Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ovis gyerekeim a lakásban...

Ovis gyerekeim a lakásban rollereznek mikor mondtam hogy nem szabad, ez nem játszótér. Mondtam nekik eladom a rollert ,akkor is csinálják. Tárolóba nem akarom rakni,nem lehet lezárni sehova ott. Eladjam szerintetek a rollert ?

Figyelt kérdés
És akkor végre talán komolyan vesznek. Amúgy is elég sokat kell velük harcolni,dackorszakban vannak. Tudom, lehet hülye kérdés.
2023. máj. 14. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Inkabb vidd ki őket rollerezni..
2023. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó de addig tárolni kell valahol a rollert..
2023. máj. 14. 17:39
 3/17 A kérdező kommentje:
Mikor esik az eső nem lehet..
2023. máj. 14. 17:39
 4/17 A kérdező kommentje:
Egész nap nem lehet kint lenni. Ráadásul nem lassan mennek a rollerrel hanem gyorsan, neki mennek a falnak pl...
2023. máj. 14. 17:45
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha eltenni nem tudod, és annyira szrba sem vesznek, hogy sehogy se hallhatnak rád akkor jah, add el. Nehogy megerőltesd magad és neveld őket! Nehogy megtiltsd nekik, a hangod se emeld fel, hiszen nem az anyjuk vagy, hanem a személyzet.
2023. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Próbálom nevelni de semmi nem használ. Tiltsam? Hiába.. hangomat is felemelem.
2023. máj. 14. 17:50
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Kérlek, mondd hogy csak trollkodsz!

Ha már ovis gyerekekkel nem tudsz mit kezdeni, mi lesz, ha erőben is felnőnek hozzád?

2023. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Hogy mit csinálj? Vegyél egy rollert magadnak is, és rongyoljatok bele a gyerekekkel együtt a pocsolyákba. Imádni fogják. Most hülyének nézel valószínűleg, de próbáld csak ki, hogy néha belemész ilyen ökörségekbe.

A lakásban meg próbáld őket mással lekötni. Fessetek, origamizzatok, barkácsoljatok, süssetek együtt valamit, társasozzatok. Sajnos a "ne csináld" meg a "nem szabad" csak olaj a tűzre. Annál nagyobb buli, hiszen nem szabad.

Kicsit hosszabb távú megoldásként gondols végig, mennyire vagy magabiztos. Mennyire vagy benne biztos, hogy helyesen neveled a gyerekeket? Egyáltalán, hogy vagy Kérdező? Fontos lenne, hogy te jól legyél. Legyen önbizalmad, elhidd, hogy jó anya vagy.

2023. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Sose fenyegetőzz olyannal, amit nem tartasz be vagy nem igaz. Saját hitelességedet ásod alá vele. Ha azt mondod, ne rollerezz a lakásban, mert akkor eladom, akkor add el.

Én amúgy a helyedben vagy kivittem volna őket esőruhában, vagy az első után szólok, hogy nem vagy elrakom. Aztán kirakom a lakás elé, ha máshol nincs olyan helyiség, ahol nem érik el. Sose alkudozok a gyerekemmel, de sose fenyegetem, én következetesen közlöm vele mikor mi fog következni, és egy figyelmeztetést mindig kap, hogy legyen lehetősége korrigálni az adott helytelen viselkedést. Sose kell ordítani, semmi, megtanulták, hogyha szólok, akkor nem viccelek. De azért foglalkozni is kell velük, ha látod, hogy nem bírnak az energiával, akkor ki kell találni valami mozgási lehetőséget, nem utólag nézni, hogy pörögnek. Ilyen időben gumicsizma, esőruha, aztán hajrà, ugrálja végig a pocsolyákat.

2023. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Rakd fel a polc tetejére és mond meg, hogy nincs roller, két napig mert rollereztek, mikor azt kérted ne tegyék. Vagy bárhova ahol nem keresik, ki a teraszra, be a szekrénybe.


Akár amikor alszanak, és nem látják, hogy hova került, és mondhatod azt, hogy bekerült az egyik boltba mivel nem viselkedtek rendesen.


Aztán, ha jól viselkednek, akkor legfeljebb visszavásárolod.

2023. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!