20/32 anonim ***** válasza:
46%

Nézd! Egy éve jársz a gyerekkel ami att tornára, mert nem beszélt. Tehát 1,5 éves gyereket vittél "szakemberhez" mert nem beszél! És a "szakember" azt mondja ezek alapján h auti gyanús a gyereked!

Gondkodj!

Minek beszédindítás egy 1,5 évesnek?

Láthatóan 1 év alatt se eredt meg a nyelve, pedig ezért jártok. Akkor szerinted nem bactak át?


Igen. A torna stb egy nagyon hasznos dolog. Megfelelő szakemberrel, megfelelő időben. Itt viszont kidobott pénz volt. Mindezt azért mert "bezzeg xy meg már szavalt ennyi idősen"

Ahogy először is írtam, ne legyél ennyire maximalista paramami.

2022. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!