Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehetne kezdeni vele? 15...

Mit lehetne kezdeni vele? 15 éves, de ez már tűrhetetlen.

Figyelt kérdés

Hugom 15 éves, és újabban egyszerűen kibírhatatlan a viselkedése. Azt hiszi övé a világ, mert kijárta az általánost, és ő már nagylány lett. A trágár beszéd és a visszapofázás a legenyhébb az újonnan felvett szokásai közül. Az egyik legrosszabb a folyamatos szökés. Édesanyám és mostohaapám jelenleg olyan szerencsétlen munkabeosztásban dolgozik, hogy mindketten ugyanakkor éjszakások, áttetetni nem tudják, már próbálták, és ilyenkor hiába tiltják hugomnak, hogy elmenjen otthonról, fogja magát és lelép. Nem egyszer esett már be hajnali 6-kor RÉSZEGEN az ajtón!!! Volt, mikor szombat este bulizni akart menni, anyu nem engedte, erre felkapott egy kést, hogy leszúrja anyut, ha nem engedi. Mostohaapám (neki édesapja) vette ki a kezéből, és hát elcsattant egy atyai pofon is. Azóta meg hugom jártatja a száját, hogy feljelenti őket gyermekbántalmazásért...

Mit tehetnének édesanyámék? Pszichológus? Vagy várni, hátha a középiskola, új társaság, új barátok, majd jobb irányba terelik???


2011. aug. 2. 20:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkora pofon, hogy a fal adja a másikat.


A húgod meg csak blöfföl a feljelentéssel, tutira nem tenné meg, és néhány nevelő célzatú pofonért (aminek éppen ideje lenne) még senkit nem csuktak le.

2011. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ja igen, mielőtt valaki megkérdezné, én nem tudok rá vigyázni, mikor anyuék mindketten dolgoznak, nekünk 8 hetes picibaba van.

Valamint - lehet, hogy gonosz dolog - nem engedem, hogy ilyenkor a hugom itt aludjon! Anyu már kért erre, de nem vagyok hajlandó a kisbaba közelébe engedni, állandóan csak üvöltözik velem is. Amúgy férjem is egyetért velem ebben a dologban :(

2011. aug. 2. 20:25
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!!!


Amúgy mindenkit sokkol ez az egész, 3 hónapja kezdődött, addig átlagos gyerek volt...

2011. aug. 2. 20:26
 4/26 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy kábítózik?
2011. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Olyan suliba irassák, ahol szigorú a kolesz.
2011. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon remélem, hogy nem kábítózik!!! Hazudnék, ha azt mondanám, hogy még nem gondoltam erre...


Mivel abban a városban laknak /lakunk, ahol a gimi van, ezért nem lesz kolesz... Pedig lehet, hogy jót tenne neki!!!

2011. aug. 2. 20:50
 7/26 anonim ***** válasza:
ha ismeritek a baráti körét,akkor őket is ki kéne kérdezni,hogy tudják-e miért ilyen a viselkedése.
2011. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Hát én nem ismerem őket, de lehet, hogy anyukámék igen. Azt sem tudom, hogy új barátai vannak-e, avagy a régiek is ilyen változáson mentek át?


Igazából erősen gondolkoznak a gyerekpszichológuson, de nagyon valószínű, hogy hugom nem lenne hajlandó résztvenni ebben...

2011. aug. 2. 21:04
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

A koleszt el kell felejteni, ennek a lánynak épp hogy erős szülői ellenőrzésre van szüksége, nem még több szabadságra.


Pszichológushoz pedig el KELL vinni, mi az, hogy nem akar? Ha kell, megfogjátok és erőszakkal odaviszitek. Muszáj.

2011. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát, más megoldás nem lévén, muszály lesz...
2011. aug. 2. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!