Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lányom még nem szobatis...

4 éves lányom még nem szobatiszta, üvölt a bilin, és képes visszatartani egész nap, szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyébként egészséges.
2010. okt. 14. 21:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nálunk kialakult most egy ijesztő helyzet,de megoldja a problémát.Ha nem lát egy percig, akkora ordításba kezd, hogy önkéntelenül is kijön a kaka, na akkor szaladok a bincivel és elkapom a kakát és most már kezd ráülni is.Na és eddig glicerin kúpot használtam ilyenkor.Most az van, hogy ráülünk a bincire, viszek valami érdekeset, közben mondom, hogy nyomja a fenkébe, ne a fejébe és egyszer csak kijön:-)Nem tudom segített-e?
2010. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
Azt írod , jártok pszichológushoz , nem tudom, hogy ezt tanácsolta e ( én a Vekerdinél olvastam ) játszon sokat sárral ! Homokozzon , vizezzen , sarazzon . Próbáljátok meg !
2010. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Leírom a mi esetünket, hátha:)Kisfiam nyáron volt 2 kakilt a bilibe mint a szél (kapott matricát a bilire mikor belekakilt, ment is a dolog, mint a parancsolat egy idő után már magától, uncsitesó 3- pisi ment kakilni nem akart a bilibe. Együtt nyaraltunk a nyáron a fiúk hozták a biliket, uncsi látta a fiamat, ahogy ügyeskedik meg a kidekorált bilit is. Mikor neki is kellett utánozta, ment neki is ováció, matricák, dícséreten el volt ájulva magától, mire hazamentünk nem volt gond.Keress vmi cimbit, akinek már megy ereszd össze őket, hátha..., egy próbát megér.:)
2010. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Monika:


Hát akkor én irnám a mi történetünklet az én fiam 4éves ovis pisilni pisil rendesen wc-be is 1,5kora ota de a kakilást bilibe csinálja na most hogy megint el kezdödöt az ovoda heti 1szer kakil és azt is ugy hogy guttalaxot kell neki adnom már probáltam mindent de semmi eredmény..multkor történt olyan valamiért vissza tartota a pisit és nem tudot utána már pisilni nagyon sirt el vittük dokihoz azonal korház végig üvöltöt a gyerek röntgen és uh 1,1litert pisilt cattaflamal már majdnem meg katéterezték de sikerült neki azota pisil de kakilni heti 1szer!

2010. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%
Ne haragudj meg,de itt nagyon nagy lelki problémái vannak a szerencsétlennek!Szégyeld magad,gondold végig,hogyan bántál eddig azzal a kis törékeny lelkű gyerekkel.Le lehet pontozni,tudom,hogy fáj az igazság,de itt adod az ártatlant,a gyereked meg miattad szorong,még kaksizni sem mer.
2010. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nálunk nem voltak ilyen gondok a szobatisztaság témával, de azért leírom, hogy mit próbálnék.

Mi a Bilikönyv című könyvvel kezdtük a bilire szoktatást, azt olvastam és mutogattam a gyerekemnek. NAgyon tetszett neki.

Próbáltad már azt, hogy előtte elvégzed a dolgod és megmutatod, hogy mi hogy működik és hogy nem kell félni tőle?

Vagy mi az amit nagyon szeret? Csoki? Mese? Játszó? Babázás? Ígérd meg neki, hogy ha sikerül nem pelusba kakilnia, akkor kérheti. És ne sürgesd soha!! Ha csak az igyekezetet is látod rajta, akkor is dicsérd!

Van valami elfojtása, hogy nem mer kakilni szerintem, valami szégyenérzet. Sok-sok szeretet kell neki, hisz kicsi még...

2010. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A doktornő szerint a bilitől, és a wc-től fél valami miatt. Még nem jöttünk rá, hogy miért.

Kedves ítélkező!

Mindannyian áldozatok áldozatai vagyunk.

Azzal az eszközkészlettel rendelkezünk, amit a szüleinktől kaptunk, és ezek a viselkedések többnyire beidegződtek.

Igazad van, azzal, hogy hibáztatsz minket, bizony nem segítettél sokat.

Tudod, amire nem tanítottak meg engem, arra nem tudom megtanítani a gyerekemet, és itt most nem a bilitől való félelemről van csak szó.

Az, hogy te milyen hibákat követtél el a nevelés során, vagy már kiderült, vagy még ezentúl fog kiderülni.

Az viszont, hogy te is követtél el hibákat, bizonyos.

Ha a bilikudarcról az derül ki, hogy nekem kell változtatnom a viselkedésemen, hát örömmel megteszem.

Csak tudjam, mit kell változtatnom. Ebben, ha tudsz segíteni, köszönettel veszem, de ha nem, akkor inkább ne írjál!

Neked is további eredményes gyereknevelést kívánok!

2010. okt. 19. 19:04
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vigyáztam egy kisfiúra, aki 4 évesen még egyáltalán nem volt szobatiszta. Akkor volt az én kisfiam 2 éves. Egyik nap meglátta, hogy az én fiam a WC-be kakil, és attól a naptól kezdve rá lehetett venni, hogy ő is megpróbálja. 1 hétre rá teljesen szobatiszta volt.


Próbáld neki megmutatni, hogy más gyerekek is így csinálják, és egyáltalán nem kell félnie tőle.


Ha ez nem segít keress fel egy másik gyermekpszichológust. 3-4 alkalom után változást kellett volna elérnie. Adok egy számot, mi jártunk hozzá és nagyon jó. Pásztor Sándor: 0670/3173879

Budapesten van.

2010. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: ovis, és egy éve látja a többieket. Fél ráülni valamiért, pedig nem ijesztgettük őt soha semmivel. Ezt az egy dolgot kivéve teljesen kiegyensúlyozott gyerek, nem szorongó, nem félénk, és nagyon értelmes, okos. Fóbiája van attól, hogy ráüljön a bilire vagy a wc-re, vagy mi.

Arra nem jövünk rá, mi a félelmének az oka a wc-től és a bilitől.

2010. okt. 26. 09:01
 20/23 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok. 3 evesen nem akar raulni bilire, uvolt ha eloveszem es probalkozom. Ha nincs rajta pelus visszatartja. Es addig kepes tartani amig pelust adok ra. Olvastam egy rovatban, hogy meglehet probalni, hogy a tiszta pelust belehelyezzuk a bilibe es ugy probaljuk meg ravenni hogy vegezze el a dolgat. Nalunk nem ment, ugyanis szerintem meg nem fogja fel mit akarok tole...
2010. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!