Autista gyanus a kisfiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2,5 éves kisfiam, aki nem beszél. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem, mert van 25-30 “szó” amit mond, de többnyire hangutánzók, van, hogy csak a szó elejét vagy a végét mondja.

Járunk vele lassan 1 éve TSMT tornára, amit ugye itthon is végzünk. Emellett beszédindító foglalkozásra május óta, illetve 1 hónapja állatasszisztált foglalkozásra. Tornázni többnyire itthon szoktunk, a beszédindító és az állatos van egy héten 1-1 alkalom, ami max 30-40 perc. Szereti őket. (Van amikor nem)

Nem igazán szociális, a vele egykorú gyerekekkel nem igazán van el, van 1-2 vele egykorú gyerek, akiket megszokott velük “eljátszik”. Inkább a 10 éves korosztállyal találja meg a közös hangot.

Mozgása nagyon fejlett, mindent ügyesen csinál, sőt korához képest többet is. Enni mindent megeszik, nem válogatós.

A kérdésem így az lenne, hogy mit tudnék még csinálni, hogy beszéljen? Úgy tudom ilyen kiskorban még nem lehet megállapítani az autizmust, de valamerre szeretnék elindulni, mert úgy érzem, hogy egy helyben topogok és csak telik az idő. :(

Aggódom, hogy vajon sosem fog beszélni?!



2022. okt. 18. 14:27
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
40%
Autisztikus vonásai, heppjei szerintem mindenkinek vannak. Az én gyerekeimnek is annyi minden volt babakorban, amire ráfogtam. Pl. mindkettő csak épphogy 3 éves kora előtt kezdett beszélni (addig semmit, töredékeket se), válogatósak voltak, az egyik későn járt, a másik későn lett szobatiszta, az egyik túl hisztis volt, a másik túl félénk, mindkettő válogatós... Most meg sulisak és semmi nem maradt ebből, pedig sehová nem jártunk (akkor nem volt divat). Nagyon jó tanulók, vannak bőven barátaik, jó a mozgásuk is. Szóval biztos jó dolog a fejlesztés, de élek a gyanúval, a normalitásba is több férhetne bele.
2022. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Szia megkereezhetem mi lett veletek azota.? Koszonom ha irsz
ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!