Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lányom még nem szobatis...

4 éves lányom még nem szobatiszta, üvölt a bilin, és képes visszatartani egész nap, szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyébként egészséges.
2010. okt. 14. 21:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, de nem tudom pontosan hol a következő esetet. Egy kisfiú nem tudott csak pelenkába kakilni. Az anya mindent megpróbált, ígérgetett, fenyegetett, dicsért, dorgált. Majd egy gyerek pszichológus azt ajánlotta, hogy beszélje meg a gyerekkel, hogy nincs több pelenka, elfogyott és már ilyen korú gyerekre nem gyártanak. Együtt vették ki a szekrényből az utolsó pelust, és nyomatékosította az anya, hogy nincs több, így nem fog tudni már pelusba kakilni. Az anya megfogadta a tanácsot, a kisfiú két napig a gatyába kakilt, de utána ő kérte, hogy ültesse az anyja a WC-re.


Esetleg próbáld ki ezt, ugyanis a lányoddal semmi gond, hiszen vissza tudja tartani a pisit és a kakit, csak kényelmi szempontok vagy valamihez ragaszkodás miatt mégis a pelust kéri. Ha megtapasztalja, hogy milyen bugyiba pisilni, kakilni, lehet a második alkalommal már ő kéri a WC lehetőségét. Szerintem ez hasonló, mint a cumi. Amíg el nem veszi az ember, addig el sem tudja képzelni, hogy a gyerek tud élni nélküle. Szorítok, hogy sikerüljön!

2010. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Bár jó későn, de sikerült. Sajnos nagyon kényelmesek a mai pelenkák. Aki mostanában van ebben a helyzetben, amilyenben mi voltunk, bátorítanám, hogy csak ne adja fel. Szerencsére a lányomról kiderült, hogy a pszichéje rendben van. Ne engedjétek, hogy mások ítélkezzenek felettetek, mert nem feltétlenül csak a megfélemlített gyerek nem kakil a bilibe.
2011. szept. 11. 04:51
 23/23 anonim ***** válasza:
kedves kérdező és milyen módszerrel? Én vagyok az első válaszoló. Nálunk sajnos eltelt egy év, de még mindig a gatyába megy, nagy ritkán a wc-be. (persze megy a dicsérés, de eredménytelenül)Minden alkalommal megbeszélem vele, hogy semmi baj, legközelebb jobban igyekezzen és hátha a wc-be sikerül. Ezek szerint lányod 5 évesen lett szobatiszta. Mi is 4,5 évesek vagyunk és roppant idegesít amikor a rokonság hüledezve osztja az észt, hogy a gyerek még mindig bekakál. Hátha tudsz adni nekem valami jó ötletet.
2012. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!