Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ovis gyerekeim a lakásban...

Ovis gyerekeim a lakásban rollereznek mikor mondtam hogy nem szabad, ez nem játszótér. Mondtam nekik eladom a rollert ,akkor is csinálják. Tárolóba nem akarom rakni,nem lehet lezárni sehova ott. Eladjam szerintetek a rollert ?

Figyelt kérdés
És akkor végre talán komolyan vesznek. Amúgy is elég sokat kell velük harcolni,dackorszakban vannak. Tudom, lehet hülye kérdés.
2023. máj. 14. 17:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Esőkabát, gumicsizma. A lakásban meg nem engedni! Elvileg te vagy a felnőtt! Semmi szavad nincs? És ha a konnektorba akar villával nyúlkálni? Azt se tudod megtiltani?
2023. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelem, hogy esetleg olyan panelba költözünk, ahol ovis gyerekek a fejem felett rollereznek, és a hideg ráz. Nekem is van egy 4 éves fiam, erős akaratú gyerek, de vannak határok, amit anyaként az én kötelességem és felelősségem betarttatni. Hiszen a gyerekért, a viselkedéséért is én felelek. Hamar rövidre zárnám a dolgot nálatok is. Szomszédként is. Először szépen, de aztán meg már bocs, de kvára nem.
2023. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha valamiért problémás lett egy játék, feltettem a szekrény tetejére. Hamar megtanulták hogy nem ők a főnökök.
2023. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vesznek komolyan, mert olyan dolgokkal fenyegetőzöl, amit utána nem teszel meg. Nem csak most, rendszeresen, mert a gyerekek láthatóan megtanulták, hogy nem kell téged komolyan venni, úgy se csinálod meg. Érdekes, engem még egy gyerek se mert figyelmen kívül hagyni és ehhez még csak ordítanom se kellett. Önmagadban kellene lenni egy elhatározásnak, hogy téged nem fog irányítani egy gyerek, és ez meg fog jelenni a beszédedben, a hangsúlyodban, a cselekedeteidben stb... A gyerekek nagyon jól érzik, hogy kinél meddig lehet elmenni, sőt időnként le is tesztelik.

A rollert én egyszerűen elzárnám és akkor sem adnám vissza, ha ordítva vernék magukat érte. Nem és kész, mert nem értettétek meg, hogy a lakásban nincs rollerezés. Mindezt mindenféle ordítozás és indulat nélkül, határozottan közölném és az úgy is lenne. Azt is elmondanám, hogy ha tudnak normálisan viselkedni egy hét múlva visszakapják. (más-más okból de a túl rövid időnek éppúgy nincs értelme, mint a túl hosszúnak)

Minden másban hasonlóan járnék el. Gyereket csak következetesen lehet nevelni és a saját bénaságunkat nem kell a dackorszakra fogni. A szeretet pedig nem az jelenti, hogy minden megengedek, amit őméltósága éppen kitalál. Ha téged irányítani tud egy dackorszakban lévő 2-3 éves gyerek a hisztijével, akkor mi lesz később? Megver, mert nem adsz neki elég pénzt?

2023. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó ír, abszolút igaz. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki állandóan olyasmivel fenyegetőzik, amit úgysem csinál meg. A gyerekek tesznek is rá nagy ívben, hogy mit mond vagy mi tilos, mert ők is tudják, hogy nem történik semmi. Utána következett, hogy az ismerős "másokra kente a felelősséget". Pl. mindjárt jön a rendőr bácsi; nézd, már figyel az úszómester és hasonlók. Ez is kb két napig működött, utána tudták, hogy senki nem fog jönni.


Ha neked nincs tekintélyed, akkor annyi volt. Nem igaz, hogy az egész lakásban nincs egy hely, ahova el tudod zárni a rollert. Állj a sarkadra.

2023. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Fakanál nincs , gondolom szoktál főzni.

Én ha megmutatom a fakanált egyből működik minden.

Elég ha csak intek vele .


Ha nalatok nincs akkor add el a rollert

2023. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xp ali ***** válasza:
Mi lenne, ha kivinnéd őket a szabadba? És ott rollerezhetnek kedvükre.
2023. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!