Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viselkedik egy hiperakt...

Hogyan viselkedik egy hiperaktív gyermek, felnőtt? Jellemző rájuk az agresszió, félni kell tőlük?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:06
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
0%

Nézd lehet eszement baromság, mert valóban én nem foglalkozom hiperaktívokkal, de nem egy előadáson vettem részt, különböző pszichológusok által és után olvastam a dolognak, nincs okom kételkedni az ő szavukban. hiszen ők kezelik ezeket az embereket.

nem egyet hanem számtalant.

És pláne nincs okom kétségbevonni a szavukat, mert egy elfogult, rózsaszín felhőn lebegő anyuka eszement baromságnak hívja az ő tapasztalataikat.

És azért sem, mert a sógorom, aki hiperaktív szóról szóra az, ahogy ezek a szakemberek megjelenítették a hiperaktív gyermekeket és felnőtteket.


Rasszista barom-kétségtelen, de balek, mert nyilvánosan beszélt is erről. nyilván nem ok nélkül, hanem valaki mondta neki. De mindegy, mert többet nem kell már beszélnie semmiről.

2011. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Én nem a rózsaszín felhőn lebegek...pláne nem,ha ennyire őszinte véleményeket olvasok a dologról,a mindennapjaimat áthatja a rettegés a gyermekem jövőjétől,kilátástalannak,jövőtlennek érzem a helyzetünket,mindenesetre becsülöm azt az anyukát aki képes pozitívan láttni a hasonló állapotot.bár gondolom sem a gyermek,sem a férj nem extrém hiperaktív,mint ahogyan az én kisfiam sem.
2011. máj. 24. 18:42
 13/42 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a "kedves" 62%-os válaszoló azt sem tudja,hogy eszik-e,vagy isszák a hiperaktivitást.Hogy a viharba kerül ide a Tóásó Előd?És micsoda baromság,hogy a csomagvivők(kábszerfutárok) hiperaktívak?És hogy jön ide a Provident(mellesleg nézz utána,nem 500-600%-os kamatra adnak,de mindegy).És mi van a Koltai fiával?!Ő sikkasztott,az szintén egy másik téma!Attól még NEM hiperaktív!Jézusom,62%-os,Te a Sötétség fejedelme vagy!

A kérdezőnek:én 38 éves nő vagyok,és ma már felismerik-amit anno,még nem-,hogy hiperaktív vagyok.Ez abból áll,hogy fáradhatatlanul pörgök.2 gyerekem van,a kisebbik 3 éves,és örökmozgó(ám egyáltalán nem mutat hiperaktív tüneteket).Még 1 éjszakát sem aludt végig,de engem ez nem zavar.Ha csak 1-2 órát alszom,akkor se vagyok nyűgös,hisztis,egész nap csinálom a dolgomat.A házunk 120 nm-es,mégis hetente 4x porszívózok,2x portalanítok,naponta felmosok(nem érzem tehernek,vagy fárasztónak),minden nap főzök,mosok,van mit vasalnom is a 3 pasira(férjem+2 fiú gyerek).Van egy vállalkozásom,oda is bejárok hetente 3x-4x.Anyukám szerint hihetetlen,hogy akár éjjel 12-kor képes vagyok vasalni,ahelyett,hogy aludnék...Szóval nyugi,a hiperaktivitás nem egyenlő az agresszióval.És visszaérve az okos válaszolóra:balek sem vagyok,miután kertes családi házunk,vállalkozásom,autóm van(a férjemnek is),hitelünk nincs,és nem a szülőktől kaptuk a javakat!Ne aggódj,annyi,hogy több türelemre,és elfoglaltságra van szükségük.Ám ettől még nem rossz emberek!SŐT!

2011. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
0%

Honnan veszem, hiperaktív anyuka, vennéd a fáradtságot, és értelmeznéd az leírtakat, oda írtam pontosan:

NEVES PSZICHOLÓGUSOK előadásaiból, akik példaként hozták fel ezeket az embereket. Én őket idéztem, az előadásokon elhangzottakat írtam le. És elhittem nekik, mert több előadást hallgattam, gyakorló tanároktól, tanítónőktől, neves pszichológusoktól, pedagógus szakemberektől. És egymástól függetlenül, egyöntetűen ugyanazokat mondták el. És a felsorolt példákat is ők mondták, hogy képben legyünk, kik is a hiperaktívak és mire kell szülőként a legjobban figyelni.

De te kétségbe vonhatod, jogod van, de ne az én szavaimat, az övékét, légyszi. Én nem vonom kétségbe, mert nem szoktam szakemberek szavát és okom sincs rá. Mert valóban léteznek ezek az emberek, egy az egyben olyanok, ahogy ők leírták. Szóval..

Pont te vagy az, akinek fogalma sincs eszik vagy isszák a hiperaktivitást, mert köze nincs ahhoz, amit leírtál. Nyilván persze, ha lenne eszed, kilogikázhattad volna, ezért nem is diagnosztizáltak hiperaktívnak.

Kétségem nincs van valami pszichés eredetű bajod és nem vagy normális, de nem hiperaktív. Amiket leírtál a hiperaktivitás egyetlen tünete sem. Pedig van belőle több oldalnyi. És az is ott van, mindnek egyszerre jelen kell lenni. De a több oldalnyi tünetben, egyik sem az éjjel kettőkor vasal. De mondjuk olvasni nem tanultál meg, ez már lehet egy tünet, de ez is csak max 1 a számtalan közül. Mert akkor az is feltűnt volna, hogy NEM MINDEN HIPERAKTÍV BALEK, VISZONT AZ ÖSSZES BALEK HIPERAKTÍV.

Persze ha nem lettek volna tanulási nehézségeid, akkor emlékeznél a rovar meg a bogár esete.

2011. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
A másik sértegetése a Te szegénységi bizonyítványod!Különben Neked sem ártana értelmezni az általam leírtakat.És azért nem diagnosztizálták gyerek koromban,mert akkor ez még nem volt "betegség".És bármilyen hihetetlen nem voltam se rossz tanuló,se engedetlen,neveletlen "kölyök".Mint a legtöbb elváltozásnak,ennek is különböző súlyossági fokai vannak...de Te ehhez egyszerű vagy,hogy megértsd.Részemről-Veled a téma lezárva.A kérdezővel persze szívesen "társalgok"!
2011. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Nálad valami hibádzik. Remélem hiperaktív gyereked fog születni majd és akkor alkalmazhatod, felismerheted a sok állítólagos szakemberek véleményét amiket Te oly sokszor végighallgattál avagy olvastál. Hiperaktív gyermek édesanyja vagyok, néhány szakemberrel találkoztam már életem folyamán, sőt képzeld olvastam is róla, nem keveset, de nyilván nem ugyanazokat az irodalmakat olvastuk,de SOHA SENKI nem hordott össze ennyi badarságot ,mint Te. De sebaj éld ki itt magad, és a jövőben legyél boldog ezt kívánom, de a gyermeked legyen hiperaktív. Tudom ezzel egy ártatlan lénynek kívánok rosszat, ezért inkább átfogalmazom. Ha egy babának aki megszületik azt adta a Jóisten, hogy hiperaktív legyen, és így is úgy is megtörténik, akkor ez Tenálad történjen. És majd ahelyett, hogy tereled szegény jó irányba inkább baleknak nevezed??? Sőt mi több, alig várod, hogy mások annak nevezzék a szemed fényét.
2011. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ha ilyen hiperaktív anyukák léteznek az mindenképpen bíztató,hogy van miért küzdenem és nem vagyunk mégsem jövőtlenek...


Annyira jó lenne találkoznom élőben egyhiperaktív felnőttek,olyannal aki megtaláltaa helyétaz életben ...mert a sok negatív leírás,jósolgatástesz engem ennyire aggódóvá ésezzel csak terhelem agyermekem,hogyönbeteljesítő jóslatként nem bízom benne.

2011. máj. 25. 22:12
 18/42 A kérdező kommentje:
Ó most látom,hogy a szóközök valamiért nrm jelentek meg,bocsánat!
2011. máj. 25. 22:17
 19/42 A kérdező kommentje:

Ne feledd 62% -os ,hogy ma egyikünknek van valamilyen problémája,máskor pedig a másikunknak jön egy nehézség,soha nem szabad elbizakodnunk,pláne nem ilyen hangnemet megütni,mert az élet mindig megbosszulja az ilyesmit.

Akinek tartása,méltósága ,intelligenciája van,az nem ragadtatja el magát ennyire ,hogy ilyesmiket kívánjon amúgy is nehéz helyzeteben lévő szülőknek,az együttérez velük és képes ésszel felmérni,hogy oka van az ilyen szülők viselkedésének,oka van,hogy miért képesek ,optimizmussal,a jót is meglátni a gyermekükben és miért ütnek meg haragos hangot,ha valaki leírja a gyermeküket...mint én is,néha az egész viágra haragszom,hogy miért van ez a kisfiammal és miért bántanak,miért nem értenek meg bennünket.

2011. máj. 26. 08:58
 20/42 anonim ***** válasza:
0%

A gyermeknek nem kívántam rosszat, megkapta ő már, kívánnom sem kellett. De igazad van, az átok visszasújt, nekem kívánt beteg gyermeket és az én gyerekemnek egy ilyen borzalmat, de az övé lett az. Teljesen igazságos a sors. De nekem ez nem elég, mert én is anyatigris vagyok és védem a gyerekemet és eluralkodik bennema gyűlölet és hagyom is. Úgyhogy kívánok neki minden rosszat, amivel a sors sújthat egy édesanyát, és nagyon remélem meg is kapja. Mert egyébként egy hiperaktív gyerek élhet boldogan, attól, hogy a szülőt elemészti a bánat miatta.

Tudom nem szeretitek a példákat, de nézd meg Keleti Györgyit, szerinted őt érdekli mit élnek át a szülei? Pláne az édesanyja.

Úgyhogy a gyereknek semmi rosszat nem kívántam, élje az életét. Az anyja viszont gebedjen bele a bánatba és aggodalomba.

Hiperaktív a sógorom, ő teljességgel elégedett és boldog. A család nem bírja. A nagymama otthonba költözött a saját házából,mert a faluban milliókkal tartozik mindenkinek, és ő hozzá ment az APEH a végrehajtó a verőlegények szomszéd, de a sógoromnak ebből semmi kára nem származott, ez nem érdekli, és boldog azóta is, mert itt hagyta az országot. És néha felhívja a nagyit. És milyen jól járt, hiszen ő az aki 200-el végigszáguld a faluban, és mert osztrák rendszámú BMW-je van, nem is büntethető. Ott parkol ahol akar,mert nem büntethető. Én soha nem vettem észre, hogy bármi nehézsége lenne az életben. Na persze az ő szemszögéből. A nagymamának, édesapjának, családjának nagy bánatot okoz. De szerencsés, mert el sem ér a tudatáig. Egyszerűen fel sem fogja mit csinál.

2011. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!