Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viselkedik egy hiperakt...

Hogyan viselkedik egy hiperaktív gyermek, felnőtt? Jellemző rájuk az agresszió, félni kell tőlük?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:06
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Olvasd vissza részletesen mit írtál,bizony,hogy a gyermeknek is kívántál rosszat...

Azt hiszem mint szülők tisztában vagyunk azzal,hogy sajnos lehet ez is a lehetséges végkimenetel,nemhiába aggódunk,emésszük magunkat és igyekszünk elkövetni a tőlünk telhetőt.


Nekem az ilyen anyukák adnak egy kis reményt akik arról írnak,hogy ők a hiperaktivitás ellenére képesek voltak kialakítani felelősségteljes felnőtt életet,családjuk van stb.

Azért,mert a te sógorod olyan amilyen mi azért még bízunk benne,hogy képesek leszünk hosszú és kemény munkával helyes terelni a gyermekünket,persze tudjuk,hogy veszélyeztetebbek az átlagnál :-( ...

2011. máj. 26. 11:54
 22/42 A kérdező kommentje:
"Remélem az én gyerekemnek annyira könnyű élete lesz és van már most, mint amilyen nehéz a te gyerekednek lesz és van, hiperaktívként"
2011. máj. 26. 11:55
 23/42 A kérdező kommentje:

Utolsónak:teljesen reálisan reagáltad le,én próbáltam higgadtan,de belűl ugyanezt éreztem.



Örülök,hogy boldog vagy én is az vagyok,mert imádom a kisfiamat...az igaz,hogy aggódom érte,de én mindigis ilyen aggódós voltam.


Egyébként már máskor is szólt hozzá hiperaktív témákhoz a 62%-os válaszadó és akkor olyan segítőkésznek tűnt...nem is értem,hogy itt most miért így ír...valószínű a mi hiperaktív gyerekeinkkel teljesen azonosnak érzi a sógorát,pedig szerencsére sok mindent ki lehet ám hozni belőlük :-),legalábbis merem remélni.

2011. máj. 26. 14:15
 24/42 A kérdező kommentje:

[link]


Egy jó kis rádióműsor,hallgassátok meg,ha még nem hallottátok,felnőtt hiperaktívok is beszélnek :-) !

2011. máj. 26. 14:21
 25/42 A kérdező kommentje:
"Hallgassa meg az adást"-ra kell kattintani a cikkben.
2011. máj. 26. 14:22
 26/42 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a személy nagyon sok kérdésnél ott van, és szítja a tüzet. Pl. ilyen kérdéseknél még belerúg az emberbe, okoskodik, előadja magát mindennek. Pár hónappal ezelőtt beakarta mesélni, hogy pszichológus hallgató. Ha-ha-ha. Ritkán vagyok itt, de őt könnyű felismerni. Szerintem se gyereke se sógora se senkije. Én egy pszichopatának gondolom, akinek ez okoz örömet az életébe. Ha tévedek, és tényleg feleség, férj vagy szülő, háát...nagyon sajnálok mindenkit. Nem szabad komolyan venni. Csak bántani akar.
2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Igen felismerhető,de én nem vettem észre,hogy sokféle álarcban jönne ,mert mindig említette a sógorát és ezt régebben segítő szándékúan tette,erre biztosan emlékszem.


Szerintem én is simán felismerhető vagyok :-)már,mert ugyanazokat a témákat járom körbe és körbe ,megnyugtatásra,beszélgetésre vágyva.

2011. máj. 26. 14:35
 28/42 anonim ***** válasza:

Egyébként ne aggódj, járjatok szakemberhez, terápiára és meghozza a gyümölcsét. Meg persze a fegyelmezés. Nem szabd ráhagyni semmit, mert idézőjelbe mondom, nem tehet róla. Korlátok legyenek mindig. És a szeretet amit mindig éreznie kell, még ha nehéz is épp vele. Olyan tizenéves korukra lenyugszanak és, hogy milyen kamasz válik belőle, nagyban függ az előtte lévő pár év, vagyis amit most dolgozunk rajtuk csúnya szóval mondva.

Sok hiperaktív pontosan azért kallódik el rossz irányba, mert a gyerekkorukban a következetes fegyelem és szeretet helyett ráhúzzák azt a szót, hogy rossz, és beskatulyázzák. Így természetes, hogy ő ezt el is hiszi magáról és utána mindent elkövet, hogy meg is feleljen ennek. Fontos az óvoda, a suli, a barátok. Egyértelműen ezeket meg kell válogatni, hisz olyan helyen ahol ezt nem fogadják el, nem tudnak vele mit kezelni nekik nincs helyük, hisz érezni fogják az elutasítást.

Szóval:

-szeretet

-következetesség

-szakember aki nagyon jó

-terápia

-elfogadó társaság. és minden rendben lesz.


Ja, ismertem kisgyereket, mindig mindenki ajnározta, dicshimnuszt zengtek....most börtönben ül. erről ennyit.

2011. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!!!


Talán abban hibázok nap,mint nap,hogy sokkal nagyon a türelmem és bizony sokszor azt mondom magamban,hogy szegénykém nem tehet róla és nem vagyok következetes.


Ilyesmire gondolok,hogy szaladgálni hagyom,olyan helyen ahol nincs veszély,viszont mindenki bámul,de lehet,hogy ez nem is rossz dolog,mert azt gondol mindenki amit akar,a pszichológus is arra kért,hogy a mozgáskényszere miatt nagyon kér egyáltalán ne büntessem.


Az olyan dolgokban viszont határozott vagyok,hogy a mások tisztelete nagyon fontos,ezt maximálisan megkövetelem tőle!!!


Ahogy napról napra tapasztaltabb vagyok annak kikísérletezésében hogy miként tudunk jól együttműködni úgy egyre könnyebb,az nem válik be,hogy rugalmatlanul mindenben egrecírozom ,kiabálok egész nap,mert én magzakkanok,a a gyerek meg egyre jobban felpörög,sokat dícsérem,rengeteget,tudja,hogy nagyon szeretem,tudja,hogy rám bármikor ,bármiben számíthat.


MÁr elértem nála,ha valamiért egy kicsit indulatos utánna ha én türelmes maradok,akkor egy perc sem kell és jön,hogy "szeretlek édesanyám,buta voltam".ÉN pedig azt válaszolom"SEmmi baj,ez előfordul,hogy néha ideges az ember,anya is szokott,a lényeg,hogy szépen bocsánatot kértél,nem történt semmi".

DE talán egyre kevesebbszer jutunk is el talán,hogy indulatssá váljon,mert már tudom a bánásmódot,a megelőzést.


Régebben ha szaladgált állandóan megülésre akartam kényszeríteni,ma már tudom mennyire fontos számára a mozgás.

2011. máj. 26. 14:51
 30/42 anonim ***** válasza:

Mozgásban sose korlátozd, ez nagyon fontos. Csak a következményeire kell erősen odafigyelni és megtanítani, mert ugye belemerül a rohanásba és akár az útra is kiszalad, vagy a boltba elrohan. Nekünk ez 4 éves korára kialakult, szépen tudja, fékezi magát.

sose hagyd, hogy azt mondja, buta voltam. Nem, nem volt buta, butaságot csinált. Ilyen apróságok sokat jelentenek.

És tok jó, hogy ő is megtanult bocsánatot kérni, őszintén egy 4 évestől nem hallottam, hogy bocsánat, az enyém az oviba is azt kér, ha valami történt őmiatta. Sőt puszit is ad, ha véletlen összeütköztek vagy valami. Ennyit jelent a nevelés...

2011. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!