Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan gyerekkel, aki nem "tud" óvodába járni?

Figyelt kérdés
SNI-s, integrál óvodába jár, kiscsoportos. Sajnos agresszíven viselkedik (harap), indulat kezelési problémái vannak. Eddig segítettek az óvónők, jár fejlesztésekre is, de már egyre rosszabb a helyzet. Persze mindenki azt mondta, nem lesz egy séta galopp, és hogy ne várjunk csodát, hogy rögtön változni fog (kb március óta jár fejlesztésekre). De amúgy is nehéz eset, nem akar járni oviba, sokszor hisztivel megyünk, jövünk. Fáradt, nyűgös, nem bírja a korán kelést, emiatt még kiszámíthatatlanabb a viselkedése. Sokan mondták, hogy jót tesz neki a közösség, sokat fejlődik stb. Valóban sokat fejlődött példa beszédben, de néha úgy látom, neki ez az óvoda csak nyűg, hogy képtelen beilleszkedni, korán kelni stb. Mit tudnék vele kezdeni? Óvoda köteles, legszívesebben kivenném, de nem tehetem. Meg hát januárban vissza kell mennem dolgozni, az öccse jövő héten kezdi a bölcsődét.

2022. nov. 17. 08:51
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem te sem tudod..


Egyéb pszichés fejlődési zavar, az F90.00, biztos lefelejtették a kódot, csak a megnevezését írták rá, hívd fel őket!

Ne vidd spec oviba, mondtam, intézd el a GYODot, az 200ezer, csak délelőtt jár, és még kapsz 10 éves koráig gyest, meg emelt cspt, plusz dolgozhatsz napi 4 órában mellette. Ez bőven elég a gyerek jólétéért. Nem szegregáltba való a gyerek a diagnózisa szerint!(pszichológushoz felesleges vinni, pszichiátriára vidd!)

2022. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Vhogy nem értem. Ha nem olyan súlyos, hogy nem kell speciálisba vinnem, akkor miért kellene neki pszichiáter? Hogy gyógyszerekkel tömjék? Ezt semmiképpen nem szeretném, max ha tényleg muszáj, mert annyira súlyos eset. De akkor meg nyilvánvalóan már rég lenne kódja. Hamarosan esedékes lesz nála az éves felülvizsgálat, már megvárom ott mit mondanak, ha akkor sem adnak kódot, rákérdezek, most hogy van ez.
2022. nov. 18. 16:54
 23/50 anonim ***** válasza:
85%
Az óvodához nem tudok sokat hozzászólni, de a támogató óvónők/tanítók kincset érnek, ez az unokaöcsémen látszott! Ő sajnos az elején óvónőből és tanítóból is rosszat fogott ki. 22-es jókat írt, a sorok rendezéséhez sokszor az is nagy segítség, ha nem kell egész nap bent lennie és közben jár fejlesztésre, a GYOD sem rossz ötlet. A pszichiátrián - legalábbis idehaza - nem kezdik el élből gyógyszerrel tömni a gyerekeket, az egyik volt kollégám ilyen rendelőben dolgozott másodállásban és náluk akkor jött a gyógyszer, ha a sima foglalkozás már kevés volt és akkor sem véglegesen. A Vadaskertet többen dicsérték már nekem, az unokaöcsém is ott volt, tartották a tesómban a lelket, amikor el akarta vinni szegregáltba a fiát, hogy ne tegye, fog ez még javulni és milyen igazuk volt! Magasan funkcionáló auti a srác, nagyon értelmes, kemény menet volt, de normál suliba jár és nagyjából rendeződtek a dolgok.
2022. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképpen kivárjuk akkor az éves vizsgálatot és az ott kapott eredményből adódóan tovább lépünk. Egyébként máshol meg azt olvastam, hogy a pszichológus is sokat tud segíteni, meglátjuk.
2022. nov. 19. 09:01
 25/50 anonim ***** válasza:
30%

"nem akar járni oviba, sokszor hisztivel megyünk, jövünk. Fáradt, nyűgös, nem bírja a korán kelést"

Ennyi vele a baj, neg az, hogy harap? Csak mert ez nagyjából minden harmadik 3 évesre igaz. Milyen pszichiáter kell ehhez?! Az enyém is fáradt és szerdától már nem akar oviba menni. Ebben semmi kóros nincs. Jár az oviba és majd megszokja. Csak 3 éves, nem kellene tőle azt várni, hogy zokszó nélkül elvan napi 8 órát az oviban.

2022. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
Igen, sok embertől hallom én is, hogy ez normális ebben a korban, meg hogy majd kinövi. Csak az óvoda hozzáállása más. Változást akarnak, hogy ne legyen agresszív, tőlem, tőlünk szülőktől várják a változást.
2022. nov. 19. 18:37
 27/50 anonim ***** válasza:
30%
Kellemetlen a harapós gyerek, de azért nem mondanám, hogy ritka lenne kiscsoportosoknál, kozepsoben már nem szokták csinálni.
2022. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
14%

Egyszerű. Spec óvoda. Azért megy nyűggel mert valószínűleg az óvónőknek tele van a gyerekkel a hócipője és ezt érzi egy gyerek.

Spec oviba több autista SNI-s gyerek jár, ott nem nézik ki, naponta fejlesztik te még el tudsz menni dolgozni ugyanúgy.

2022. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
76%
A Gyod nem 200.000 csak 180.000at kapsz kézbe.ha megteheted hogy 4 órában dolgozz megéri. Én is azon vagyok de itt ahol mi lakunk nincs 4 órás munka.
2022. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
De azt is megpróbálnám a helyedben ha nem a spec ovit választod hogy àtvinni egy másik óvodába. Nem kell hónapokat várni hogy mi lesz. Legalábbis én biztos átvinném ha nem érezné ott jól magát. Egyrészt nem csak a szülőnek kell kezelnie azokat a problémákat amit leírtál hanem nyilvánvalóan az óvodába is csak ott szarnak rá hogy foglalkozzanak egy idéző jelbe problémás gyerekkel a huszonix gyerek mellett erre se idejük se kedvük, se akaraterejük sincs
2022. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!