Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Félek, hogy gyermekem autista....

Félek, hogy gyermekem autista. Azon szülők, akik szintén érintettek, írnának véleményt az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Öt és fél hónapos a kislányom, és nagyon aggódok, mert nagyon kevés szemkontaktust tart mindenkivel, általában nagyon jól elvan a játékaival, nem nagyon igényli, hogy babusgassuk, a testkontaktust nem utasítja el, de nem is viszonozza, mint egy korabeli gyermeknek kellene, nem bújik, elnéz mellettünk, hangját nem igazán hallatja. A kukucsjátékot azonban szereti, akkor nagyokat kacag. Úgy érzem, hogy kicsit közönyös a külvilág irányába. Neurológus szerint ne aggódjak annyit, a gyermek csak az apjára ütött (ő is kifejezetten szűkszavú, anyós szerint két éves koráig nem is mosolygott, ma sem egy mosolygós ember), de nem gondolná, hogy autista, mert minden másban meg tök ügyes. Hát nem nyugtatott meg, aggódom. Ha már most, ennyi idősen ezt veszem észre rajta, akkor ezek szerint ő a súlyos kategóriába esne? Amúgy mozgása szépen fejlődik, és már járatom fejlesztésre is, TSMT tornára, igaz, még nem annyira látom, hogy javulna, ez a szemkontaktus dolog legalábbis egyáltalán nem. A Gekkoba is viszem, illetve mindenhová, ahol fejlesztést kaphat, így a korai fejlesztőbe is, majd szeptemberben, mert most éppen bezárnak a nyárra.


Szerintetek, ha ilyen korán elkezdem a fejlesztést, akkor jó esély van az állapotában a javulásra, azaz ki tudom majd belőle hozni a legtöbbet, legjobbat?


Kérem azokat a szülőket, akik hasonlókat vettek észre gyermekeiknél, írják meg a véleményüket, illetve írjanak valamit, hogy hova járatták fejlesztésre. Köszönöm.


2011. jún. 17. 09:11
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, igyekszem nyugodt maradni és meggyőződésem, hogy teljesen objektíven látom a dolgokat, nem túlzok, nem beszélek be semmit sem, egyszerűen csak ezeket látom és aggódok. A neurológusnak is próbálok hinni, de nehéz, ha csak annyit mond, hogy "anyuka, én nem gondolnám, hogy az lenne", mert az alapprobléma ezzel nem szűnik meg.


Annyit tudok, hogy elviszem mindenhova, ahova lehet és tudom, anélkül, hogy túl sok inger érné, felkutatom az írásokat a neten, és bizakodom, hogy ezek a dolgok idővel változnak majd és valóban csak egy zárkózottabb, nyugodtabb baba, aki jól elvan magában. Addig pedig pontosan úgy gondozom őt, mintha nem látnám ezeket a dolgokat, feltétlen szeretettel és odaadással.


Köszönöm a linket, beszélek angolul, megnézem.

2011. jún. 21. 08:48
 22/40 A kérdező kommentje:
Most látom csak, hogy a link nekem nekem küldődött, de azért áttanulmányozom mindenképpen én is.
2011. jún. 21. 08:51
 23/40 anonim ***** válasza:

Véletlenül találtam egy ilyet, nem olvastam végig, de szerintem érdekes lehet Számodra:


[link]

2011. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "csak" megkésett beszédfejlődésű, ez sokmindent megmagyarázna. Sok mindent hoz magával pl.

De ez egyáltalán nem autizmusra utaló tünetek...én "szakember" vagyok, inkább leszek, de ilyen leírt dolgokból sajnos nem tudok többet mondani és nem is szeretnék jóslatokba bocsátkozni.

Vidd el a gyermekedet egy pszichológushoz (nem ilyen para akárkihez, fejlesztő pszichológushoz, iskolapszichológushoz, klinikai pszichológushoz) és ő elvégez néhány tesztet, "szembenéz kicsit a gyerekkel" válaszol a kérdéseidre...

Ajánlanék néhány szakembert, de nem Magyarországon lakom...:-S

Minden rendben lesz! :)

2011. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Jelen pillanatban elégedett vagyok, részben a rengeteg vele foglalkozásnak, részben a TSMT tornának köszönhetően és egy-két craniosacralis kezelés után a gyermek szépen figyel, a nevére is hallgat (habár nem mindig), szemkontaktust is tart, szemünkbe tud nézni (nem mindig, de már az is haladás, hogy tart egyáltalán szemkontaktust), tudunk nagyokat nevetni, kukucsjátékozni, szóval egyelőre úgy érzem, hogy sokat haladtunk. Hogy aztán a tornák nélkül is behozta volna-e magát, nem tudni most már utólag. Természetesen valószínűleg örökké aggódni fogok, például mikor kezd majd utánozni, pápát inteni, tapsizni, illetve bár még messze van, de közeleg az elhíresült MMR oltás, amit nem igazán szeretném beadatni, de ugye kötelező. Köszönöm mindenkinek, aki segített ebben a kérdésben.
2011. szept. 20. 12:54
 26/40 Simonanya válasza:
Szia ! Kérlek ha tudsz írj az en kisfiam most pont annyi idős mint a te lányod volt mikor 4 éve írtad ezeket a tüneteket amik pontosan ugyanazok mint az en fiamnak most! Kérlek írd meg mi van most veletek mert mar en is az őrület küszöbén állok !!! Mindennap sírok es felek . Es minden egyes mosolyának úgy örülök! Nekem is mindig mondjak h ne aggódjak de nem megy!!!
2015. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló vagyok. Szívesen írok az én kisfiamról. Csecsemőkorban is voltak nálunk is tünetek, de én nem akartam észrevenni. Most négy és fél évesen kapott autizmus diagnózist, pedig már két éves kora óta vizsgálgatják több helyen ilyen ügyben. A tsmt-t jó lett volna nekünk is csecsemőkorban elkezdeni, de így is jól fejleszthető, jól beszélő okos lett a kisfiam. Nem cserélném el öt egészségesen fejlődő gyermekre sem, olyan értékes kis ember!
2015. ápr. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A fejlesztéseket kapja már két

éves korától. (Zeneterápia, szociális-kommunikáció fejlesztés és persze a tsmt.)

2015. ápr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 Simonanya válasza:

Tehát te régrbben azt gondoltad minden ok aztán kiderült h mégsem :( köszönöm h írtál !

Az en fiam nem utasítja el a közeledést , ha sír felveszem egyből megnyugszik egyutt alszom vele meg szopizik, viszont sokszor ha jatszik vagy nézelődik es szólok nem reagál es ha ramnez örül elmosolyodik majd elnéz nem tart pár masodpercnel tovább szemkontaktust . Külföldön lakunk egy kis faluban es nem nagyon találok semmi fejlesztőtornat a közelben :( de azt sem tudom valóban segítene ezen. Illetve a tükörkepe sem érdekli ha engem lat a tükörben maga mellett akkor elmosolyodik majd nézi a szekrény többi részét nem a tukorkepet! Nem tudom h kell-e emiatt aggódni ???

2015. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Simonanya válasza:
Ja es szopizás kozben sem néz ram :(
2015. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!