Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Félek, hogy gyermekem autista....

Félek, hogy gyermekem autista. Azon szülők, akik szintén érintettek, írnának véleményt az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Öt és fél hónapos a kislányom, és nagyon aggódok, mert nagyon kevés szemkontaktust tart mindenkivel, általában nagyon jól elvan a játékaival, nem nagyon igényli, hogy babusgassuk, a testkontaktust nem utasítja el, de nem is viszonozza, mint egy korabeli gyermeknek kellene, nem bújik, elnéz mellettünk, hangját nem igazán hallatja. A kukucsjátékot azonban szereti, akkor nagyokat kacag. Úgy érzem, hogy kicsit közönyös a külvilág irányába. Neurológus szerint ne aggódjak annyit, a gyermek csak az apjára ütött (ő is kifejezetten szűkszavú, anyós szerint két éves koráig nem is mosolygott, ma sem egy mosolygós ember), de nem gondolná, hogy autista, mert minden másban meg tök ügyes. Hát nem nyugtatott meg, aggódom. Ha már most, ennyi idősen ezt veszem észre rajta, akkor ezek szerint ő a súlyos kategóriába esne? Amúgy mozgása szépen fejlődik, és már járatom fejlesztésre is, TSMT tornára, igaz, még nem annyira látom, hogy javulna, ez a szemkontaktus dolog legalábbis egyáltalán nem. A Gekkoba is viszem, illetve mindenhová, ahol fejlesztést kaphat, így a korai fejlesztőbe is, majd szeptemberben, mert most éppen bezárnak a nyárra.


Szerintetek, ha ilyen korán elkezdem a fejlesztést, akkor jó esély van az állapotában a javulásra, azaz ki tudom majd belőle hozni a legtöbbet, legjobbat?


Kérem azokat a szülőket, akik hasonlókat vettek észre gyermekeiknél, írják meg a véleményüket, illetve írjanak valamit, hogy hova járatták fejlesztésre. Köszönöm.


2011. jún. 17. 09:11
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
2011. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, de az én fiam is oxigénhinnyal született. Nem lehet, emiatt kicsit lassabban érik meg a kislányod bizonyos dolgokra? A fiam is hasonló tüneteket produkált, egészen másfél éves koráig. Sőőőt, még durvábbakat. És bennem is felmerült a gyanú. De mi járunk vele vissza rendszeres ellenőrzésre a kórházba (nektek nem kell?), és az orvosa azt mondta, hogy nincs vele semmi gond. Mindig kicsit le volt maradva a korabeli gyerekektől. Soha semmi nem érdekelte, nem beszélt, sehogy se kommunikált velem és másokkal se, nem játszott velem csak egyedül, sőt néha még dührohamai is voltak. De az orvosa nem aggódott, így én sem. Egészen addig tartott ez az állapot amíg el nem kezdett közösségbe járni. Onnantól kezdve mintha elvágták volna, teljesen megváltozott.
2011. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

9.38 és 9.43 vagyok. Írtam privit, hátha ez is segít!

Fel a fejjel!

2011. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Aranyosak vagytok, köszönöm ismét a válaszokat. Igen, a feszes izomzat miatt mi is járunk Dévény tornára, nagyon sokat segített eddig, nagyon-nagyon ügyes a mozgása, már majdnem kúszik és már olyan félig ülő helyzetbe teszi magát, a mozgása miatt nem aggódom, csak a többi, szociális beilleszkedéseket segítő dolgok miatt (továbbra is szemkontaktus, a tükörkép ignorálása, a magának valóság). a TSMT tornán be4tanítanak kis játékos mondókákat, azokat itthon játszom bele, szereti, legalábbis nem elutasító és szokott mosolyogni is közben. A korai fejlesztőbe mindenképp megyünk, hátha tudnak valamit még hozzátenni, a többi már rajtunk múlik és persze rajta. Igyekszem nem aggódni, de azért nehéz. Ha csak annyi baja lesz, hogy nem néz emberek szemébe és magának való lesz, már nyugodt

lennék, csak más dolog ne jöjjön elő.


A privit köszönöm szépen.

2011. jún. 17. 14:39
 15/40 anonim ***** válasza:

Egy kislánynak voltam a baby-szittere. Naponta töltöttem el vele 8 órákat vagy 24 órákat, ha a szülők nem voltak otthon. A kislány 8,5 és 11,5 hónapos volt, míg ott laktam. A szobájában volt egy egész tükrös szekrény, de a tükörképe 11 hónappos koráig egyáltalán nem érdekelte. Evésnél is vmi 10 hónapos korában kezdett el rámnézni és simogatni az arcomat (meg kiszedni az orrékszeremet :D ). Ő azóta egy egészséges, majdnem 7 éves kislány, aki rendesen járt bölcsibe, oviba és ősszel iskolába megy. Habár csak akkor nyáron dolgoztam náluk, de az anyukával még váltok egy-két levelet és innen tudom, h nincs baja, pedig ez is olyan "tünet", amit te leírtál.

Nem lehet, h te olvastál valamit az oxigénhiánnyal kapcsolatban és emiatt teljesen berögzült neked, h beteg a gyermeked? Tudod, nagyon sok gyermek jön így világra, de nem autizmussal végzik, még gyógypedagógia osztályba se kell menniük, hanem együtt vannak a többi egészséges gyerekkel, hiszen ők is egészségesek.

Ha ennyire nem hiszel az orvosi diagnózisban, akkor pedig lehet másik véleményt is kérni egy teljesen független orvostól, aki még soha nem látott titeket. Több szem, többet lát!

2011. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Ezek alapján semmilyen mélyremenő következtetést nem lehet levonni,a kislányod visszahúzódobb,zárkozottabb baba,még változhat,de ha nem,akkor sincsen semmi gond.Nem mindenki lehet társasági ember.

A szemkontaktust az 5-6 hónapos gyerekek nagy része még nem igazán szereti,fogalmam sincs miért.Köze lehet ahhoz is,hogy a babák 10-12 hónapos korukig rosszul látnak közelre.

Egyébként írhatunk neked itt bármit,ha a mostani neurológusotoknak nem hiszel,nem bizol,akkor nézesd meg másik orvossal is a kislányod.

Másrészről az autizmust csak sokkal később 1,5-2 éves kor környékén lehet észrevenni legkorábban.

2011. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

az autizmus minden embernél másfajta és más súlyosságú. de ebben a korban még nehéz lenne pontos diagnózst felállítani. Én is most fogom vinni a 4 éves lányomat nyáron a vadaskert alapítványhoz, hogy mondjanak A-t vagy B-t. Ő pl. mindig egyedül szeretett játszani, órákig elvolt magávan, de szemkontaktus volt, viszont a szoptatást elutasította, magától a mai napig nem jön oda bújni, mindig én keresem meg a puszilgatással. Van humora, de betegesen későn kezdett el beszélni és mi pl ezért csináljuk a tsmt tornát, ami zseniálisan jó, igaz hogy hosszabb távon fogod észrevenni, de életminőség javulást fogsz tapasztalni. Minket azért zavartak el az említett autistás alapítványhoz, mert a gyerek nem hajlandó megcsinálni olyasmit, amihez nincs kedvbe (nem épít neked tornyot kérésre, nem mond utánad rövid mondatokat, ezeket úgy általában lesz.rja), de barátkozik, beszél, mégsem elég ez a "szakértőknek" :-(

Szerintem jól teszed, hogy időben elkezdtél segítséget keresni a kétségeid miatt, szerencsés is vagy hogy megengedheted magadnak mert elég drága tud lenni. Javíthatod az életminőségeteket, fejlesztheted a gyereket, de ha autista, gyógyulás nincs csak karbantartás. Nem árt, ha idővel kierőszakolod azt, hogy igenis mondják meg mi a baja. Mi még a mai napig sem tudjuk, miért kell kezelnünk a gyerekünket, elég depresszív tud lenni.

2011. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkinek van mániája. Én homofób vagyok, betegesen nézegettem, hogy van e jele hogy homoszexuális lesz. És szabályosan rosszul lettem, mikor azt mondta a piros a kedvenc színe és ujjongok mikor leszól valami lányos dolgot.

De bennem nem merült fel az autizmus lehetősége, így én nem kerestem az erre utaló jeleket. Szerintem te úgy vagy ezzel már, mint én a homofóbiámmal. És lehet azért tart távolságot a babád, mert érzi ezt nézed ha felveszed, ahelyett hogy élveznéd a pillanatot. és az is lehet egyébként tele a micsodája az egész felhajtástól, amit körülötte csinálsz-neurológus, gekko, torna stb stb. Kicsit lazíts és ne azt nézd belenéz e szemedbe, felveszi e veled a kontaktust, egyszerűen szeresd és élvezd amit nyújtani tud.

Bár nekem súlyos beteg a gyerekem és tudom milyen nehéz kiszakadni a körforgásból, már mindenben betegséget látok. Még szerencse hogy a fiam normális maradt és elfogad kicsit dilisnek, sőt már kiabálnak, (3-5 évesek) ha leül, nyugi anya, csak kifogyott a szussz, ha köhögnek, nyugi anya csak félrenyeltem, mert én azonnal pánikrohamot kapok.

2011. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
ha reagal a kukucsjatekra nagy bak nem lehet. ugyan ennyi idosen meg nem nagyon lehet kiszurni, csak a nagyon profiknak, de pont a napokban lattam egy riportot ezzel kapcsolatban, es ha reagal a kukucsra, akkor minden ok
2011. jún. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

Kedves tegnapelőtt 20.36-os!

Amióta leírtad, h te mit észlelsz a gyermekednél, azóta gondolkozom, mert hallottam már hasonlóról, csak nem jutott eszembe a neve. Most megtaláltam a wikipedián. Amire én gondolok az az Asperger-szindróma, ami az autizmus enyhébb formája. Sajnos Mo-on nem sokat tudnak róla, még idekint külföldön is csak keveset.

Itt van a link a wiki-ről, ha szeretnéd elolvasni: [link]

Bár, ha szeretnél kicsit részletesebb adatokat és tudsz angolul, akkor válts át az angolnyelvűre.

2011. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!