Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Félek, hogy gyermekem autista....

Félek, hogy gyermekem autista. Azon szülők, akik szintén érintettek, írnának véleményt az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Öt és fél hónapos a kislányom, és nagyon aggódok, mert nagyon kevés szemkontaktust tart mindenkivel, általában nagyon jól elvan a játékaival, nem nagyon igényli, hogy babusgassuk, a testkontaktust nem utasítja el, de nem is viszonozza, mint egy korabeli gyermeknek kellene, nem bújik, elnéz mellettünk, hangját nem igazán hallatja. A kukucsjátékot azonban szereti, akkor nagyokat kacag. Úgy érzem, hogy kicsit közönyös a külvilág irányába. Neurológus szerint ne aggódjak annyit, a gyermek csak az apjára ütött (ő is kifejezetten szűkszavú, anyós szerint két éves koráig nem is mosolygott, ma sem egy mosolygós ember), de nem gondolná, hogy autista, mert minden másban meg tök ügyes. Hát nem nyugtatott meg, aggódom. Ha már most, ennyi idősen ezt veszem észre rajta, akkor ezek szerint ő a súlyos kategóriába esne? Amúgy mozgása szépen fejlődik, és már járatom fejlesztésre is, TSMT tornára, igaz, még nem annyira látom, hogy javulna, ez a szemkontaktus dolog legalábbis egyáltalán nem. A Gekkoba is viszem, illetve mindenhová, ahol fejlesztést kaphat, így a korai fejlesztőbe is, majd szeptemberben, mert most éppen bezárnak a nyárra.


Szerintetek, ha ilyen korán elkezdem a fejlesztést, akkor jó esély van az állapotában a javulásra, azaz ki tudom majd belőle hozni a legtöbbet, legjobbat?


Kérem azokat a szülőket, akik hasonlókat vettek észre gyermekeiknél, írják meg a véleményüket, illetve írjanak valamit, hogy hova járatták fejlesztésre. Köszönöm.


2011. jún. 17. 09:11
1 2 3 4
 31/40 Ziggy86 válasza:
Szia! Engem is erdekelne mi , hogy van a kislanyod? Remelem minden rendben.Az en lanyom most lesz 7 honapos es a szemkontaktussal Nalunk is baj van.
2016. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veletek? Olyan érdekes ez, mert sokan azt mondják, hogy csak xy kor után lehet gyanakodni, de én szinte minden autista gyerek anyukájától azt hallom, hogy voltak már csecsemő korban is tünetek, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget. Egyik ismerősöm az oltás=autizmus dolog miatt akadt ki pont, mert neki autista gyereke van és azt mondta ki van ettől a hülyeségtől, mert már azelőtt mutatott tüneteket, mielőtt azt a bizonyos mumus oltást kapta volna, csak a legtöbb ember aggodalmait akkor még elbagatellizálják, hogy ekkor még nem lehet megmondani. :S
2017. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:
Sziasztok! Hasonló dolgokat fedezek fel én is a 7 hónapos kisfiamnál! Akik “nem olyan régen” írtak a témához ( 1 éve :) ) azoknák hogy alakultak a dolgok? Azóta eltelt egy év! Hogy vagytok?
2018. nov. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Engem is erdekelne kivel mi lett, nalunk is vannak engem aggaszto dolgok, mint pl miutan ramnevet elnez, rovid szemkontaktus...

Most 4 honapos

Koszi ha irtok

2019. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Sziasztok, kerdezo vagy nem olyan regi valaszolok vannak r mèg itt? Kivel hogy alalkultak a dolgok azota? Aggodok en is elegge a kisfiam miatt😭
2023. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Sziasztok, valaki jelentkezne, hogy alakult a babája fejlődése? Kérdező? Válaszolok? :(
nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
35os vagyok, az en kisfiam 13honapos mult, de ujra elolvasva a kommenteket rohadtul ram jott az aggodalom megint, foled a 8as valaszt elolvasva, hogy a kisfia igy ugy es hogy o tudja, h biztos semmi gond es kesobb irt ide, hogy megis autista a gyermeke😱nagyon hasonlo, amiket en irnek, h kisfiam nem szereti a tukorkepet, nem jatszik a tukorben pl, szopizaskor nem nezett, egyedul is sokszor elvan, irta, h reagalt a nevere is, elvileg pedig az autista gyerekek elvileg nem figyelnek a nevukre, hat ledobbentem elegge es rohadtul ram tort ujra az a regi rossz felelem es aggodas, amibol mar egesz kikaszalodtam. Viszont kisfiam jatsza, hogy elbujik a fuggony moge es ha kerdezem, hogy hooolll a Benike latom, h nez es var is es elojon, meg mutogat is pl, jol eszik kajakat, ha elcsaszkal szolok neki, hogy gyere Benike egybol hallom, hogy jon, adogat jatekokat pl, vagy boltban almat a kezembe, cumijat sokszor berakta a szamba, fesuvel fesulkodik, megfesul engem is, viszont a kezevel csapkod , ha izgatott, ez elegge aggaszt😌 es sokmindent megert, de neha megis olyan, mintha megsem ertene ezt azt. De en nagyon remelem, hogy csak arrol van szo, h meg kicsi es minden rendben lesz🙏🏼
nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Biztasson az a tudat, hogy ha van is valami, talán nem olyan nagy a gond,okos, értelmes. Én szorítok neked is, magamnak is és remélem, hogy az itt aggódoknak is jól alakult a történetük (én mondjuk megfogadtam, hogy le fogom írni hogy alakult a babám fejlődése, mert sokszor olyan jó lenne elolvasni hogy fejlődött egy tök hasonló baba), főleg hogy atmegyek ezen a borzasztó aggódáoson. És tudom, hogy minden gyerek más, tudom hogy attól még az én babámnak lehet semmi és bármi más baja is, de ezt csak az érti meg, aki benne van/volt ebben a helyzetben.
nov. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Koszonom nagyon aranyos vagy, a te kisgyereked mekkora most es te miket veszel eszre? Tudom milyen ez, en egy idoben hasmenessel ebredtem szerintem napokig, ha nem hetekig es sirva fekudtem rengetegszer.
nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Azt hiszem egy másik kérdésnél már beszéltünk mi :) nekem még csak 4 és fél hónapos, de tényleg sokszor érzem, hogy kerüli a tekintetem, közelről szinte lehetetlen vele szemkontkatust létesíteni, látom rajta hogy nem szereti, már nem is erőltetem. A tukorkepere nem néz rá, tükörben inkább engem figyel és rám mosolyog. Ha kezemben tartom nem az emberek arcát nézi, keresi inkább csak lefelé néz. Velem és apával nagyon kis huncut, mosolygós néha hangosan nevet, de ha van itt valaki annyira bezarkozik, olyan komoly lesz, sem egy mosoly semmi. Gagogyasa annyi hogy hej, hő, a, eee de nem visszavalaszol, csak ha jó a kedve vagy fáradt akkor,, kiabálja,, ezeket. Mozgása egyelőre nincs ugy lemaradva, de hipoton, a Vojta torna segít, meg ugye 4 és fél hónaposan meg nem kell olyan sokat tudnia, ugyh ezt meg így nem tudhatom (bár most repulozik ugyh ez is aggaszt) . Kis unokateso egyébként autista, nála pl. 1 éves korig semmi feltűnő nem volt. Ez a másik ami aggaszt, hogy mindig írjak, hogy ha korán látni akkor lehet súlyosabb. Azért mondom, örülj neki, hogy te babádon már azért látod, hogy megért dolgokat. Én a picikemnel meg ezt nem tudom eldonteni, mert még nagyon aprócska. Én is szinte minden nap sírok, főleg a bizonytalanság miatt. Pedig minden álmom ez a kis babucika volt, de most mégsem tudok boldog lenni, mert annyira félek


Hát ennyi van nálunk egyelőre

nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!