Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viselkedik egy hiperakt...

Hogyan viselkedik egy hiperaktív gyermek, felnőtt? Jellemző rájuk az agresszió, félni kell tőlük?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:06
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Az enyém 5 éves lesz szeptemberben :-).

Nagyon bújós,puszilkodós,amellett,hogy impulzív,de inkább ez abban mutatkozik meg,hogy sír,ha valamit nem szabad,nem agresszív.

2011. máj. 26. 15:24
 32/42 anonim ***** válasza:

Nálunk van némi agresszió sajnos, de csak önmaga felé. Ha valamibe korlátozva érzi magát és ez huzamosabb ideig tart akkor üvölt és magát marja. De azt mondják az okosok, hogy a torna amit kap az sokat segít. Valami van benne,mert ez már nem napi rendszerességű hanem mondjuk heti 2. Másokat sose bánt, még egyszer se fordult elő.

Kell neki a mozgás. most megtanult 2 kerekűvel bicajozni, ne is mondjam mindenki megnéz minket , ő az egyetlen kiscsoportos aki kétkerekűvel jár oviba. De ha te még láttál boldog gyereket...hihetetlen. Mostmár jelez is az úton jobbra balra, óvónők csak lesnek. Félre ne érts enm dicsekvésképpen mondom, hanem azt akarom kihozni, hogy ez számára hatalmas sikerélmény, és érzi is a pozitív visszajelzéseket, és ez a viselkedésén pozitív irányban változtatott. Eszméletlen boldog, mindig biciklin ülne. Délutánonként is megyünk vagy 8-10 km-t..csak tekerünk és tekerünk, én már hulla vagyok, de őt ez boldoggá tesz nem is akármennyire, hát legyen szabad a drágám és boldog, sokat jelent.

Szóval ha talál valamit a gyerek amiben sikereket érhet el az nagyban javít a helyzeten szerintem legalábbis. nálunk ez történt.

Hozzáteszem ő lovagol már egy éve. Terápiás célzattal kezdtük, most ott tartunk, hogy ült már nyeregbe is, sőt egy kézzel üget, tornázik, térdel menet közben. Ez a másik ami boldogsággal tölti el, mert megy neki, tudja, dícsérve van....

Keresni kell mindig valamit amiben JÓK,jól teljesítenek, és hiszem , hogy ez sokat ér.

2011. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%

Soha senkinek nem akartam bebeszélni, hogy pszichológus hallgató lennék, te összekeversz valakivel. Mert nem vagyok és nem is voltam az. Pláne nem győzködtem egy magad fajtát. Mégcsak pszichológiát sem hallgattam soha. Úgyhogy nagy tévedésben vagy.

És kérdező, hiperaktivitásról szóló témához sem szóltam még hozzá és a sógoromat sem említettem még, csak most a kérdésedre (párkapcsolat) eszembe jutott.

De utoljára tettem, hogy hozzászóltam egy ilyen témához, mert kiderült valahonnan mégiscsak örökölték ezek a gyerekek a bajukat. És meggyőződtem arról is, jobb távol tartanom magam és a gyerekeimet az ilyen gyerekektől. Úgyhogy azért nem volt haszontalan az itt eltöltött idő. Köszönöm.

2011. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb amit tehetsz. Ez az egyetlen dolog amit írtál és egyetértek vele. Tartsd távol magad mindenkitől aki értelmes, szereti a gyerekét és a másét is, nincsenek előítéletei mert nem az ilyen jóhiszemű emberek közé való vagy. Ajánlok egy kunyhót.

Tudod mi még az értelmi fogyatékos gyerekeket és a down kóros vagy autista gyerekeket is szeretjük, soha senkit nem nézünk le és pláne nem erre neveljük a gyerekünket. És hál istennek a környezetünk ezt meghálálja....Szívből sajnállak az előítéleteid és a nem elfogadásod miatt, de ha ezt választod, tényleg a legjobb ha az ilyen emberek, mint mi, zárójelben megjegyzem átlagemberek, szóval tőlünk távol tartod magad. Az életben is valamint a hozzászólásaid miatt is.

Gratulálok ha ezt büszkén beleneveled a gyerekedbe is....szép jövő, de azért még mindig többségben vagyunk mi, akik nincsenek tele gyűlölettel és előítélettel. ezért is tanácsoltam a kérdezőnek, hogy válogassa meg kikkel barátkozik a hiperaktív gyerek, mert ha ilyen emberekkel lenne tele a környezete, mint te, akkor biztos igaz, hogy az válna belőle, mint amit leírtál. DE még jó, hogy belőletek kevesebb van. Sok boldogságot...ha a sógorodat ilyen szeretet áradat vette körül, mint amit te is bizonyítasz, nem is csoda hogy azzá lett ami. Szerintem ahhoz hiperaktívnak sem kell lennie.

És nagyon megköszönném én és sorstársaim nevében, hogy az ilyen kérdéseket messzire elkerülnéd. Nem kell még a kétségbeesett kérdezőbe belerúgni. Meglett a jónapod, kiélhetted magad és ennyi. Máshol próbálkozz, mondjuk kezdjük a tükörrel.

2011. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

A férjem hiperaktív volt gyermekkorában, és az öccse is.

A férjem pörgős munkahelyet talált magának, nagy a mozgásigénye, szexuális étvágya, jó beszélgetőpartner, a kisllányunkkal (1,5éves) boldogan eljátszik.

A sógorkám most 15 éves, szeretnivaló srác, főleg mióta megtanulta levezetni a fölös energiáit. Rengeteget mozog, fut, fekvőtámaszozik, húzódzkodik. Ráadásul szintén imádja a keresztlányát!

Csak pozitívat tudok mondani az általam ismert hiperaktív felnőttekről.

Egy kicsit mindíg gyerekek, csak győzd utolérni őket!

2011. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Utolsó..ha jól értem, akkor ha le tudja vezetni az energiáját sporttal, mozgással, és ugye helyesen volt nevelve értelmes társasággal körülvéve, akkor nem kell jobban aggódni a jövőtől, mint egy nem hiperaktív egyénnél. Nálatok nagyjából így van, ha jól veszem ki a szavaidból?
2011. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

"Egy kicsit mindíg gyerekek"


Ezt hogy érted?Hirtelenség,meggondolatlanság,gyors felelőtlen döntés,vagy humor,játékosság,gyermekek szeretete?

2011. máj. 27. 11:06
 38/42 anonim ***** válasza:

A 16.24-es vagyok-86%-os-akit annyira lenézett a 62%-os válaszoló...szerintem nem úgy értette,hogy felelőtlenek vagyunk,hanem játékosak,bohókásak,partnerek a "hülyeségben".Én pl.-38 éves korom ellenére-simán szinte befekszem a gyerekkel a homokozóba,vagy amikor Ő hintázik,és is hintázom.Vagy:bevásárláskor fel ugrok a bevásárló kocsira,és úgy rodeózok.Na,és még sorolhatnám.

És valóban,a mai napig nagyon nagy a mozgásigényem,éppen ezért biciklizem,korizok,itthon is állandóan a kertben vagyok.Én a helyedben nem aggódnék,csak azért meg pláne nem,mert buta emberek mindenféléket írnak,és lenézik azokat az embereket,akik kicsit "másabbak",mint az átlag.Különben is,mit nevezünk átlagosnak?!

2011. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy te sem vagy az...pláne, hogy nem ez volt a kérdés. Nem kell hozzá hiperaktívnak lenni látod kedves kérdező. A válaszokból kitűnik, hogy aki hiperaktív az full normális, viszont a nem hiperaktívok elég degradált válaszokat nyomnak. Gratula. Hánynom kell az ilyen kihagyhatatlan ostobaságaitoktól.
2011. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
56%

Kedves nagyképű válaszolók!

én hiperaktív vagyok de önöknek fogalmuk sincs ez mi és azért beszélnek össze vissza. ez sajnálatos de a következő pár sorban megpróbálok eljutni az önök sekélyes lelkükhöz is!

Noss bizonyára már mind hallottak Charles Darwin ró és az ő evolúciós elméletéről... azokról a majmokról akiknek először fordult be a hüvejk újuk és először kezdtek el felegyenesedni?

Bizonyára igen nos eleinte őket is mind kiközösítették mert hogy az első válasz adó szavaival éljek ők is balekok voltak.

de később ők maradtak életben és az "átlagosok" eltűntek.

Mivel azt tudjuk hogy az evolúció ma is létező dolog így nyíltan merem azt állítani hogy a hiperaktívok az evolúció egy fejlettebb evolúciós lépcsőt képviselnek, az ugyan sajnálatos hogy a mostani iskola rendszerbe nem férnek bele, de hát istenem pont azért jöttek a földre hogy megváltoztassák azt nem azért hogy beálljanak a sorba.

És higgyék el hogy el jön az az idő mikor majd hálásak lesznek azoknak a hiperaktív gyermekeknek akik átformálják megromlott világunkat és ezzel megmentik azt.

és csak remélni tudom hogy azok az emberek akik ezt a folyamatot gátolják (tanárok, orvosok) (ellehetetlenítéssel, nyugtatókkal) azok elnyerik a méltó büntetésüket

2011. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!