Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Felhivott telefonon a fiam...

Felhivott telefonon a fiam (13) osztalyfonoke hogy ne vigyen a gyerek tobbet szolot az iskolaba mert megkivanjak azok a gyerekek akik nem engedhetik meg maguknak, . Azt sem tudtam mit valaszoljak, szerintetek?

Figyelt kérdés
Megjegyzem hogy 28 gyerek kozul talan 3-4 akikugymond szegenyebbek.
2011. febr. 15. 12:16
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, hogy vannak szegényebbek és gazdagabbak. Tisztában vagyok vele, hogy a gyümölcs sajna kezd luxus cikké válni. Bár tapasztalataim szerint azért a gyerekek se vesznek a zsebpénzükből gyümölcsöt.

Szerintem se fordulj a tanárnő ellen, márcsak a fiad miatt sem.

De pl.: ha van egy tejérzékeny gyerek az osztályban azt is figyelembe veszi a kedves tanárnő? Nem hiszem. Tényleg lehet, hogy ő kívánta meg :)

2011. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
91%

Őszinte legyek?

Ez egy tipikus pedagógus magatartás. Ilyen hülyeségért felhívni egy szülőt.

A tanár helyében nem hívtalak volna fel, mert nem tűnt volna fel, hogy a gyereked szőlőt eszik, mert nem szoktam mások étkezési szokásaival foglalkozni.

Egyébként sajnos a mai világban ez van szegénység. Valahol sajnálom a többi nyálcsorgató gyereket is.

Legyél rugalmas, nem halsz bele te sem ha a gyereked nem visz szőlőt a suliba, csomagolj neki egy banánt almát pl.

2011. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk anno kötelező volt megosztani ha valami olyat vittünk, így volt, h összesen egy szem szőlő jutott nekem...bár nekünk a kertben termett. Szerintem ne a tanár mondja meg, h mit ehet a gyermeked. Ennyi erővel kötelezzen arra, hogy csak sós-vajas kenyeret csomagolj neki, mert az olcsó, és mindenki megengedheti magának. Nekünk is volt, amikor nagyon rossz volt a helyzet anyagilag, de vettünk gyümölcsöt, igaz, nem a legdrágábbat.
2011. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk"gazdagok",nincs minden nap szolo otthon,akcios volt,azert vettem es a fiam kerte hogy tegyek mondvan mar unja az almat.Masik dolog az hogy a legutobbi szuloi ertekezleten panaszkodott az osztalyfonokno hogy a gyerekek nem visznek uzsonnat hanem penzt.Akkor mi is a helyzet?Szoval nem akarok vitat az osztalyfonokkel,mert a gyerek issza a levet az ilyesminek es valoszinu hogy nem teszek tobbet neki de akkor csak parizsis kenyeret tegyek,mert ha teliszalamist teszek az nem fair?
2011. febr. 15. 12:46
 15/50 A kérdező kommentje:
Ja!Es abbol a kis furtbol megkinalta a korulotte levoket,nem bujt el a sarokba,egyebkent is joszivu pici koratol...
2011. febr. 15. 12:48
 16/50 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nem értem... Most ne az ofi dirigáljon, hogy te mit veszel a gyerekednek. Azért meg ne panaszkodjon, h egyesek pénzt hoznak magukkal. Én is hozok magammal a suliba és abból csokit szoktam venni, de azt lemozgom, az igazság az, hogy, ha nem ennék csokit, akkor csontvékony lennék.
2011. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan hülye helyzet. Ha legközelebb csokit visz, akkor azért szól? Értem, hogy van aki nem engedheti meg magának, és ez szomorú. De hol a határ, amit lehet vinni, és amit nem? A többi gyerek megveszi a büfében mondjuk a chipset, csokit, colát, akinek nincs pénze, az meg megint csak nézi.

B@asszus, hogy ilyen dolgokon kell gondolkozni!!! Minden gyereknek járna, hogy bármikor gyümölcshöz jusson. :(

2011. febr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi erővel tényleg csak vajaskenyeret csomagolj, mert van, aki csak azt engedheti meg magának, csak turkálós használt ruhákat adj a gyerekre, akkor is ha meg tudod fizetni a jó minőségű ruhákat, mert valakinek nem futja rá. Táskából se valami jó minőségű, gerinkímélő darabot válassz, hanem a legócskábbat, menjen a te gyereked háta is tönkre, hisz van akinek tönkre megy.

Sőt tovább megyek: ne járj fodrászhoz, mert sok nőnek nem telik rá, és szegényeknek milyen érzés lehet a te szép frizurádat látni, a kocsitól szabadulj meg, hisz milyen érzés lehet a megállóban ácsorgó embereknek látni, hogy te az autóban ülsz.

Végül költözz egy egy szobás albérletbe, gondolj azokra, akik elsétálnak a szép családi ház előtt, miközben nekik csak egy pici albérletre futja. Agyam eldobom...

Szomorú, hogy sok szegény, és éhező gyerek van a világon, de valljuk be, ez azoknak a felelőtlen szülőknek a hibája, akik a bizonytalan, vagy kifejezetten rossz anyagi körülmények közé bevállalják nemhogy az első, de a második, harmadik, sőt, negyedik gyereket is. Én se gazdag családban nőttem fel, sőt! Igen, volt hogy irigykedtem az osztálytársaimra, mert nekik márkás, szép ruhájuk-cipőjük volt, míg nekem a szomszéd lány használt göncei jutottak. És lám, mégis ember lett belőlem! És még valami fontosat tanultam: csakis akkor fogok gyereket vállalni, ha nem kell semmiben se nélkülöznie. Egyeseknek sajnos annyira önzők, és úgy elveszik a hormonok az eszüket, hogy a fene nagy anyai ösztönüktől vezérelve gondolkozás nélkül potyogtatják a gyerekeket. De ez már más tészta.

Jó hogy a két szememet ne szúrjam ki, nehogy a vak emberek megirigyeljék...

2011. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Egy dolog meg amit megis elmondok majd neki ha talalkozok vele:az egyik gyerek az osztalybol aki ugymond szerenyebb korulmenyek kozott el,a ferjemi smeri az apjat:ugy cigizik mint a gozmozdony,habar semmi kozom de akkor a gyereknek ne csorogjon a nyala mert megvehetnek neki a szolot(a bago arabol)!
2011. febr. 16. 15:39
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát most nem tudom, hogy nevessek, vagy elszörnyülködjek.


Ti se ingyen kapjátok a szőlőt, gondolom én. Ha meg annyira meg kívánta az a 4-5 gyerek, igazán kérhettek volna pár szemet. Ahogy leírtad, a fiad önzetlen, kedves gyerek, egy nagyobb fürtből meg megtudja kínálni a többi társát.

És hogy pénzt visznek az iskolába, az miért baj? A telefon sugárzása ártalmas a nadrág zsebbe, de a pénz max csak annyit árt, hogy kicsit húzza a zsebet lefele. Az iskolákban van büfé, arra való, hogy ott ennivalót vagy egy kis nyalánkságot vegyenek. Ami az iskola bevétele. Szóval igazán nem értem, hogy ez miért baj... Ha meg valaki nem hozott szendvicset az iskolába, akkor meghívathatná magát egy olcsóbb valamire, mondjuk...

Nálunk például van egy elég gazdag gyerek, akinél általában szokott lenne 10 ezer forint a tárcájában + egy kis költőpénz. Volt már példa nem egyszer, hogy egy elég vastag szelet torta szeletet hozott. Akiken látta, hogy meg kívánták, oda adta a villáját, hogy had egyenek belőle, mert ekkora szeletből úgyis jut neki. Például az egyik osztálytársam megkapja a marcipánosnak a tetejét, oda jön hozzánk, 4-5ünkhöz, és megkínál.

2011. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!