Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Extra szófogadatlan 3 és...

SOS! Extra szófogadatlan 3 és fél éves fiút hogyan neveljem?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiamról van szó, most 2 hete itthon van mert beteg lett az oviban és már naponta 100x kiborít.Bármit kérek tőle nem csinálja, ha rászólok hogy fejezze be amit éppen csinál akkor csak azért is azt csinálja.

Kiszolgáltatja magát maximálisan, ordít, üvölt ha valamit nem engedek meg neki vagy nem teszek meg neki.Büntetni szoktam, olyankor a szobájából nem jöhet ki.Ezt az időt is végig üvölti:( Nem tudok vele sehova menni mert a viselkedésével mindenhol szégyent hoz rám.

Tegnap hoztam egy nagy fűzfavesszőt, este ki is kapott, láttam hogy csípte, de 5 perc után folytatta a hisztit.

Tudom sokan ellenzik a gyerek verését, de akinek jobb gyereke van el sem tudja képzelni milyen kiborító egy szófogadatlan gyerek, én már nagyon el vagyok keseredve. A lábaszárát vertem el pálcával, akkor megszeppent de nagyon rövid időre.

Szépen hiába kérek tőle bármit, hatástalan.Hiába magyarázom el miért viselkedjen okosan, teljesen felesleges.......


2011. febr. 17. 14:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
Ha soha nem számitógépezett,akkor most miért akar? Csak engedtétek neki? Amúgy szerintem is nevelési tanácsadóba kellene vinni,de csak miután a férjed neked is megcsapkodta a lábad szárát fűzfa vesszővel.Semmit nem érsz el veréssel,csapkodással,ez csak a buta,primitiv tehetetlen szülők reakciója a gyerek kezelhetetlenségére.
2011. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Számítógépezni soha nem engedtem, de van az oviban és ott szoktak esős időben.Én is sokszor kikaptam az apukámtól, pedig közelről sem voltam ilyen eleven ,mozgékony gyerek és nem tartom emiatt buta szülőnek, sőt, nagyon kötődöm hozzá.Régen akkor minden szülő tehetetlen és buta volt.Mert a verés hozzá tartozott a gyerekneveléshez, még szüleink idejében is.Én sem pártolom, nem is szoktam ütni, de most elszakadt a cérna és ez hatott egy rövid időre.Nagyapám pl. mindig nevetve meséli, hogy őt a szülei nadrágszíjjal verték és érdekes módon nem rossz emlékként maradt ez meg benne, akkor teljesen természetes dolog volt csak most csinálunk ebből ilyen nagy problémát.
2011. febr. 19. 11:09
 13/19 anonim ***** válasza:
Tenyérrel fenekelted már el?
2011. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Kézzel még nem csaptam rá csak a kezére, de az sem igazán érdekli.Ha látja, hogy nagyon felbosszant, akkor bocsánatot szokott kérni és hozzáteszi, hogy ő jó fiú akar lenni.Aztán eltelik 5 perc és ott folytatja ahol abbahagyta. Fogalmam nincs miért csinálja, pedig tudja mennyire fel tud bosszantani és azt is látom rajta, hogy sajnál engem olyankor, mondja is, hogy azt szeretné ha én boldog lennék.Aztán tovább csinálja a rosszaságait...
2011. febr. 26. 09:50
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka!


Ugyan gyermekem nincs, de mikor már nagyobb voltam édesanyám sokat mesélt rólam, milyen voltam kicsinek. Hát ha hiszed, ha nem, még rosszabb mint a Te gyereked. Igaz, én soha nem bántottam semmilyen állatot.

Az, hogy otthon rosszabb, mint az oviban Neked szól. Lehet, hogy féltékeny. Vagy csak úgy gondolja, mindent megtehet a jelenlétedben, mert nem kap nagyobb büntit a szobafogságnál. Ott elkezd ordítani, és Te úgy is kiengeded. Kicsi még, de nem hülye. Pontosan tudja, hogy mire, mit fogsz reagálni. Gondold át miket szeret. Csokit enni, tv-t nézni stb. Ezektől tiltsd el. Ha mész vásárolni, ne vegyél neki semmi édességet. Nem nézhet tv-t, vagy csak azt, amit Te is nézel. Ami nyilván nem a mesecsatorna. Én sem vagyok az erőszak híve, és életemben ha 2-3 pofont kaptam, de azt mind megérdemeltem. Ha bántja a macskát, igenis csapj oda. Nem kell erősen, nem kell hogy fájjon neki, csak hogy a kis büszkeségét a földbe döngöld. Ezt meg kell tanulnia, hogy az állatokat nem bántjuk. Az apukával mi van? Tőlük általában jobban tartanak a gyerekek. Próbálj meg vele leülni, és beszélni. Egyikőtök sem engedhet meg neki semmit, amit a másik tilt. Ha nem engeded tv-t nézni, de az apuka igen (lehet ez figyelmetlenség is) akkor már tudni fogja, hogy tud kijátszani Téged. Nekem például elmondhatatlanul rossz volt látni, amikor édesanyám miattam sírt. Majd' megszakadt a szívem.

Azt, hogy miként tudod megváltoztatni, csak Te tudhatod. De egyikőtöknek meg kell törnie. És ha Te leszel az, akkor abba bele se gondolj milyen lesz kamasznak, ha 3 évesen már ilyen. Kitartás, türelem, következetesség. Inkább büntesd, és ne sajnáld meg, ha bocsánatot kér, vagy ha sír. Ráadásul, Neked ott van a pici is, aki lassan ugyanebbe a korba ér. Addigra mindenképp meg kell nevelned a nagyot. Nekem édesanyám mindig azt mondta amikor kicsi voltam, hogy inkább a gyerek sírjon, mint az anyja. Jó pár évbe telt, mire rájöttem, hogy igaza van.

Sok sikert!

2011. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Valóban, a gond az is, hogy nagyon tudom sajnálni a fiamat amikor sír, pedig csak akkor büntetem ha szófogadatlan.Egy nap ezerszer hallom a: bocsánat, elnézést, véletlen volt mondatot, ezt már szinte azelőtt mondja mielőtt elkezdi a rosszaságait.

Tényleg nagyon tud ő is sajnálni engem ha elsírom magam( néha előfordul, annyira kiborít) olyankor megígéri, hogy soha többet nem tesz semmi rosszat és szót fogad nekem, de rövid idő után folytatódik minden ott ahol abbamaradt.Az apját nagyon szereti, de még annyira sem tart tőle, mint tőlem.És a férjem elintézi mindig annyival, hogy ő is égetnivaló rossz kölyök volt, akin az anyja több fakanalat is eltört mire felnevelte és mégis rendes ember lett belőle:)Szóval az esetek döntő többségében csak én fegyelmezem a fiamat, lehet ez is a probléma:(

2011. márc. 3. 14:56
 17/19 anonim ***** válasza:
Lehet. Én édesanyámmal éltem, ő nevelt fel. Az apámnak sose kellettem. Lehet, hogy ezért is voltam olyan rossz. Muszáj, hogy mellette legyen az apukája. És ha sír, ne sajnáld. Muszáj, hogy kicsit kegyetlen legyél vele, ebben a dologban. Ez később megfizetődőbb lesz.
2011. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
0%

Te tènyleg képes voltál rávárni vesszövel ..?? Remèlem èlvezted is.. Hogy nem szègyeled magadat ...vagy nem volt lelki ismeretlen furdulásod de tudud hogy azèrt ütèl rá mert más hogy nm tudod meg oldani a helyzetet ès rábaszol ezzel megoldod a gondodat .. Es azt hiszed evvel majd a gyerek ért csak nagyon tèvecc .. Kurvára tèvecc ...evvel aszt mutatod hogy gyenge vagy szülü lètedre ... Csak magadat utáltadod meg az biztos .. Mert amikor te öreggleszel ès majd tèged fog ápolni vagy süket leszel makacs ès töppször fog szolni neked te nm fogod megérteni ... Akkor ö fog üttni mert te is ezt csináltad vele hisz te mutattad neki .. Akor majd ne panaszkodj... Csak tud amit acc a gyermekednek aszt fogod vissza kapni.. Lehet szerencsétlen gyerekkel több foglalkozás kène amit te vak vagy hozzá.. Meg hogy ha van másik kisebb gyereked akkor biztos féltékeny .. Mert látja hogy puszilod stb.. Öt is meg lenne ölelned egyből nem érezze

Magát egydüll.. Gondolom ebböl kizárod .. Mind a kettött kènne szeretned egyszerre .. Éreze nincsen elfelejtve . joh nm fogok papolni .. Ha èrted .. Csak aki megütti a saját gyereket annak nm való gyerek csak gondolj már bele amikor te gyerek voltál jo érzés volt ha tèged elvertek biztos vld is ezt csinálták .. Nem azèrt hozzuk világra a gyermekeket hogy megüssük hanem hogy segítsük nekik az akadájokban segíteni mindenfèllèbben .. Tanácsokat hisz egèsz életünk része lesz ... Képzeld el nekemis van 3èves kisfiam... Èn egyszer sem vertem meg .. Ès ha èn ezt csinálnám hajamat tèpnèm ki.. Hid el lehet ugy élni veres nélkül de te tudod ...

Ezt ne feledd ugyis aszt kapsz amit adsz

2021. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

18.-nak üzenem, nem minden gyerek egyforma. Pl. őt nem tanították meg helyesen írni.

Más részt 20-30 évvel ezelőtt a szülők nevelési tárházának szerves részét képezték a szíj, fakanál, stb. érdekes, csak felnőttek azok is... Lehet a hozzászóló is kapott csak utólag az nem olyan PC.

Szerintem ép ésszel bele gondolva van az a pont amikor szükséges lehet az erőszak.

Ma leveri anyu kedvenc lábasát, mert nem tetszik a kaja, holnap magára borítja vele a forró levest ugyan ezen okból, de PC szülőként majd lehet nyugodtan magyarázni neki miközben ellátják az életére megnyomorító égési sérüléseket...

2021. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!