Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyermeketek hogyan...

Hiperaktív gyermeketek hogyan viselkedik a játszótéren, utcán? Mennyi idős?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 13:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Utolsónak :


Inkább vállalnám magamra azt,hogy önző vagyok és lusta,csak ne álljon fent a gyermekemnél ilyen viselkedészavar.

MIndenfélét próbálunk nála,sajnos semmivel sem tudunk eredményt elérni.

A hiperaktív gyermeket nevelő szülők általában nem engedhetik meg maguknak azt a luxust,hogy lusták és önzők legyenek,a kisgyerek állandóan,folyamatosan igényli a felügyeletet,odafigyelést,vele való foglalkozást.

Éppen az a jellmező a szülőkre,hogy feldaják saját magukat,nem tudnak eleget foglakozni a házastársukkal,minden a gyerek lehetséges fejlesztése körül forog,tehetetlennek érzik magukat,elkeseredettek.

2011. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ma 08:45 Kinek nem inge ne vegye magára.
2011. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
KI nem érintett ne nyilatkozzon szakértőként.
2011. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

most utólag elnézést kérek leiah-tól. ő is hasznos választ adott.


az enyém érdekes darab. jártunk korai fejlesztőbe, pszichomotoros elmaradás miatt (hipotón volt), meg figyelemzavar miatt. elvileg mindkettő a múlté. és a kf-es szakemberek szerint, akikben egyébként megbízom, egyértelműen nem hiperaktív.

ő olyan baba volt, aki a hazahozatalától kezdve odáig, hogy el nem kezdett mászni (8 hónaposan 1 hetesen) gyakorlatilag csak akkor érezte jól magát, ha én szórakoztattam. ha nem, akkor nagyon hamar megunta a banánt, először nyöszögött majd bömbölt. mellékesen a szeparációs szorongás is nagyon korán, kb. 5 hósan kezdősött, és nagyon sokáig, másfél éves korig tartott, és nagyon erős volt. amellett a fogzást is rosszul viselte, és rosszul is aludt éjjel. én mindenzt elég jól toleráltam,. abban a reményben hogy majd kinövi ezt az állandó nyűglődést. most így utólag látom, hogy azért volt ilyen kis nyűgös, mert nem elégítette ki a 2 csörgő meg az egy labda, ami más babákat lekötött fél órára egy órára, az őt 2 percre, egyszerűen mert nagyon érdeklődő és okosabb mint az átlag (ez szintén a kf-es szakemberek felmérése alapján, fél-egy évvel megelőzi a korát sok területen). na szóval mmindig új dolgookra vágyott. onnantól hogy megtanult mászni könnyebb volt vele mert maga fedezhette fel a dolgokat, de azárt így is nehéz volt, mert a lakás korlátolt számú felfedeznivalót tartogat, szeptemberben kezdett mászni, hát a végén márciusban már nagyon vártuk a jó időt, hogy kimehessünk végre a játszóra.......amúgy egyáltalán nem jellemző rá amit leírtok, a kinti viselkedés, hogy nincs veszélyérzete, hogy ide oda szaladgál, nagyon is tudja, mi merre hány méter, ha vmi nem megy segítséget kér, és elég fegyleezett ahhoz képest hogy 2,5 éves lesz. ami a gondolkodnivalót adta nekem, hogy itthon teljesen ms, mint akinek erős paprikát dugtak a fenekébe....jön megy, megnem áll, hangosan beszél, vagy kiabálva, sokat kell hozzá beszlnem, egyfolytában szövegel, még amikor elfogadja úgymond hogy mosogatok főzök stb akkor is belevon a játékba legalább olyna szinten, hogy kommentáljam ami történik. nagyon fárasztó. estére iszonyúan felpörög, pedig már nem csinálunk olyasmit, tv sincs, össze vissza kiabál, hurcolja a játékait, de egy dolog az 2 perc se, amíg érdekli, ha mesekönyvet nézünk, nem képes egyhelyben megülni, izeg mozog, feláll, lefekszik, tekereg, szenved...aztán mire elalvásra kerül a sor, úgy fél 10 10 körül, valami ezsméletlen, milyen nehezen alszik el, tekereg, forog, anya, anya....van hogy 1 óra is, mire lenyugszik. szóval itthon tök más mint kint. de amit leiah leírt, az inkább igaz r, mint a hiperaktivitás, szóval hgogy ilyen információéhsége van. én nagyon remélem, hogy majd ha többet lehet végre kimenni, állítólag már e hét közepétől, meg nyáron, kicsit lecsillapszik. én igyekszem neki újat mutatni, tanítani stb. dehát nem vehetünk minden héten új könyvet, játékot, és idpm sincs, hogy egész nap vele foglalkozzak. amúgy bölcsibe itt nem lehet adni, kisváros, meg terhes is vagyok, be se vennék. bízom az óvodában (jövő évtől menne, mert decemberi) .

2011. márc. 7. 13:48
 15/19 anonim ***** válasza:
2011. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem kívánom,hogy szembesülj az itt taglalt problémával a magad életében,akkor talán megértenéd miért fájhat nekünk annyira amit írtál.
2011. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 a_maestro_főnök ***** válasza:
17/l vagyok én is hperaktív ami abból áll hogy tanórákon már kivágtak egy kétszer mert nem bírtam elmaradni, de tanulásban ez nem zavar, mert tök könynen megtanulok, kedvencem matek fizika angol, szeretek gyorsan elvégezni mindent, a vacakolós monoton unalmas dolgokat nem kedvelem, és a mozgásigényem is elég nagy, járok külön edzésre, meg magam is ki szoktam találni edzéstervet, ami tesóm szerint követhetetlen és telesíthetetlen, nekem nem az. réggebben már nem emlékszem hogy milyen volt, csak annyira hogy állandóan ugráltam össze vissza, nem tudtam megülni a fenekemen. azóta már tudom kontrollálni a dolgokat (egy kicsit)
2011. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
ugyan már...szerintem nincs hiperaktív gyerek,csak néha kell neki 1-2 pofon ha hisztizik bizonyos büntetések miatt,és ez az igaz szeretet.a büntetések pedig nem olyanok,hogy 1 cukorral kevesebbet kap,hanem sarokba beállítani egy széket (ha már annyira sajnáljuk,hogy nem állítjuk fel,pedig az még jobb) és leül a seggére 2-3-4 órára is...na meg még egy tanács:nem veszünk meg neki mindent,pláne nem édességet,mert tudniillik rengeteg energiát ad,és ha kertes házról van szó akkor egy energikus kutyát(hogy kifárasszák egymást,és ezzel még egy erős baráti kapcsolat is kialakul a kutyával).
2011. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
egyébként elnézést kérek az előző kommentért,mert nem olvastam végig,és nagyon hisztisnek képzeltem,de ahogy mondta,hogy elővigyázatos,meg minden,hát kétségbevonható a kommentem.
2011. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!